• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1658

100-lecie Harcerstwa na Ziemi Wągrowieckiej

Hufiec ZHP Wągrowiec im. hm. F. Grajkowskiego świętował 100-lecie Harcerstwa na Ziemi Wągrowieckiej.

Uroczysta Gala z okazji obchodów 100-lecia Harcerstwa na Ziemi Wągrowieckiej odbył się dzisiaj w sali Kina Miejskiego Domu Kultury.

Hufiec ZHP Wągrowiec powstał w 1919 r. w wyniku prężnego rozwoju działalności harcerskiej na terenie naszego powiatu. Przez lata swojej działalności powiększał się i malał. Obecnie liczy ponad 200 harcerek i harcerzy, a także instruktorek i instruktorów.

Od samego początku swojego istnienia harcerze z Hufca Wągrowiec aktywnie włączali się w życie społeczności lokalnej. Zabezpieczenie zdobytych obiektów podczas Powstania Wielkopolskiego, akcje konspiracyjne podczas II wojny światowej, a także udział w wielu wydarzeniach kulturalnych czy sportowych, to tylko niektóre przykłady harcerskiej aktywności.

W uroczystościach udział wzięli harcerze oraz zaproszeni goście i włodarze z całego powiatu wągrowieckiego. Po uroczystej Gali na scenie wystąpił zespół „Wartaki”. Nie zabrakło też prawdziwej harcerskiej grochówki.

Manufaktura Piosenki Harcerskiej „Wartaki” to harcerski zespół wokalno-instrumentalny, działający od 1974 w Kole, w ramach Hufca Związku Harcerstwa Polskiego. Nazwa zespołu pochodzi od rzeki Warty, która przepływa przez miasto. Jest Zespołem Reprezentacyjnym Chorągwi Wielkopolskiej ZHP.


