• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 895

Domki dla owadów już niebawem w Wągrowcu

Wkrótce w Wągrowcu zainstalowane zostanie 20 domków dla owadów. Domki przygotowała Spółdzielnia Socjalna "Wspólny Sukces".

"Hotele dla owadów" mają pomóc we wzroście populacji m.in. pszczół oraz przyczynić się do zachowania bioróżnorodności środowiska naturalnego.

- Domki dla owadów zostały przygotowane przez Spółdzielnię Socjalną "Wspólny Sukces", do której Miasto Wągrowiec przystąpiło jako udziałowiec miesiąc temu. Są wykonane perfekcyjnie przez jednego z pracowników spółdzielni. Jestem przekonany, że domki dla owadów przygotowane przez spółdzielnię staną się wkrótce produktem pożądanym nie tylko przez okoliczne samorządy, ale również przez osoby prywatne, bowiem stosunek jakości wykonanego produktu do ceny jest naprawdę bardzo dobry — poinformował Piotr Pałczyński, zastępca burmistrza Wągrowca.

Wiceburmistrz zachęca również mieszkańców Wągrowca, aby w swoich przydomowych ogródkach, na tarasach, balkonach instalowali podobne domki dla owadów. W ten sposób zapewniamy im dobre warunki do rozwoju.

Komentarze   

zyga m
+2 #7 hipokrycizyga m 2020-08-10 16:41
Najłatwiej postawić domek dla owadów czy kotów jak wybudować mieszkania dla niepełnosprawny ch , biednych itd. Może jeszcze wybudujecie domy do tęczowych bo są poszkodowani przez reszte społeczeństwa .
PIS-Janowy
+1 #6 RE: Domki dla owadów już niebawem w WągrowcuPIS-Janowy 2020-08-10 12:29
Domki dla owadow .... Ba ! .... Juz domki dla b ezdomnych kotw zaskoczyy mnie tak, ze szczeki musialem pod lozkiem szukac. Myslalem, ze ktos sobie z ludzi jaja robi w jakis sposob. Okazalo sie, ze jednak nie - teczowy POmsyl zostal zrealizowany. A teraz domki dla owadow ... no, no ... budki dla kotow bezdomnych przebite tak, ze przez rok chyba nie bedzie konkurencji. Moze zlobki dla trutni za rok ...?
Mikołaj
+3 #5 HumaneMikołaj 2020-08-09 16:56
A na ul. Bonowskiego psy wyją od samego rana! Proszę obrońców zwierząt o interwencję !
Zainteresowany
0 #4 RE: Domki dla owadów już niebawem w WągrowcuZainteresowany 2020-08-08 13:35
Czyli jak rozumiem można kupić takie domki? Czy ktoś wie w jakim punkcie prowadzona jest sprzedaż?
ias
+4 #3 RE: Domki dla owadów już niebawem w Wągrowcuias 2020-08-08 11:47
Do poprzednika najpierw ta trawa i rośliny muszą być a nie że debile dają pozwolenia na budowe bloku na 100 rodzin na działce 1000m itd Łysy komuch też zabetonował cały rynek
Trawa nie koszona
+7 #2 RE: Domki dla owadów już niebawem w WągrowcuTrawa nie koszona 2020-08-08 11:37
Przestańcie kosić trawę co tydzień to będą owady. Jakieś natręctwa ludzie mają z tym koszeniem od czasu jak dorobkiewicze dorobili się sprzętu. Ludzie niszczą łąkę, trawę, kwiaty, naturalny dom owadów. Opamiętajcie się! Trawa jest po to, by rosła, a z nią wszystkie inne rośliny!!!!!!!
juras
+2 #1 RE: Domki dla owadów już niebawem w Wągrowcujuras 2020-08-08 11:34
Narcyz powiedział - stosunek jakości wykonanego produktu do ceny jest naprawde bardzo dobbry . Tak to jest jak się nie płaci ze swoich to można dużo powiedzieć a o cenie cisza

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 43 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.