• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1304

Wągrowczanie decydują. Skorzystaj z nowej darmowej aplikacji

Bardzo pozytywny odbiór mieszkańców oraz prośby o ustawienie tego typu pojemników w innych punktach miasta spowodowały, że ratusz planuje zamontowanie kolejnych serc na nakrętki.

O lokalizacji nowych serc na nakrętki zdecydują mieszkańcy wypełniając ankietę zamieszczoną na miejskiej platformie konsultacyjnej: T U T A J

A oto proponowane miejsca wskazane w ankiecie:

 1. Szkoła Podstawowa nr 3 przy ulicy Letniej;
 2. Boisko osiedlowe na Berdychowie;
 3. Przedszkole nr 2 przy ulicy Powstańców Wielkopolskich;
 4. Żłobek Miejski nr 1 przy ulicy Mikołajczyka;
 5. Plac Wrzosowy;
 6. Park 600-lecia;
 7. Aquapark;
 8. Stacja Wągrowieckiego Roweru Miejskiego na ulicy Piaskowej.

W dwóch miejscach, najczęściej wskazywanych przez mieszkańców podczas głosowania, wkrótce ustawione zostaną pojemniki na nakrętki. Surowiec zebrany w ramach akcji „W odruchu serca” odbierany jest przez Stowarzyszenie Bona Fides, które zysk z jego sprzedaży przeznacza na opłacenie rehabilitacji dla niepełnosprawnych podopiecznych.

Miasto planuje częściej korzystać z takiej formy dialogu z mieszkańcami, dlatego uruchomiona została specjalna aplikacja na telefon: „TransparentneJST”.

Bezpłatną aplikację „Transparentne JST” można pobrać z „Google Play” lub „App Store”.  Przy jej użyciu głosowanie jest jeszcze łatwiejsze, a użytkownik ma aktualne informacje o konsultacjach społecznych prowadzonych przez miasto oraz o ich wynikach.

