• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 3994

Dyrektor szpitala wydał oświadczenie i zawiadomił prokuraturę

Po publikacji artykułu o mężczyźnie, który nie został przyjęty do wągrowieckiego szpitala, dyrektor wydał oświadczenia.

Oświadczenie Dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu

W związku z publikacją w dniu 13 września br. na łamach portalu internetowego WRC artykułu pt. „Wągrowiecki Szpital odmówił przyjęcia poszkodowanego w wypadku, bo nie miał objawów koronawirusa” oświadczam, że zawarte w tej publikacji informacje nie są zgodne z prawdą.

Wobec powyższego złożone zostało zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Wągrowcu w celu podjęcia czynności wyjaśniających okoliczności powyższej sprawy, w tym pod kątem oceny, czy zaistniały przesłanki prawno-karne sprowadzenia niebezpieczeństwa zagrożenia epidemicznego lub szerzenia się choroby zakaźnej, skutkującego ryzykiem utraty zdrowia lub życia pracowników oraz pacjentów przebywających na terenie Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu.

 

dr Przemysław Bury

Czekamy zatem, aż Prokuratura wyjaśni sprawę. Warto dodać, że każdego dnia zgłaszają się do nas kolejne osoby, które mają problem z dostaniem się na badania.

Informujemy, że do dzisiaj nie otrzymaliśmy odpowiedzi na postawione pytania, które skierowaliśmy do dyrektora szpitala w Wągrowcu.

