• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1389

Powstanie projekt koncepcyjny V odcinka obwodnicy

V odcinek obwodnicy coraz bliżej. Orientacyjna długość ostatniego odcinka obwodnicy miasta wyniesie około 2,5 kilometra.

Burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt podpisał 3 września 2020 r. umowę z poznańską firmą „ARCHIDROG na opracowanie projektu koncepcyjnego wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowych dla zadania pod nazwą „Budowa V etapu obwodnicy miasta Wągrowca w ciągu drogi wojewódzkiej 241”.

Przygotowanie dokumentacji dla tej inwestycji pozwoli głównemu inwestorowi, czyli Wojewódzkiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, przystąpić do kolejnych etapów prac, które przybliżą datę realizacji tej ważnej dla naszego regionu inwestycji.

To kolejne działanie wągrowieckiego samorządu, po podpisaniu przed rokiem listu intencyjnego w sprawie współpracy samorządów w zakresie realizacji inwestycji obejmującej budowę ostatniego etapu wągrowieckiej obwodnicy, które ma służyć połączeniu dróg wojewódzkich 241 i 190.

- Miasto bardzo potrzebuje tej inwestycji, jej realizacja oznacza rozładowanie ruchu samochodów w mieście, a co za tym idzie poprawę bezpieczeństwa oraz zmniejszenie zanieczyszczeń generowanych przez pojazdy. Z kolei dla wielu lokalnych firm lepszy, wygodniejszy dojazd może stać się impulsem do ich rozwoju – podkreśla burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt.

Przypomnijmy, że koalicja samorządowa utworzona dla realizacji tego zadania obejmuje Województwo Wielkopolskie, Powiat Wągrowiecki, Gminę Miejską Wągrowiec, Gminę Wągrowiec oraz Stowarzyszenie Jednostek Samorządu Terytorialnego „Komunikacja”. Sygnatariusze tego listu potwierdzili wolę podjęcia wspólnych działań, które to umożliwią.

Obecnie miasto Wągrowiec zobowiązało się do wykonania projektu koncepcyjnego wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia. Wartość umowy na przygotowanie niezbędnej dokumentacji to 164 820,00 zł i w całości zostanie sfinansowana przez miasto.

Zgodnie z umową „ARCHIDROG” przygotuje koncepcję poprowadzenia przebiegu obwodnicy Wągrowca w ciągu drogi wojewódzkiej nr 190 Margonin – Wągrowiec. Planowany przebieg ma łączyć drogę wojewódzką 190 z drogą wojewódzką 241 i być usytuowany po północno-wschodniej stronie miasta z początkiem przed miejscowością Durowo i końcem na rondzie przy ulicy Kcyńskiej w Wągrowcu. Orientacyjna długość ostatniego odcinka obwodnicy miasta wyniesie około 2,5 kilometra.

