• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 5231

Szkoły i przedszkola przygotowują się do rozpoczęcia zajęć

Jesteśmy na półmetku wakacji. Szkoły już przygotowują się na przyjęcie uczniów, trzeba mieć nadzieję, że 1 września dzieci bez przeszkód wrócą w szkolne ławki.

W Szkole Podstawowej nr 1 trwa remont i doposażenie części jadalnej stołówki. Jest to kontynuacja prac podjętych w 2019 roku przez miasto Wągrowiec polegających na ponownym uruchomieniu kuchni. Remont jadalni pozwoli na zwiększenie komfortu spożywania posiłków przez uczniów oraz wyposażenie jej w nowe stoły i krzesła. Działania te wiążą się z pozyskaniem dofinansowania w wysokości 79 996 zł w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019 – 2023. Wkład własny naszego miasta w realizację tego zadania to 19 999 zł.

Bieżące prace remontowe w salach lekcyjnych oraz działania związane z opracowaniem dokumentacji projektowej na remont zadaszenia przed wejściem głównym do budynku szkoły to aktualne zadania związane z przygotowaniami do rozpoczęcia nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2.

Aż dwa duże zadania realizowane są w Szkole Podstawowej nr 3. Dzięki dotacji pozyskanej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (12 000 zł) oraz środkom z budżetu miasta (3 000 zł) rozrośnie się księgozbiór szkolnej biblioteki o kilkaset nowych, ciekawych pozycji pozalekturowych.

Drugim zadaniem obecnie realizowanym przez SP nr 3 jest zakup nowych pomocy niezbędnych do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych, które trafią do budynku szkoły przy ulicy Klasztornej. Jest to efekt rozmów burmistrza z rodzicami dzieci uczących się w tej szkole. Zakupione będzie m.in. dygestorium chemiczne, dzięki czemu dzieci uczące się w tym budynku nie będą już musiały być przewożone na zajęcia laboratoryjne do filii szkoły przy ulicy Letniej. Realizacja tego zadania możliwa jest dzięki pozyskaniu 54 866,00 zł ze środków rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej Ministerstwa Finansów na podstawie wniosku złożonego przez miasto Wągrowiec.

Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego intensywnie przygotowuje się także Szkoła Podstawowa nr 4. Częściowo zostaną wymienione drzwi i okna, pomalowana zostanie świetlica szkolna oraz kilka sal lekcyjnych.

Trwają również prace przy budowie placu zabaw oraz rewitalizacji otoczenia Przedszkola nr 2. Po rewitalizacji to ma być najładniejszych przedszkolnych placów zabaw w mieście, przystosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, z ciekawą ścieżką edukacyjną. Wartość tego projektu to około 410 000 zł, a planowane zakończenie inwestycji ma się zbiec z początkiem nowego roku szkolnego.


