• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 705

W sobotę uczcimy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Trwający przez minutę sygnał alarmowy, uruchomiony w najbliższą sobotę (1 sierpnia) o godz. 17:00, przypomni mieszkańcom naszego miasta o 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W ten sposób, jak każdego roku, uczcimy pamięć bohaterów oraz ofiar największego i najbardziej tragicznego zrywu powstańczego Polaków podczas II wojny światowej.  

Powstanie trwało ponad dwa miesiące, a w wyniku walk z okupantem niemieckim zginęło i zaginęło 16 tys. żołnierzy wojsk polskich, 20 tys. zostało rannych, a 15 tys. zostało wziętych do niewoli. Szczególnie mocno skutki walk dotknęły mieszkańców stolicy – łączną liczbę ofiar cywilnych szacuje się na 150 tys. do 200 tys. osób.

Pamięć ofiar tego bohaterskiego zrywu powstańczego uczcijmy symboliczną minutą ciszy!

Komentarze   

RENIA
0 #5 RE: W sobotę uczcimy rocznicę wybuchu Powstania WarszawskiegoRENIA 2020-07-31 07:13
Komu tak naprawę zależało na wywołaniu walk powstańczych w Warszawie,skoro przed wybuchem powstania dotarł do Warszawy wysłannik polskiego rządu w Londynie z rozkazem odmawiającym wydania zgody na rozpoczęcie walk.Nawet w Londynie wiedzieli że powstanie nie ma szans w starciu z Niemcami,a na pomoc ze strony Rosjan nie ma co liczyć.Dowództw o AK w Warszawie było świadome ryzyka jakie podejmuje wydając rozkaz rozpoczęcia walk.Pomimo początkowych sukcesów powstańców i próby pomocy żołnierzy WP którzy mimo kategorycznego rozkazu Rosjan o nie przekraczaniu Wisły,podjeli próbę udzielenia pomocy walczącej Warszawie ponosząc straty Powstanie zakończyło się tragicznie.Stra ty były ogromne,w imię czego.Chyba chorych ambicji grupy ludzi z Komendy Głównej AK.
olo
-1 #4 RE: W sobotę uczcimy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiegoolo 2020-07-30 22:47
kolo masz racje, Powstańcy to się w grobie pzewracają jak POmylency klęczą przed makrelą a ich rodacy robią za murzynów w niemieckich firmach.
PIS-Janowy
-3 #3 RE: W sobotę uczcimy rocznicę wybuchu Powstania WarszawskiegoPIS-Janowy 2020-07-30 22:33
Szczegonie sie ci powstancy cieszyli gdyby zo baczycki, ze banda POpedąłów i innych odchyłów szmaty jakies tęczowe na ich pomniki wiesza. Cieszyli by się, gdyby w Polsce musieli Polacy jezdzic na lotnisko w Berlinie czy pocuagami Deutsche Bahn? Cieszyli by sie widząc, ze fircyk czszkowski jest sponsorowany przez potomków 3 rzeszy? Czy ty kolo znow nacpales sie czy tutaj zastepujesz głównego głupa forumowego golema (ten pewnie pojechal do warszafki szmty wieszac). A moze ty znajomy tego sedziego aPOlitycznego z Wagrowca , obrazającego publicznie prezydenta Polski? Bo taki sam knajacki jezyk reprezentujesz? Swoaj drogą niezy przekrój tych sedziów w Wagrowcu wystepuje - jeden pijaczek drugi "tuleja dwa" - smród az twarz wykrzywia.
kolo
0 #2 RE: W sobotę uczcimy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiegokolo 2020-07-30 20:44
Powstańcy to się w grobach przewracają gdy widzą co PIS wyprawia z Polską i Polakami. Oni ginęli za wolność, a teraz zjawił się dyktatorek z bandą i dyktaturę będą wprowadzać.
??
0 #1 RE: W sobotę uczcimy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego?? 2020-07-30 17:00
W jakim celu? Co Wagrowiec ma wspólnego z powstaniem warszawskim?? W zeszłym roku w tym dniu o tej godzinie byłem w Bydgoszczy-wszy stko normalnie żadnych syren!!! Wagrowiec zawsze ma jakieś pomysły!!

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 90 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.