Komentarze   

DQS
0 #15 RE: Powstanie projekt koncepcyjny V odcinka obwodnicyDQS 2020-09-20 13:05
Rolnik - może masz ziemie gdzie pójdzie obwodnica ? Nie bój czy będą budować teraz czy póżniej to zarobisz jak ci co robią projekt . Za Stacha dobrze poinformowanie też zarobili .
rolnik II
-1 #14 RE: Powstanie projekt koncepcyjny V odcinka obwodnicyrolnik II 2020-09-20 12:39
powiem tak , deficyt budzetowy na poziomie 250 mld zl w 2020 , postawi wszystkich do pionu , nawet samorzadowcow . WSZYSTKICH .
A co
-1 #13 RE: Powstanie projekt koncepcyjny V odcinka obwodnicyA co 2020-09-19 07:13
Leoś, skoro wg Ciebie ul. Kosciuszki biegnie do końca a Durowo to osiedle, to dlaczego budynek nadleśnictwa i te przed nim (po lewej stronie) maja adres Durowo a nie Kościuszki? Gabinet dentystyczny też ma adres Durowo...
asd
+3 #12 RE: Powstanie projekt koncepcyjny V odcinka obwodnicyasd 2020-09-14 18:59
Ciekawe dlaczego akurat miasto chce finansować projekt ? Czy przez to urzednicy miasta chcą mieć wpływ na przebieg drogi czyli trzeba sprawdzić kto ma działki w miejscu gdzie pójdzie obwodnica .Już kiedys była podobna afera z poprzednią częścią obwodnicy Driuga teoria to ciekawe jak poszukali biuro projektowe . Musimy władzy patrzeć na ręce .
sara
+2 #11 RE: Powstanie projekt koncepcyjny V odcinka obwodnicysara 2020-09-13 20:03
Berent zleca wykonanie tylu projektów jakby burkiem jmiał być sto lat. Takze projektów to mamy dzisiątki a kasy na ich wykonanie ZERO.
makolongwa
0 #10 lipamakolongwa 2020-09-13 13:13
kiedy ta obwodnica powstanie, b o nic o tym nie piszą, a to najważniejsze !
Leoś
0 #9 RE: Powstanie projekt koncepcyjny V odcinka obwodnicyLeoś 2020-09-12 15:16
Maciej 1964 haha to Durowo to ok osiedle i dzielnica Wągrowca, a ul. Kościuszki. Haha baranie najpierw sprawdź a później ustawiaj.
PIS-Janowy
-13 #8 RE: Powstanie projekt koncepcyjny V odcinka obwodnicyPIS-Janowy 2020-09-12 14:27
Najwiekszym impulsem do rozwoju Wagrowca to bedzie kilometrowa sciezka rowerowa przez wagrowiec z tunelem za 9 milion zlotych. POmysl na miare umyslu jahiy samej ...
A jest tutaj wyznaca ideologi LGBT Golem? Czy znow z flaga pedalow POlskich (cipa w koronie - taka sobiue wybrali) lata gdzies po Gdansku? A moze zaywa kapieli zdrowotnych w wodach Baltyku u ujscia Wisy? CZaszkowski caly czas wode tam "wzbogaca" ...
dżesicca
+1 #7 RE: Powstanie projekt koncepcyjny V odcinka obwodnicydżesicca 2020-09-12 13:15
Aż dziwne, że w Durowie i Kaliskach nie ma marketów. Tyle wiary tam mieszka, że na pewno przydałby się tam supermarket.
ja
+3 #6 RE: Powstanie projekt koncepcyjny V odcinka obwodnicyja 2020-09-12 13:06
Nasz były "SZEF" wraz z "WICKIEM" robili wszystko ,aby wykastrować rodzimy handel ,zakorkować miasto,sprzedać ciepłownie i inne rzeczy,za które należy im się darmowy lot w jedną stronę ,na księżyc, lub urlop w Wronkach do końca życia.
TED
+2 #5 RE: Powstanie projekt koncepcyjny V odcinka obwodnicyTED 2020-09-12 11:09
I nasz piękny las - miejsce spacerów i wypoczynku wielu wągrowczan zostanie rozdarte przez obwodnicę. Do tego ta obwodnica przed Kaliskami będzie przecinać nowo powstające osiedle domków jednorodzinnych . Kto wydał zgodę na budowę osiedla skoro wiadomo było, ze tam ma powstać obwodnica?
lis
+6 #4 RE: Powstanie projekt koncepcyjny V odcinka obwodnicylis 2020-09-12 11:04
Mały komuch to naprawde miał wizje pozwalając budować markety w centrum a na dokładke ten czerwony wizjoner ulokował obwodnice w dzielnicy mieszkaniowej . Czy ten gość miał nasrane kopułką ?
Kalid
+1 #3 RE: Powstanie projekt koncepcyjny V odcinka obwodnicyKalid 2020-09-12 06:57
Właśnie w całej PL i na świecie markety stawia się na obżach miast, tak żeby klientom wygodniej było dojechać i by nie korkować miasta oraz nie przeszkadzać rodzimym sklepikarzom. Tu z marketów zrobili stłoczone centrum rozrywki marketowej do tego centralny placyk zabaw, no super miejsce do wypoczynku po ciężkiej pracy. Jeszcze dowalić szczekanie kiejtrow i walenie deskami o blache bo ktoś o dziwnych zmysłach ma taką wizję. Czy ktoś wreszcie włączy myślenie w tym mieście? Ja chcę jakiś porządny market pod lasem przy Wielspinie !!!!!!
Maciej 1964
+8 #2 RE: Powstanie projekt koncepcyjny V odcinka obwodnicyMaciej 1964 2020-09-11 21:22
Tak dla informacji piszącego ten artykuł, Durowo to nie miejscowość tylko ulica Wągrowca.
tadeusz z haliną
-5 #1 RE: Powstanie projekt koncepcyjny V odcinka obwodnicytadeusz z haliną 2020-09-11 18:14
Moze wreszcie powstanie w okolicy Orzeszkowej i Kalisk jakis porzadny market, bo w wongrufcu to ino same tanie dyskonty. A przydalby sie blizej ronda jakis markecik :)

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 43 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.