Komentarze   

Niepełnosprawny
+2 #14 RE: Wągrowczanie decydują. Skorzystaj z nowej darmowej aplikacjiNiepełnosprawny 2020-09-28 10:55
CHCE ZWROCIĆ UWAGĘ NA MIEJCE DLA NIEPEŁNOSPRAWNY CH PRZY CHIŃSKIEJ KNAJPCE NA UL. WACHOWIAKA. NIE SPOSOB TAM ZAPARKOWAC!!!!! ! TUŻ PRZY SKRĘCIE NA TO MIEJSCE STOI ZNAK DROGOWY, OBOK ZAWSZE STOI JAKIS POJAZD, MIEJSCE TO NIE MA TYPOWYCH DLA NIEGO WYMIAROW. PRZEZ ZNAK NIE MOZNA WJECHAC SKRECAJAC Z TORU JAZDY, TRZEBA USTAWIC SIE NA WPROST TEGO MIEJSCA, CO JEST UTRUDNIONE BO TRZEBA ZJECHAC NA DRUGI PAS JEZDNI, A JESLI NA PARKINGU TUZ PRZY BANKU STOI WIEKSZY SAMOCHOD JEST TO PO PROSTU NIEMOŻLIWE!!!!! !!!!! KTO WYMYSLIŁ ABY MIEJSCE DLA NIEPEŁNOSPRAWNY CH BYLO POD KNAJPĄ A NIE POD BANKIEM TAK JAK KIEDYŚ!!!!????? ? OWSZEM SA NA KONCU ULICY POD PRZYCHODNIA INNE MIEJSCA, ALE NIEPEŁNOSPRAWNI RUCHOWO TEZ MUSZA ZAŁATWIAC SPRAWY W BANKU!!!!! CZY NIEPEŁNOSPRAWNY NA WOZKU MA JECHAC Z DRUGIEGO KOŃCA ULICY LUB PRZEJEZDZAC PRZEZ JEZDNIE SPOD KNAJPY CHIŃSKIEJ (jeśli uda mu się zaparkować) Pokonując kilka krawężników ? Kto mądry przeniósł to miejsce spod banku, na drugą stronę jezdni? JAK NIEPEŁNOSPRAWNY NA WOZKU MA WYSIĄŚĆ Z SAMOCHODU JESLI OBOK PRZESZKADZAJA ZNAKI I ZBYT BLISKO PARKUJACE SAMOCHODY, BO KNAJPA JEST WCIAZ OBLEGANA!!!!??? ??? MIEJSCE NORMALNYCH WYMIAROW POWINNO BYC ZNOWU POD BANKIEM I WYMIARY POWINNO MIEC TAKIE JAKIE MA MIEJCE PRZEZNACZONE DLA OSOB NIEPEŁNOSPRAWNY CH!!!!!!!!
mieszkanieccc
+4 #13 RE: Wągrowczanie decydują. Skorzystaj z nowej darmowej aplikacjimieszkanieccc 2020-09-28 10:33
Tak miasto schodzi na psy dosłownie i w przenośni. Ktoś kiedyś napisał że tylko jako tako wygląda ul Kościuszki.To prawda, gdyby jeszcze nie ten las znaków drogowych, których nie sposób odczytać nawet jadąc 20 km na h. Pozostałe ulice brudne, chodniki zarośnięte trawą, krzewy przy każdym zakręcie zasłaniają dziwnie usytuowane przejścia dla pieszych, rondo szkockie i ulice tuż za nim przypominają wjazd na pole, tak zaniedbane!
Pis-Janowy
-2 #12 RE: Wągrowczanie decydują. Skorzystaj z nowej darmowej aplikacjiPis-Janowy 2020-09-28 03:04
Napisz ektorko - he, he,he, he ... wiecje nie musze chyba?
Teresa
-2 #11 mieszkańcyTeresa 2020-09-27 18:03
Czytając komentarze na WRC odnosi się wrażenie, że w Wągrowcu mieszkają wyłącznie malkontenci we wszystkim doszukujący się złych intencji, nie potrafiący docenić żadnej inicjatywy, negujący wszystko i wszystkich. W myśl zasady ,,nie, bo nie". Mam nadzieję, że to mylne wrażenie wynikające z tego faktu, że optymiści i ci wszyscy, którzy cieszą się z każdej inicjatywy w mieście po prostu tu nie komentują.
internautaaaaaaaaaaa
+7 #10 RE: Wągrowczanie decydują. Skorzystaj z nowej darmowej aplikacjiinternautaaaaaaaaaaa 2020-09-27 14:23
Pieniadze na rowerki miejskie, sciezki rowerowe, skateparki oraz inne wymysly w parku 600-lecia i pojemniki na nakretki miasto ma, ale na wymiane zarowek w przepalonych lampach ulicznych na Libelta, Reja, Lipowej nie ma. Tak wielu brudnych chodnikow i ulic w miescie chyba tylu co teraz, to nigdy nie widzialem. Ludzie, co dzieje sie z tym miastem? Chyba czas zredukowac liczbe zatrudnionych w ratuszu, to moze znajda sie finanse na utrzymanie czystosci w miescie i konserwacje oswietlenia?
das
+3 #9 RE: Wągrowczanie decydują. Skorzystaj z nowej darmowej aplikacjidas 2020-09-27 12:36
Nie było ponemników na kapsle i ludzie normalni wiedzieli gdzie je zanieśc Teraz Tulipan chce stawiać pojemniki . Ciekawe kto je produkuje ?
Iwona P.
+6 #8 nakrętkiIwona P. 2020-09-27 12:26
Czy naprawdę nie ma na co wydawać pieniędzy z naszych podatków? miasto nie było tak brudne jak w obecnej chwili, pieniądze wydaje się na jakieś bzdety a nie dba się o to co już w mieście zostało zrobione,skrzyż owanie rzeki nie były tak zarośnięte jak ostatnio jeszcze z trzy lata i po rzekach zostanie wspomnienie, dziury w asfalcie na obwodnicy I etapu budowy, zarośnięta ścieżka rowerowa za rok lub dwa przestanie istnieć już jeden pas ścieżki jest prawie niewidoczny a Burmistrz wydają pieniądze (nie swoje) na rzeczy nieistotne dla miasta, (kiedyś nakrętki zbierały szkoły) ta koszmarna ławka przed urzędem szkoda tych wydanych pieniędzy lepiej było naprawić siedziska przed gmachem urzędu bo wygląd straszy.
Radni obudźcie się i przystopujcie bezsensowne poczynania Burmistrza
andżella
+3 #7 RE: Wągrowczanie decydują. Skorzystaj z nowej darmowej aplikacjiandżella 2020-09-26 00:02
Zamontować pod marketami.
olii
+19 #6 RE: Wągrowczanie decydują. Skorzystaj z nowej darmowej aplikacjiolii 2020-09-25 21:58
Panie Berent czy już realizuje pan swój genialny pomysł z muralem dla lekarzy . Proponuje na muralu umieścic wszystkich miejscowych lekarzy rodzinnych którzy pozamykali gabinety a telefonów nie odbierają Pacują podobnie jak pan zapewne stąd ten podziw. Ciekawe że już prywatnie wirus im nie przeszkadza przyjmować.
Norka
+6 #5 RE: Wągrowczanie decydują. Skorzystaj z nowej darmowej aplikacjiNorka 2020-09-25 21:56
Zainstaluj za darmo apkę i już wszystko wiemy o tobie
ewgdfh
+12 #4 RE: Wągrowczanie decydują. Skorzystaj z nowej darmowej aplikacjiewgdfh 2020-09-25 21:33
Berent My ci płacimy za robote a nie zbieranie nakrętek a moze jeszcze puszek .
M
+7 #3 RE: Wągrowczanie decydują. Skorzystaj z nowej darmowej aplikacjiM 2020-09-25 21:08
Serce powinni znajdować się przed budynkiem każdej szkoły i przed przedszkolami.
krystia
-2 #2 nakrentkikrystia 2020-09-25 19:51
Zbieram nakrętki dawno oddawałam do związku Emerytów albo do Głosu Wagrowieckiego a teraz Super dla mnie odpowiada Park 600- LECIA !
oli
+10 #1 RE: Wągrowczanie decydują. Skorzystaj z nowej darmowej aplikacjioli 2020-09-25 16:25
Ludzie nakretki zbierają już kilkadziesiat lat a władza się teraz obudziła

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Odwiedza nas miesięcznie 43 tys. unikalnych użytkowników
 • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.