Komentarze   

PIS Janowy
-3 #13 RE: 100-lecie Harcerstwa na Ziemi WągrowieckiejPIS Janowy 2020-09-28 16:28
Niezrealizowane marzenie bycia gejem . o ja pierdole - wielu tutaj takich jest na tym forum? Harcezr zly , gej wspanialy i swieta Sawicka beczaca ...
Ty - gosciu z postu 10 - margot 2 wagrowiecka?
Do PIS Janowy
+1 #12 RE: 100-lecie Harcerstwa na Ziemi WągrowieckiejDo PIS Janowy 2020-09-28 13:12
Popierdalaj, popierdalaj : :-*
RENIA
+2 #11 RE: 100-lecie Harcerstwa na Ziemi WągrowieckiejRENIA 2020-09-28 13:00
PIS-Janowy na te twoje wszystkie ostatnio dokonane wpisy na każdy temat jest tylko jedno CCCP.Rozszyfruj sobie.
Wieś...a
+4 #10 RE: 100-lecie Harcerstwa na Ziemi WągrowieckiejWieś...a 2020-09-28 08:00
Pis- Janowy co ty masz w tej swojej mózgownicy? Mózg sprany jakąś ideologią, niezrealizowany mi marzeniami bycia geyem, na siłę próbujesz teraz wyprzeć to co robiłeś w młodości, tęsknisz za tym, a jednocześnie zdajesz sobie sprawę, że twoje życie tak naprawdę mija i nawet cyrki które robisz, by pokazać innym, że niby z tobą wszystko ok.niczego nie zmienia, bo po prostu jesteś stary i za późno na ojcostwo, nawet jeśli obiektem twoich manipulacji jest nieświadoma wszystkiego biedna doświadczona młodsza od ciebie kobieta. Daruj sobie człowieku ten cyrk, bo byłeś i pozostaniesz śmiesznym pajacykiem.
Pis-Janowy
-9 #9 RE: 100-lecie Harcerstwa na Ziemi WągrowieckiejPis-Janowy 2020-09-28 03:10
Golem - skonczyles juz ? To zalóz sobie czapeczke z teczowa pizda namalowana na niej i zapierdalaj na jakas LGBT-owska demonstracje pokazywac jaki to jestes tolerancyny i wspanialy. Tak jak odchyly wyznajce ideologie pedalska pokazuja jacy to oni wspaniali i pokrzywdzeni jak zydzi przez Hitlera , a w tej swej tolerancjhi atakuja kosciol czy ludzi pro-life ... To sa odpady, [po prostu. Ludzie z ogromnymi problemami fizycznymi i psychicznymi - podobnie jak ty
GOLEM
+6 #8 RE: 100-lecie Harcerstwa na Ziemi WągrowieckiejGOLEM 2020-09-28 00:55
PIS-Janowy, gimbaza którą starasz się wspierać to bezmyślne naiwniaki, kerujące się homofobicznymi i rasistowskimi hasłami. Ci ludzie będą się w najbliższej przyszłości wstydzić za swój rasizm i homofobię.
Dziś dzieci uczymy szacunku do drugiego człowieka, bez znaczenia na jego kolor skóry, wyznanie czy orientację seksualną. Nie ważne, kto kim jest, ale ważne jakim człowiekiem jest!!!
PIS-Janowy, to tylko mały zwykły rasista i homofob. Nie lubi nikogo i niczego, a tym bardziej inności i odmienności. Nie ma szacunku dla żadnego człowieka. Taki typowy twór ideologii PiSdzielców, czyli rasy przygłupów, chcących być rasą kumatą. Niestety wyznawcy PiSdzielców, mają tak zakute łby, że nic do nich nie trafia, poza propagandą z TVPiS i TVP INFO lub innych reżimowych mediów sterowanych przez PiSdzielców.
GOLEM
+3 #7 RE: 100-lecie Harcerstwa na Ziemi WągrowieckiejGOLEM 2020-09-28 00:07
PIS-Janowy, ten twój GOLEM, nie ma we łbie pandemii. Być może cała ta sytuacja została wykreowana, przez możnych (czyli bogatych tego świata). Nikt z nas obecnie nie wie, co jest prawdą, a tym bardziej ty przygłupie, negujący wszystko i wszystkich. Skoro twoi mocodawcy, czyli PiSdzielce, twierdzą, że jest pandemia, to dlaczego negujesz zdanie swoich uwielbieńców?! Krytykujesz tych oszołomów, których jesteś wyznawcą.
Tutaj nie ma tylko młodzieży, są też ludzie znający rzeczywistość i mających doświadczenie życiowe. PiS-Janowy, to wytwór gimbazy bezmyślnej, której się wydaje, że mając 18 lat i więcej, wiedzą wszystko najleoiej. To pokolenie nie umiejące korzystać z doświadczenia poprzedniego pokolenia i nie umiejące porównywać faktów i łączyć wątków. Oczywiście nie wszyscy tacy są w tym pokoleniu gimbazy. Umiejąca myśleć gimbaza to dzisiaj unikat. Takich ludzi myślących i chcących pracować z pokolenia gimbazy, to dziś ludzie, których poszukują pracodawcy.
Pis-Janowy
-4 #6 RE: 100-lecie Harcerstwa na Ziemi WągrowieckiejPis-Janowy 2020-09-27 04:24
Heloł - pandemia jest w łbach POkurwionych Goemow i ren. I innych teczowych robaków. Tutaj masz mlodych ludzi ktorzy maja jakies zainteresowanie konkretniejsze niz zmiana plci i tatuaz na cipie ... Oni nie musza bac sie zadnej pandemi i slusznie, ze normalnie zyja
!!!
+6 #5 Dyskusja!!! 2020-09-26 21:28
Jaki poziom piszących, takie teksty😪
Heloł
+5 #4 RE: 100-lecie Harcerstwa na Ziemi WągrowieckiejHeloł 2020-09-26 21:04
To jest pandemia czy jej nie ma? Właśnie ktoś strasznie kaszle pod moimi oknami!!!!!!
das
+5 #3 RE: 100-lecie Harcerstwa na Ziemi Wągrowieckiejdas 2020-09-26 15:35
Pamiętam milicjanta Gilewskiego cz to nie tatuś tego z sanepidu ? Wtedy bym się nie dziwił że jego przełożonymi są towarzysze z powiatu.
kolo
+3 #2 RE: 100-lecie Harcerstwa na Ziemi Wągrowieckiejkolo 2020-09-26 15:31
Moze mi ktoś wyjaśni - skoro dzisiejsi harcerze świętują 100 lecie to znaczy że identyfikują się z harcerstwem które było w latach komuny . Osobiście myślę ze tak bo widze czerwone ryje z zsl , pzpr , brodatego który jest tak pracowity jak Maćkowiak itd .Tak wogóle gdzie jest pan Jan z PCK skoro tu rozdają medale ?
Fredek
+14 #1 LeckeważenieFredek 2020-09-26 15:19
Gilewski na sali, a reżimu brak. W środę kolejne osoby z koronką w statystykach.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 43 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.