• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1232

13 projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego

Wągrowczanie zgłosili 13 pomysłów do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Teraz rozpocznie się ich weryfikacja: formalna, a następnie zostanie przeprowadzona ocena merytoryczna.

W tym roku, tak jak w ubiegłym, mieszkańcy Wągrowca mieli do dyspozycji nowoczesną platformę elektroniczną, za pomocą której mogli zgłaszać propozycje zadań w ramach budżetu obywatelskiego. Tegoroczna liczba zgłoszonych projektów jest mniejsza niż w ubiegłym roku, co może być spowodowane pandemią i występującymi ograniczeniami w aktywności społecznej. Niemniej lista zgłoszonych projektów jest ciekawa i zróżnicowana.

Oto lista zgłoszonych projektów:

 1. Wybieg dla psów.
 2. Budowa Skateparku w Parku 600-lecia.
 3. Budowa Placu Zabaw na Osiedlu Wschód.
 4. Doposażenie siłowni wewnętrznej na hali OSiR w Wągrowcu, ul. Kościuszki 59.
 5. Budowa placu zabaw na ulicy Janowieckiej 45.
 6. Wyjazd edukacyjno – krajoznawczy seniorów do obserwatorium astronomicznego w Niedźwiadach koło Szubina.
 7. Modernizacja placu zabaw przy ulicy Moniuszki.
 8. Budowa strzelnicy pneumatycznej na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu.
 9. Budowa parku linowego dla dzieci i młodzieży na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu.
 10. Budowa ścianki wspinaczkowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu.
 11. Monitoring promenady Jeziora Durowskiego.
 12. Poprawa estetyki i funkcjonalności terenu przy Muzeum Regionalnym w Wągrowcu.
 13. Czujniki do pomiaru jakości powietrza.

Od 25 lipca do 21 sierpnia projekty będą poddawane dwustopniowej weryfikacji. W pierwszej kolejności zostaną ocenione pod kątem formalnym i – po uzyskaniu oceny pozytywnej – trafią do właściwej komórki merytorycznej urzędu. Tam projekt zadania przejdzie analizę merytoryczną oraz zostanie oceniony pod kątem możliwości wykonalności technicznej, określona zostanie także realność kosztów realizacji zadania.

Co ważne, w tym roku, wzorem ubiegłorocznej edycji BO, nie ma ograniczonej liczby projektów, które zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców – wszystkie zgłoszone wnioski, które przejdą poprawną weryfikację formalną i  merytoryczną, zostaną uwzględnione w głosowaniu.

Prezentacja projektów, które ostatecznie zostaną poddane pod głosowanie odbędzie się 24 sierpnia. Następnie, od 3 do 21 września odbędzie się głosowanie.

