• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 901

Rusza modernizacja placu zabaw przy Wiśniowej

Dwa place zabaw na terenie miasta Wągrowca przejdą w najbliższych miesiącach gruntowną metamorfozę.

Już w przyszłym tygodniu rozpoczną się prace przy przebudowie placu zabaw przy Przedszkolu nr 2, który do 31 sierpnia przekształci się w miejsce szczególnie przyjazne dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Wielkimi krokami zbliża się także modernizacja i wymiana sprzętu na placu zabaw przy ulicy Wiśniowej na Osadzie – w postępowaniu przetargowym ofertę wykonania tej inwestycji miejskiej złożyły trzy firmy.

Plac zabaw przy ulicy Wiśniowej odzyska swój blask dzięki mieszkańcom Osady, którzy głosowali za realizacją tej inwestycji podczas ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Projekt ten otrzymał największą liczbę głosów i w rezultacie miasto przystąpiło do jego realizacji.

W ramach inwestycji, która rozpocznie się najprawdopodobniej w najbliższych tygodniach - po wybraniu najkorzystniejszej oferty i podpisaniu umowy z wybranym wykonawcą – zostaną wykonane m.in. następujące prace:

🔸demontaż istniejących urządzeń zabawowych,
🔸wycinka istniejących krzewów,
🔸wykonanie robót ziemnych,
🔸wykonanie betonowych fundamentów pod urządzenia zabawowe, małą architekturę,
🔸dostawa i montaż elementów wyposażenia placu zabaw oraz elementów małej architektury,
🔸wykonanie nawierzchni z kostki betonowej,
🔸wykonanie zieleni, w tym posadzenie krzewów i drzew oraz założenie trawnika.

Wśród urządzeń zabawowych będą m.in. dwa linaria, dwie huśtawki i karuzela na części placu wydzielonej dla dzieci starszych, a także zjeżdżalnia, domek bujaki, huśtawki oraz kopalnia piasku w części dla dzieci młodszych. Dodatkowo na nawierzchni z kostki betonowej pojawią się gry uliczne: potrójna gra w klasy oraz smok alfabet.

Zgodnie z warunkami postępowania przetargowego roboty budowlane mają zakończyć się do 16 października br.

Komentarze   

Mamuuuusiaa
-7 #5 RE: Rusza modernizacja placu zabaw przy WiśniowejMamuuuusiaa 2020-07-06 07:29
Kiedy będą otwarte przychodnie i ludzie będą mieli prawo do leczenia w ramach NFZ ? Nie po to płacimy składki do ZUS, żeby leczyć się prywatnie!!!!!! Miały być otwarte wszystkie przedszkola, a nie jakieś dyżury! Takie są zalecenia GIS żeby stali opiekunowie byli z dziećmi, a dzieci nie mieszać z innych przedszkoli! Dlaczego są łamane zarządzenia?
Ania
-20 #4 Brudne chodnikiAnia 2020-07-04 13:35
Bardzo brudne są chodniki ul Kościuszki od szpitala w stronę miasta. Liście gałęzie, rozdeptane opadłe owoce, maseczki. Jeden wielki brud .Następnie Kcyńska idąc w kierunku miasta po lewej. Do tego trzeba omijać gałęzie. Ul Piaskowa to już po prostu bez komentarza.
Przeciętny Kowalski
-22 #3 tabula rasaPrzeciętny Kowalski 2020-07-04 13:30
Witam! Proponuje spytać przeciętnego obywatela Wągrowca, ba mieszkańca Osady : "gdzie jest ulica Wiśniowa w Wągrowcu?". Na szczęście kiedy było głosowanie nad budżetem obywatelskim 1110 osób z 3215 zagłosowało za przebudową placu zabaw na ul. Wiśniowej- bo po prostu 1110 osób WIE, gdzie to miejsce się znajduje !!! Ps. Na ile budżet obywatelski jest obywatelski, a na ile jest marionetkowym narzędziem- o to jest szekspirowskie pytanie :). Mam nadzieję, że po modernizacji placu, będzie on gościł tłumnie swoich wyborców, bo... jak na ten czas od blisko dekady świeci pustkami- co widzą mieszkańcy czy też podróżni z okien pociągu. Pozdrawiam serdecznie
Jkl
-18 #2 RE: Rusza modernizacja placu zabaw przy WiśniowejJkl 2020-07-04 12:41
Czy ktoś ma nadzór nad parkiem na Lipowej? Dlaczego do późnych godzin nocnych łażą tam nieletni? Dlaczego służby porządkowe nie legitymują szwendajacych się tam dzieci , młodzieży nieletniej, dlaczego nie dyscyplinują rodziców tych dzieci? Pomijam już fakt, że mamy jeszcze epidemię. To jest karygodne, żeby dzieci bez opieki chodziły po ulicach do późnych godzin nocnych. To miasto schodzi na psy
?
-16 #1 RE: Rusza modernizacja placu zabaw przy Wiśniowej? 2020-07-04 11:01
A w parku 600-lecia robi się nocna imprezownia. Gdzie są służby porządkowe? Ogrodzić park natychmiast!

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.