• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1692

Zmarła Irena Grochowska, jutro ceremonia pogrzebowa

Z głębokim smutkiem informujemy, że 24 lipca br. w wieku 74 lat zmarła śp. Irena Grochowska, nauczycielka, harcerka, esperantystka, działaczka społeczna, przewodnicząca Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego, radna Miejskiej Rady Seniorów I i II kadencji, laureatka Honorowej Nagrody Miasta Wągrowca.

Śp. Irena Grochowska urodziła się 16 stycznia 1946 roku w Morakowie w gminie Gołańcz, swoje życie zawodowe i działalność społeczną w całości związała jednak z Wągrowcem, w którym była m.in. dyrektorem Przedszkola nr 9, prezesem Chóru Nauczycielskiego im. Stanisława Moniuszki, współtworzyła wągrowieckie koło Polskiego Stowarzyszenia Europa - Demokracja – Esperanto, przewodniczyła  Sekcji Emerytów i Rencistów Polskiego Związku Nauczycielskiego oraz udzielała się jako radna Miejskiej Rady Seniorów II kadencji. Działała także m.in. w Chórze Parafialnym św. Jakuba Apostoła, Towarzystwie Przyjaciół Dzieci, Harcerskim Kręgu Seniora „Damy Radę”, Katolickim Stowarzyszeniu Civitas Christiana, Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Pałuckiej oraz w Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym. Podejmowała również wiele działań zmierzających do kultywowania tradycji śpiewaczej w Wągrowcu. Jej zasług dla Wągrowca i rozwoju działalności społecznej nie sposób przecenić.

Za swoją działalność była wielokrotnie nagradzana i odznaczana, m.in. Złotym Krzyżem Zasługi (1986 r.), Złotą Odznaką ZNP (1989 r.), Złotą Odznaką z Laurem za Działalność Społeczną i Zasługi (2009 r.). W 2014 roku za swoją działalność społecznikowską została wyróżniona Honorową Nagrodą Miasta Wągrowca. 

Śp. Irena Grochowska była przy tym osobą niezwykle życzliwą, niemal zawsze uśmiechniętą, obdarzoną ogromną kulturą i elokwencją i otwartą na rozmowę z każdym człowiekiem.

Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną.


Msza pogrzebowa odbędzie się we wtorek 28 lipca o godzinie 12:00 w kościele pw. św. Wojciecha w Wągrowcu, a godzinę później pogrzeb na cmentarzu komunalnym w Wągrowcu.

Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

Kod antyspamowy
Odśwież

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.