Komentarze   

PIS-Janowy
0 #23 RE: 13 projektów zgłoszonych do Budżetu ObywatelskiegoPIS-Janowy 2020-07-29 09:08
A tutaj cos co na pewno ucieszy Kola i jego kumpli:"...
Ministerstwo środowiska wypowiada "wojnę" leśnym śmieciarzom. Grzywna podniesiona z 500 zł do 5 tys. zł Minister środowiska Michał Woś zapowiedział we wtorek zaostrzenie kar za śmiecenie w lesie. Grzywna zostanie podniesiona z 500 zł do 5 tys. zł., pięciokrotnie zwiększy się liczba fotopułapek. Minister zauważył, że oprócz naprawienia wyrządzonej szkody sędziowie będą mogli nałożyć dodatkową karę w postaci prac społecznych polegających na sprzątaniu obszarów leśnych np. przez określony czas, np. miesiąc..."
I to wszystko rzad PIS!! Mam nadzieje, ze kolo choc raz pochwali go za te dzialania. Podniesli kary dla piratow zza ucieczke przed policja, podniesli kary za kradziez VAT - to jest to czego brakowalo w "tymkraju". Dlatego tez ryki opozycji, KOD-u i innych obywateli RP. A zaczyna sie czyszczenie sdw ze zogw typu tuleja - bardzo dobrze, w koncu!!
Mama i tata
+3 #22 RE: 13 projektów zgłoszonych do Budżetu ObywatelskiegoMama i tata 2020-07-29 08:26
O tak, to prawda. Przesadzają z tym ciągłym wielogodzinnym koszeniem. Wczoraj poszłam z dzieckiem wczesniej na plac ,przed mającym być upałem ale nie dało się tam siedzieć, bo ryk maszyn skutecznie nas przepędził. Od okolicznych mieszkańców wiem, że jest to nagminne i uciążliwe. Oni chyba tworzą te place z trawą dlatego, żeby była praca dla kosiarzy a nie miejsce zabaw dla dzieci. W ogóle jest tam bardzo niebezpiecznie przez ciągły ruch samochodowy i rozwijane prędkości, a zabezpieczenia brak. Także nie polecam tego miejsca, bo ilekroć dziecko namówi mnie na pobyt w parku, tyle razy przegonią nas kosiarki i straszny ruch uliczny. Okropne miejsce.
PIS-Janowy
-4 #21 RE: 13 projektów zgłoszonych do Budżetu ObywatelskiegoPIS-Janowy 2020-07-29 08:22
Emeryt - ja ttylko chciałem sie dowiedziec jaki jest cel tych czujników jakosci powietrza, jako projekt do budzzetu obywatelskiego. I tweraz juz wiem dokładnie - te czujniki (a z tego co patrzyłem to do tanich nie należą) zostaną podczepiona do drona (straz miejska ma takiego) i będą zaglądać do kominów domków jednorodzinnych w Wgarowcu, zeby potem karac za spalenie plastiku.
Zastanawiam sie dlaczego w tych projektach nie pojawił sie pomysl na zorganizowanie utylizacjio np. papy ze smołą czy zuzytego oleju samochodowego? Czegoś czego w Wagrowcu brakuje (słyszałem narzekania z wielu usyt) i z tego powodu mamy jej palenie i wylewanie oleju po lasach i ogródkach ... Prawdopodobnie za duzzo robty byłoby ze strony urzedy miasta
Eko
+6 #20 RE: 13 projektów zgłoszonych do Budżetu ObywatelskiegoEko 2020-07-29 08:14
Po jakiego czorta te place zabaw, te wielkie parki kiedy i tak nie można z niego korzystać, przez ciągłe koszenie trawy! Dzieciaki nie mają okazji obejrzeć jak wygląda trawa, tylko wciąż kamienie i piasek, nie wspomnę o znalezieniu robaczka lub jakiegoś owada, bo panowie skutecznie dbają żeby je przepędzić . Nie rozumiem co komu przeszkadza ta 5 centymetrową trawa w parku 600 lecia! Przecież wy sami dewastuje cię przyrodę, po co sądzicie dla pszczół kwiaty, skoro wszystko wokół kościele nieustannie! Ile razy w tygodniu można kosić po 8 godzin dziennie, ten park zaczyna przypominać kamienną pustynię! Pozwólcie dzieciom oglądać trawę z całym ekosystemem! Przestańcie wciąż niszczyć zieleń! Zatruwając tym ciągłym hałasem życie ludziom, a owadom niszcząc dom!
emeryt
-8 #19 RE: 13 projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiegoemeryt 2020-07-28 23:36
Pis janowy czuj się doceniony bo ja emeryt pisze jako emeryt a idiota kolo twierdzi że to ty . Tak samo myślą POmyleńcy pisząc o Kaczyńskim że stoi za każdą sprawą i podejmuje wszystkie decyzje w kraju i wszędzie go widzą .
kolo
+5 #18 RE: 13 projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiegokolo 2020-07-28 22:24
Drony będą sprawdzać wszystkie kominy bez podziału na sympatie partyjne ale widząc co robi bandycka władza i upośledzony suweren to stawiam dolary przeciwko orzechom, że większość trucicieli to wyznawcy PIS.
PIS-Janowy
-7 #17 RE: 13 projektów zgłoszonych do Budżetu ObywatelskiegoPIS-Janowy 2020-07-28 19:40
Kolo - w koncu przeszłeś na język Golema, he, he,he . To teraz juz nie mowimy o czujniku tylko zestawie dron i czujnik? Ktory ma słuzyć do nalotów nad kominy mieszkanców Wagrowca (szczegolnie nad domy PIS-owców, jak dobrze rozumiem) i sprawdzanie czym palą.
