• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 674

O północy mija termin składania wniosków do BO 2021

Jeszcze tylko kilkanaście godzin mają wągrowczanie chcący zgłosić swój pomysł na inwestycję w ramach Wągrowieckiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Dzisiaj o północy mija termin ich składania.

Przypomnijmy, że budżet obywatelski, nazywany również partycypacyjnym, to wydzielona część budżetu miasta – 250 tysięcy złotych na 2021 r., o którego przeznaczeniu zadecydują mieszkańcy Wągrowca w drodze głosowania.

Dokonanie zgłoszenia do Wągrowieckiego Budżetu Obywatelskiego jest czynnością bardzo prostą i może przeprowadzić ją każdy mieszkaniec Wągrowca. Wystarczy wejść na przygotowaną stronę internetową. Korzystając z platformy konsultacyjnej, należy wypełnić elektroniczny formularz. Każdy wniosek musi uzyskać poparcie 15 mieszkańców Wągrowca. W tym celu należy pobrać listę poparcia, a po zebraniu podpisów listę należy zeskanować i przesłać razem z formularzem wniosku przy wykorzystaniu platformy konsultacyjnej.

Warto przypomnieć, że każdy uprawniony mieszkaniec miasta może zgłosić jeden projekt do budżetu na dany rok. Jednocześnie mieszkaniec może poprzeć więcej niż jedną propozycję zadania zgłaszanego do budżetu obywatelskiego.

Do 21 sierpnia br. zgłoszone projekty będą poddawane weryfikacji, natomiast na 24 sierpnia zaplanowano prezentację projektów. Mieszkańcy będą mogli oddać swój głos na wybrany projekt w terminie od 3 do 21 września.

Komentarze   

tyl
+2 #3 RE: O północy mija termin składania wniosków do BO 2021tyl 2020-07-27 18:08
Budżet obywatelski który póznie opiniuje Berent i kasuje co mu się niepodoba . Nie róbcie z ludzi idiotów
PIS-Janowy
-4 #2 RE: O północy mija termin składania wniosków do BO 2021PIS-Janowy 2020-07-27 07:32
...albo , wzzorem czaszowskiego, mozna na rynku wagrowieckim zbudowac "strefe relaksu " z palet za jedyny milion zotych (warszfke strac a wagrowca nie?) ....
PIS-Janowy
-5 #1 RE: O północy mija termin składania wniosków do BO 2021PIS-Janowy 2020-07-27 07:26
Znajac pomysly elektoratu oPOzycji, przewazajacego w Wagrowcu, proponowalbym np. atrapy slupow do odlewania sie na nie psow albo kuwety na placykach zabaw zeby koty nie walio w piaskownice ale do kuwet ...

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.