Komentarze   

Kama
+7 #15 RE: Dyrektor szpitala wydał oświadczenie i zawiadomił prokuraturęKama 2020-09-17 14:47
#8 do Ratownika. Tak wszędzie wypełnia się podobny wywywiad tyle, że żaden który wypełniałam nie był zatytułowany w ten sposób. Jak dla mnie osoby zupełnie postronnej w tej sprawie tytuł sugeruje przyjęcie z powodu Covid,
PIS-Janowy
-6 #14 RE: Dyrektor szpitala wydał oświadczenie i zawiadomił prokuraturęPIS-Janowy 2020-09-17 14:34
Renia - ty jeszcze nie wiedzialas co to jest swiatlowod a juz na mim chodzilem, kwoko jedno. Tez o tym pisalem. I DLATEGO MAM POROWNANIE GOWNA BEZPRZEWODOWEGO Z KABLEM. Szczegolnie gdy jestes nieco dalej od masztu. Siec polozono tylko do 9 wiosek gminy (!!) - zaiste sukce na miare , ku..a, czaszkowskiego ... Mialo byc od wiecej ale chyba zdechlo. Kasa na sciezke albo budki dla swierszczy lepiej wydac ...
RENIA
+6 #13 RE: Dyrektor szpitala wydał oświadczenie i zawiadomił prokuraturęRENIA 2020-09-17 12:04
PIS-Janowy.Cwan iaku,w jakim pasmie intrnetowym ostatnio piszesz.Nadal twierdzisz że masz kiepski internet bezprzewodowy,j eśli tak to odsyłam cię do przypomnienia sobie własnego wpisu -SIECI ŚWIATŁOWODOWE NA TERENIE GMINY WĄGROWIEC-PORTA L WRC.Na marginesie-w Rąbczynie już jest położony światłowód
PIS-Janowy
-3 #12 RE: Dyrektor szpitala wydał oświadczenie i zawiadomił prokuraturęPIS-Janowy 2020-09-17 11:26
No to Romek pójdzie siedzieć za kłamstwo. Będę słał listy.
Mustafa
+3 #11 RE: Dyrektor szpitala wydał oświadczenie i zawiadomił prokuraturęMustafa 2020-09-17 10:47
Skierowaliśmy?? ??? To ile osób skierowało pytania??? Kowalczewski, napisz konkretną cyfrę lub konkretną liczbę!!!!!
Typ
-6 #10 RE: Dyrektor szpitala wydał oświadczenie i zawiadomił prokuraturęTyp 2020-09-17 06:36
Chyba jednak tak nie bolało skoro wiara toczy wojny z lekarzami o ankietę a podobno przyszedl ratować swoje zycie a zarzucają komus ja mają to robić . Wybuduj im autostradę a pojadą pod prąd
Klaudia Jachira
+1 #9 Zbigniew w działaniuKlaudia Jachira 2020-09-17 00:19
Nikt się z tego jeszcze nie rozliczył .
Ratownik
-9 #8 RaRatownik 2020-09-16 23:38
Szpital treści tego druku nie wymyślił, taki nakaz od wojewody, jak zakończą epidemię to i te druki będą zlikwidowane. Jak wniesiesz do środka zakażenie i poumierają z tego powodu pacjenci, to nie szpital będzie odpowiadał, tylko ty. Zresztą, co się tak gorączkujesz, prokurator to wyjaśni. Trzeba być dobrej myśli.
alojzy
+8 #7 nowakialojzy 2020-09-16 23:07
Debilu od pawulonu tu chodzi o treść druku który jest każdemu podsuwany a że nie każdy czyta to te wypociny podpisuje. Kto jest rozgarnięty nie podpisze tych wypocin . Ciekawe co szpital ma z tego wypełnienia druku Panie Starosto czas się obudzić i zająć się tematem to pan Burego tam trzymie za 200 tyś rocznie a szpital jak straszył tak straszy niedokonczonym budynkiem i to nie jest zagroz=enie dla życia mieszkańcw że ten budynek jeszcze nie działa Bo ślimacząca się budowa nie jest zagrożeniem dla zdrowia mieszkańców to znaczy że jest NIEPOTRZEBNA
Janush
+12 #6 jaJanush 2020-09-16 22:28
Te kolejne osoby to niech się nie zgłaszają do redakcji portalu tylko niech zapier... od razu do prokuratora i zeznają jak ich potraktowano.
Ratownik
+2 #5 gośćRatownik 2020-09-16 22:22
Wg mnie prokurator ma wyjaśnić różnicę w wersjach zdarzeń - tej podawanej przez pacjenta i tej podawanej przez personel; ani dyrektor ani redaktor w tym namiocie nie byli w piątek więc kto ma to wyjaśnić, jak nie prokurator, który ma do tego odpowiednie instrumenty. A sprawa wbrew pozorom jest dość poważna, bo dotyczy tego, czy można ignorować sobie w szpitalu przepisy epidemiczne czy jednak nie. Jak się okaże że można, to na pewno szpital zaprzestanie tych pomiarów temperatury na wejściu, ankiet i innych cowidowych "uciążliwości".
january s
+11 #4 RE: Dyrektor szpitala wydał oświadczenie i zawiadomił prokuraturęjanuary s 2020-09-16 21:51
Ratownik Ty to już jesteś mądrzejszy jak lekarze Za chwile otworzysz swój gabinet i będziesz brał koperty Ogarnij się i weż się solidnie za swoją prace bo narazie macie podobny standart jak reszta w tym szpitalu. Na kon iec Bury w ten sposób pokazuje co będzie robił z nieprzychylnymi artykułami i komentarzami . Panie Bury zamiast latać po prpokuraturze czas dokończyć rozbudowe szpitala lub zgłosić się do dymisji i odejść z honorem. Ciekawe że ten temat panu nie przezkadza.
Mico
+4 #3 RE: Dyrektor szpitala wydał oświadczenie i zawiadomił prokuraturęMico 2020-09-16 21:48
Ratownik a co ma wyjaśniać prokuratura.
Zdrowie i życie człowieka jest najważniejsze.
Tego nie zrobiono i co ty wyjaśniać i komentować. Prokurator też człowieka i widzi i we co się w tych murach dzieje od lat. To będą jaja portal WRC już możesz pisać o odszkodowanie i zniesławienie że piszecie nieprawdę. To dopiero starosta szału dostanie.
Ratownik
-13 #2 gośćRatownik 2020-09-16 21:33
Dlaczego atak? Prokuratura to organ niezależny, gdyby szpital sam prowadził dochodzenie we własnej sprawie to dopiero by się lament podniósł, że bronią swoich itd. A tak niech rozstrzygną prawnicy, po czyjej stronie większa racja. Bardzo dobra decyzja dyrekcji.
Pol
+21 #1 Szpital WagrowiecPol 2020-09-16 21:26
Oczywiście że pan Bury zaprzeczy że takie zdarzenie miało miejsce ale cóż tak działa nasz szpital. Najlepsza obrona jest atak, 3bxprawda panie Bury?

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 43 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.