A potem wpadnie straz miejska , przeczesze PIS-owocowi wstrętnemu piec i dopieprzy karę 50 tys złoty.
No w koncu zrozumiałem idę tego projektu obywatelskiego. Trochę trwało zanim udało mi sie wyciagnąć od ciebie o co tutaj chodzi ale juz jest jasne. Tylko tego drona trzeba jeszcze z operatorem kupic bo inaczej straznik miejski bedzie musial w masce na kominy wchodzić, he, he,he ... Brawo za ten projekt, brawo!
emeryt
-6 #16 RE: 13 projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiegoemeryt 2020-07-28 17:12
kolo co do janowewgo to częsci podzielam jego poglądy a ty głąbie myślis że tylko jeden Janowy jest za tym rzadem i tylko janowy może odpisywać nas twoje idiotyzmy Zapewne Janowy sam odał wszystkie głosy na obecny rzad i obecnego prezydenta Wbij sobie w ten pusty globus że nas jest tylu co was POmyleńcu Tak dobrze rzadziliście że kilka lat temu dostaliście kopa Także teraz zamilcz bo tylko idiota wierzy w to co piszesz
Mikołaj
+5 #15 NaturaMikołaj 2020-07-28 16:44
A kiedy obiecana rewitalizacja rzeki Wełny i tzw. księżego kacerka między ul. Opacką a Al. Jana Pawła2 ?!
kolo
+7 #14 RE: 13 projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiegokolo 2020-07-28 16:24
emeryt - Janowy - z chęcią to z tobą wyjaśnię twarzą w twarz ale wiedz, że jaja zabierzesz w reklamówce do domu. Tchórzu Janowy nie zmieniaj nicka ty dupku.
kolo
+5 #13 RE: 13 projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiegokolo 2020-07-28 16:21
Janowy - widzę, że nie dociera do ciebie jak napisane bez wulgaryzmów więc odpowiem w twoim stylu.
Capie głupi, już napisałem, że czujniki mają być na dronach i sprawdzać powietrze w poszczególnych kominach. PISdzielcy twierdzą, że jak ktoś niewinny to nie ma się czego bać więc PISowski, katolicki suweren rozmiłowany w tradycji nie ma się czego bać prawda? A, gówno prawda! Zdewociały, zakłamany, roszczeniowy suweren bierze przykład z bandyckiego nierządu i kradnie oraz kłamie na potęgę. Jedyna opcja to karać i tak cię stanie, a rządowi bandyci też będą rozliczeni. Teraz zrozumiałeś niePISmienny głąbie?
emeryt
-2 #12 RE: 13 projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiegoemeryt 2020-07-28 16:06
kolo co to za kraj - pisowski suweren bierze 500 plus , pali w piecu śmieci co jeszcze opozycyjna świnio wymyślisz To my pracowaliśmy zebyś mógł za darmo się uczyć i miał lepiej jak twoi rodzice za chwile powiesz że opozycyjny suweren to od magistra w góre który je tylko kawior Troche szacunku bo zapewne nie jeden Twój znajomy głosuje na pis może mu powiesz że jest śmieciem itp. Chętnie bym ci w morde napluł za to poniużanie ludzi Tylko ty zapewne w ryju jestes mądry cepie
PIS-Janowy
-4 #11 RE: 13 projektów zgłoszonych do Budżetu ObywatelskiegoPIS-Janowy 2020-07-28 15:45
Kolo - a czym pali PISowski suwenewr w POwskim Wagrowcu? A co wpuszcza POwski czzaszkowski do Wisły? Tam tez czujniki trzeba zamontowac?
Pajacu - drony czy czujniki? Gdzie je imbecylu umiescisz? Na dachu ratusza czy obok swojej chałupy? Co zrobisz z wiedzą, ze masz powietrze zanieczyszczone - maska gazowa sobie na ryj założysz i będziesz w domu w niej siedział az sie oczzści czy do do roboty nie pojedziesz a rodzinę wywieziesz do lasu? Kto te czujniki bedzie sprawdzał, obsługiwał? Myslisz o etacie dla siebie?
Ja sie pytałem o jakieś logiczne odpowiedzi a nie jakies kwiki o PIS-owski suwenerze. Odpowiesz mi logicznie? Co zrobisz z wiedzą, ze syf w wagrowcu jest? Rozumiem, ze będzie to wykorzystane do karania - odowodnisz baranie, ze syf jest nie z węgla ale z palonych mebli? Maszz cos w tym łbie innego oprócz belkotu lewackiego? Choć odrobiny rozsądku?
kolo
+7 #10 RE: 13 projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiegokolo 2020-07-28 15:29
Janowy - po co czujniki jakości powietrza? Żebyśmy my ludzie uczciwie pracujący i płacący podatki wiedzieli czym pali PISowski suweren, a że pali wszystkim to wiemy aż za dobrze. Jedna uwaga - zamiast stacjonarnych czujników przydałyby się drony z czujnikami, które sprawdzałyby co wylatuje z poszczególnych kominów. I wówczas mandaty dla hołoty walić po 50tyś. Tu chodzi o zdrowie nasze i naszych dzieci, drugiego mieć nie będziemy.
XYZ
+12 #9 RE: 13 projektów zgłoszonych do Budżetu ObywatelskiegoXYZ 2020-07-28 12:16