Komentarze   

Felek
+1 #15 RE: Szkoły i przedszkola przygotowują się do rozpoczęcia zajęćFelek 2020-08-08 11:51
To jak z tymi przygotowaniami . Są czy ich nie ma, bo wszędzie piszą że nikt nic nie wie, a w Wcu wszystko już dopięte. A szkoły i przedszkola zamkniete są na 4 spusty.
GOLEM
+3 #14 RE: Szkoły i przedszkola przygotowują się do rozpoczęcia zajęćGOLEM 2020-08-07 02:59
PiS-Janowy głąbie, od pierwszego semestru do ósmego semestru były zajęcia z socjologii, psychologii, etyki, estetyki, ekonomi, ekonomiki, prawa. Tak było na studiach dziennych na Polibudzie. Ty kończyłeś Polibudę w systemie zaocznym, a więc nie miałeś tych przedmiotów. Poza tym na wykładach powtarzano nam, że dany wykład kończy się w tym miejscu dla zaocznych, a od nas wymaga się znacznie więcej. Tak więc głąbie nie udowadniaj, że jesteś głupszy i prostszy niż instrukcja obsługi młotka. Przestań bredzić, że niby skończyłeś Polibudę. No chyba , że dla ciebie Polibuda, to gorzelnia w Rąbczynie.
No niestety prostaku, udowodniłeś jedynie, że z ciebie taki inżynier, jak z koziej d.py trąbka. Niestety jesteś tylko zwykłym prostakiem , który jedyne co potrafi, to poniżać i obrażać innych ludzi. Prostak pozostanie prostakiem, który będzie się jarać propagandą zaciągniętą z TVPiS lub TVP INFO oraz budową drogi do Rąbczyna. Capie śmierdzący niewiedzą, informuję ciebie, że PiSdzielce nikomu nic nie dały, bo rząd nie ma swoich pieniędzy. Cokolwiek dali pochodzi z podatków nas wszystkich Polaków, a podnosząc kwotę minimalną podnieśli pracodawcom minimalne wynagrodzenie, czyli zapłacili pracodawcy, a nie PiSdzielce.
Bara bara
+4 #13 RE: Szkoły i przedszkola przygotowują się do rozpoczęcia zajęćBara bara 2020-08-06 14:24
Prosimy o zdjęcia i wypowiedzi dyrektorów jak przygotowali szkoły i przedszkola. A można ich tam w ogóle zastać?
::::::::::::
+6 #12 RE: Szkoły i przedszkola przygotowują się do rozpoczęcia zajęć:::::::::::: 2020-08-05 17:41
W całym kraju nikt nie wie jak się przygotować, a w tej mieścinie wszyscy wszystko wiedzą i mają opracowane. Komu ten kit?
Mieszkaniec 6
+9 #11 RE: Szkoły i przedszkola przygotowują się do rozpoczęcia zajęćMieszkaniec 6 2020-08-04 17:40
Budowa placu zabaw, to przygotowanie do pracy w dobie pandemii? Prosimy o wywiad z dyr i zdjęcia jak przestrzegane są zalecenia. Opiszcie jak dyrektorzy dbają o przestrzeganie zasad sanitarnych, jak egzekwują przestrzeganie ich przez personel i jak oni sami dbają o zasady sanitarne. Jak będzie wyglądała organizacja pracy w roku szkolnym w szkołach i przedszkolach.
Dr hab.mgr inż.
+9 #10 RE: Szkoły i przedszkola przygotowują się do rozpoczęcia zajęćDr hab.mgr inż. 2020-08-04 17:31
Re#7 Zgadza się dzisiejsi mgr z tytułami zdobytymi na prywatnych zaocznych szkółkach reprezentują poziom zzz. W praktyce wiedza poniżej poziomu szkoły sredniej. dawniej. Inwestują we własny tzw." rozwój" wykonując bezwolnie rozkazy zwierzchników.
gtnhy
-5 #9 RE: Szkoły i przedszkola przygotowują się do rozpoczęcia zajęćgtnhy 2020-08-04 17:16
Do #6 głąbie ten komentarz dotyczy tego muła z postu #1 co skomli na zarobki a Ty niby mgr . a w deklu pusto
PIS-Janowy
-6 #8 RE: Szkoły i przedszkola przygotowują się do rozpoczęcia zajęćPIS-Janowy 2020-08-04 11:00
Nik - 100% prawda. Widzialem to samo. Polibuda (ta typowo techniczna a nie socjolgia , jak sugeruje Golem - ja bynajmnije zadnej socjologi na polibudzie nie pamietam) to jest jednak dla mozgow a nie belkoczacych humanistow ...
nik
-2 #7 RE: Szkoły i przedszkola przygotowują się do rozpoczęcia zajęćnik 2020-08-04 09:20
Do osób z postu 5 i 6 .Za moich czasów jak ktoś nie radził sobie na politechnice przenosił się na uniwerek. Tam zazwyczaj na kierunkach mat-fiz -chem też były sekcje . Nauczycielska była najniższa w rankingu .Tyle w temacie wykształcenia .Dawniej zdobyć tytuł mgr to tak jak dzisiaj dr.
Dr hab.mgr inż.
+6 #6 RE: Szkoły i przedszkola przygotowują się do rozpoczęcia zajęćDr hab.mgr inż. 2020-08-04 08:25
Re#4 zazdrościsz? Weź się do nauki i też będziesz miał tyle tysięcy co oni. Nic nie stoi na przeszkodzie, by się uczyć , tylko do tego potrzebna jest głowa ,a jej się nie da napakowac suplementami by urosła tak jak rosną mięśnie mięśniakom. Duże mięśnie= malutki rozumek
Pan magister inżynie
+7 #5 RE: Szkoły i przedszkola przygotowują się do rozpoczęcia zajęćPan magister inżynie 2020-08-04 07:51
Powtarzam za pedagogiem, za dwa tysiące można komuś posprzątać mieszkanie trzy razy w miesiącu, innej równie wysoko wykształconej osoby i mieć spokojną głowę. Tacy ludzie, to przynajmniej wiedzą, że kasę ze zmywaka nie da się kupić inteligencji i nie mają pretensji do wszystkich wokół za to, że dziecko nie ma głowy do nauki, co odziedziczyło po mamie i tacie. Taka sugestia. "Z pustego w próżne nie nalejesz" jak to mówili nasi przodkowie.
gtnhy
+9 #4 RE: Szkoły i przedszkola przygotowują się do rozpoczęcia zajęćgtnhy 2020-08-02 12:47
wynagrodzenia radnych którzy pracują w szkole- Bąk 92 tyś , Kadow 81 tyś , Kaniewska 90 tyś , Patelski 97 tyś , Strzelecka 74 tyś Także pedagog nie stękaj tylko DO ROBOTY
das
+6 #3 RE: Szkoły i przedszkola przygotowują się do rozpoczęcia zajęćdas 2020-08-02 12:30
pedagog - w mojej firmie nie płaci się za to że ktoś jest inżynierem , tylko za to co potrafi . Także jak mało zarabiasz to zawsze można iść do Kauflandu wykładać towar na półki lub zmienić prace lub otworzyć swoją szkołe.
gtnhy
+3 #2 RE: Szkoły i przedszkola przygotowują się do rozpoczęcia zajęćgtnhy 2020-08-01 22:04
Do poprzednika , dziś przeglądałem oświadczenia majątkowe nauczycieli którzy są radnymi i jakoś nie widze żeby zarabiali po 2 tyś Nawet więcej ma pani dyrektor żłobka która w szkole ma kilka godzin tygodniowo
pedagog
+7 #1 RE: Szkoły i przedszkola przygotowują się do rozpoczęcia zajęćpedagog 2020-08-01 13:27
Za 2000 zl mozna znalezc spokojniejsza prace. Polecam!

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 43 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.