Jak zwykle same place zabaw. Pragnę zauważyć że w mieście mieszkają nie tylko bombelki ale również inne grupy społeczne. 500 im dac 300 im dac bon turystyczny dac i jeszcze plac zabaw na co drugiej ulicy. Tylko rodzić i się bawić całe życie a reszta baranów niech pracuje na to.
PIS-Janowy
-5 #8 RE: 13 projektów zgłoszonych do Budżetu ObywatelskiegoPIS-Janowy 2020-07-28 11:39
Urządzenia do pomiaru jakości powietrza to strzał w dzzisiątkę?! Dlaczzego? Toz to bzdura ostatnia = do czego maja one służyć? Moze mi ktoś logicznie to wytłumaczyć?
PIFO
+6 #7 RE: 13 projektów zgłoszonych do Budżetu ObywatelskiegoPIFO 2020-07-28 10:18
Z tego co widzę właśnie trwa budowa placu zabaw przy przedszkolu na Powstańców Wielkopolskich, niestety trochę późno bo to sprawa za 2017 rok. Wtedy wygrał pomysł zadaszenia amfiteatru i gdyby burmistrz Poszwa był nadal burmistrzem pewnie nie siedzielibyśmy w amfiku pod chmurką a tak......? Pan Berent stwierdził że to za drogi projekt (mimo że wcześniej Przeszedł weryfikację poprawnie) i zaproponował pomysłodawcy że zrobi plac zabaw w przedszkolu do którego uczęszcza jego córka. Niestety dziecko wyrosło i nie zdążyło się pobawić na załatwionym przez kochanego tatę placu. Z tego co słyszałem od pracowników Urzędu Miasta amfiteatr ma być częścią rewitalizacji plaży miejskiej więc czekam i obserwuję.
Brygada RR
+8 #6 RE: 13 projektów zgłoszonych do Budżetu ObywatelskiegoBrygada RR 2020-07-28 09:12
Dosyć już zostało wydanych pieniędzy na chwilowe kaprysy służące rozrywce, moda na daną zabawkę mija, spada zainteresowanie , a pieniądze utopione w błoto. Wszystkie sprzęty są w Parku 600 lecia lub obok parku ,
więc nie rozumiem w czym problem. Tak jak mówię, znudziło się, więc kolejne zachcianki tyle, że lepszej marki. Pieniądze powinny być wydane z głową i na pewno nie na kolejną zabawkę . Urządzenie do pomiaru jakości powietrza uważam za strzał w dziesiątkę. Ewentualnie jestem też za dotacja dla seniorów. Też im się coś należy, tym bardziej że obecny świat zdominowało ciągłe wymyslanie rozrywek dzieciakom i młodzieży przez co ich rozwój stoi w miejscu, nie wspomnę o logicznym i własnym myśleniu.
PIS-Janowy
-8 #5 RE: 13 projektów zgłoszonych do Budżetu ObywatelskiegoPIS-Janowy 2020-07-28 07:35
Czujniki do popmiaru jakosci powietrza - HA, HA, HA, HA!!!! Myslałem, ze nie mozna przebic "strefy relaksu z palet na b etonce " w warszzfki czaszkowskiego a jednak w Wagrowcu mozna ... Pomysl reni czy golema? A moze po prostu jakis kawałek drogi za to wybudować? Pociagnąć kilka kilometrów światłowodu...? Rzeczy podstawowe zapewnić! Skoro glupi materac do skoku wzwyz ma kosztować 30 tys zzłoty to ta scianka pewnie z milion wyciagnie, znajac realia. To jest kilometr dobrej drogi asfaltowej od podstaw!
Oligokatol
-5 #4 RE: 13 projektów zgłoszonych do Budżetu ObywatelskiegoOligokatol 2020-07-28 07:35
8, 9 i 10 chyba najlepsze opcje.
Ja
-5 #3 RE: 13 projektów zgłoszonych do Budżetu ObywatelskiegoJa 2020-07-27 23:57
Ścianka wspinaczkowa to super pomysł i wcale nie trzeba nikogo zatrudniać do pilnowania. Musi być tylko zrobiona z głową. Najlepiej w formie podobnej do tej jaką wybudowano przy Wartostradzie w Poznaniu.
vjh
+3 #2 RE: 13 projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiegovjh 2020-07-27 23:56
W większości pomysły które wyręczją władze miasta btakze wiadomo co oni zakceptuja . To na co sami nie mają pieniedzy ale mają pomysł Wielkie bicie piany że mamy coś do powiedzenia ale wszystko zależy ode opiniujacych
Szymonwrc
+8 #1 Ocena.Szymonwrc 2020-07-27 22:54
1.SKATEPARK jest tuż obok parku 600-lecia.
2. Po co ludziom czujniki powietrza? Budżet obywatelski ma fundować coś dla ludzi, coś przydatnego.
3. Na Wschodzie są place zabaw. Może wystarczy je tyllo doposażyć i wyremontować?
4. Na wyjazdy seniorów są chyba pieniądze z innych źródeł? (Pewności nie mam)
5. Monitoring na promenadzie powinno zapewnić miasto. I to obowiązkowo. Szukając oszczędności, prwnie najlepiej dla Nich jak wlasnie ten projekt wygra.
6. Scianka wspinaczkowa i strzelnica wydają się być najlepszym wyborem, jednak przy jednym jak i drugim trzeba zatrudniać ludzi do pilnowania. A tego urzędnicy nie lubią robić.

To tylko moja opinia. Pozdrawiam ;)

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
 • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.