• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 7421

Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!

Burmistrz Jarosław Berendt złożył projekt uchwały w sprawie podwyżki opłaty za śmieci. Ceny mają iść ostro w górę, za niesegregowane odpady mieszkaniec zapłaci 64 złote.

W trakcie najbliższej XXXI sesji Rady Miejskiej w Wągrowcu zaplanowanej na 28 stycznia 2021 r. radni mają zając się ceną śmieci.

Zgodnie z projektem uchwały, opłata miesięczna za gospodarowanie odpadami komunalnymi od jednego mieszkańca, jeżeli ten śmieci segreguje, ma wynieść 32 zł. Podwójną kwotę zapłacą mieszkańcy, którzy śmieci nie segregują. Zgodnie z projektem uchwały cena za odbiór śmieci niesegregowanych wyniesie 64 zł od osoby.

- Nowe stawki opłat są wynikiem wzrostu kosztów systemu, w dużej mierze z uwagi na wzrost cen zagospodarowania odpadów. (...) Podwyższenie stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi będzie wiązało się z wyższymi wpływami do budżetu, co przyczyni się do pokrycia kosztów gospodarowania odpadami — tłumaczy w uzasadnieniu burmistrz Jarosław Berendt.

Mieszkańcy są oburzeni, twierdzą, że miasto nie robi nic w sprawie odpadów, poza podnoszeniem cen.

- Od wielu lat miasto nie robi nic, aby cokolwiek zmienić i mieć realny wpływ na cenę śmieci. Za poprzedniego burmistrza nic nie zrobiono i teraz jest podobnie. Cena odbioru śmieci, jakość powietrza, ceny ciepła, to najważniejsze tematu dla miasta, ale jak widać nie dla burmistrza Jarosława Berendta — tłumaczy mieszkaniec.

Burmistrz w czasie kampanii dużo zapowiadał, jednak przez ponad 2 lata jego kadencji widać stagnację. Hasła "Czyste powietrze" pozostają tylko na banerach, ceny śmieci idą w górę, a za jakiś czas dostaniemy pewnie informację o podwyżce cen wody, bo za coś trzeba nową oczyszczalnię wybudować.

Dla porównania prezentuje stawki, jakie od 1 stycznia 2021 r. obowiązują na terenie gminy Żnin.

W przypadku odpadów segregowanych mieszkańcy gminy Żnin zapłacą 14 złotych od osoby, to aż 18 złotych mniej niż w Wągrowcu. Za niesegregowane 28 złotych, to 36 zł mniej.

Jak widać, śmieci wcale nie muszą być drogie. Zamiast ciągle podwyższać stawki, trzeba usiąść i zastanowić się co wpływa na tak wysokie koszty w Wągrowcu i poszukać rozwiązań, które obniżą te kosmiczne ceny.

Projekt uchwały:


Komentarze   

Pis-Janowy
+2 #72 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!Pis-Janowy 2021-01-23 14:17
NBV... z postu 70 - jestes chyba jedynym gosciem tutaj ktory trafil w sedno problemu. To nie ludzie wytwarzaja smiec ale firmy a smieci przynosimy z marketow i sklepow w ogromnych ilosciach. Ale tego nie zmini nikt bo tam potezna kasa stoi - latwiej ludziom dokrecic srube i tak to idzie. Wlodarz załatwi, wybrancy miasta zaglosuja za i gotowe.
Pis-Janowy
0 #71 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!Pis-Janowy 2021-01-23 14:13
Ziko - nie tlumacz tutaj temu miejskiemu przyglupowi rzeczy podstawowych. Skoro oni nie rozumie jak potezne korporacje niszcza male firmy konkurencyje, maja do etgo jeszcze przyzwolenie rzadów to nie zrozumie nic. Ja wiem juz od danwa jedno - najwiekszy idiota wioskowy ma w glwoei wiecej oleju niz Golem. A najbardziej mnie smieszy stosowanie tego napuszonego jezyk przez idiote - "otymalizacja utylizacji smieci" ...
Nbvghfdsa
+4 #70 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!Nbvghfdsa 2021-01-23 09:59
Podatek od kiejtrów załata dziurę budżetową,tak więc czas pomyśleć o tym. Łatanie dziury z moich pieniędzy za to, że producenci wciskają mi razem z towarem kupę śmieci?. Po ch.10 opakowań na produkcie? Cukierek nie dość, że w papierki, to jeszcze w folii i w pudełku. Karcie sobie tych producentów , a nie konsumentów!!!!
ziko
-1 #69 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!ziko 2021-01-23 09:51
Golem piszesz że pgrusy kradli a w miastach co robili ? Co do firm śmieciowych dlaczego niema polskich zapytaj Wilczyńskiego co zrobił z tą firmą dodatkowo zapytaj co zrobił z miejską ciepłownią ten wizjoner z pzpr . Na koniec popatrz sobie kto jest teraz właścicielem ziem po pgr które stanowiły największy majątek
Xsiom
+1 #68 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!Xsiom 2021-01-23 07:33
Człowieku chcesz mieć kasę dla miasta wprowadź PODATEK OD KEJTROW, bo te zalewają miasto! Czy ktoś ma kontrolę nad liczbą PSOW W MIEŚCIE? Ludzie mają po 2, 3, 4 kejtry, wyprowadzają je gdzie popadnie, gówna wszędzie, na chodnikach, trawnikach pod drzwiami sąsiada. Ludzie patrzą na siebie jak wilki, a towarzystwo drugiego człowieka zastępują psami! Pora skończyć z tym zezwierzęceniem w miescie. Smród, bród i psie łajno to wizytówka.
Zalewa
+4 #67 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!Zalewa 2021-01-23 07:24
....a ten skate park sobie buduje ludziom pod nosem, mieszkając w innym mieście, w domku pod lasem, w spokojnym miejscu, gdzie cywilizacja nie dociera, więc nie wie jak można mieć jej dosyć, a zwłaszcza wrzeszczących , nie wychowanych potomków patoli
GOLEM
+8 #66 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!GOLEM 2021-01-23 04:52
PIS-Janowy, deklarowałeś wcześniej, że nie pijesz alkoholu. Czytam jednak twoje wpisy i staram się ten bełkot przetłumaczyć na Polski język. Cały czas głąbie, twoim argumentem jest, że jakaś Niemiecka, Francuska czy Amerykańska firma miała większe możliwości. To co robiły Polskie firmy przez ostatnie 30-ci lat, żeby być konkurencyjnymi na międzynarodowym rynku Europy?! Poza tym stwierdzając, że Polskie firmy w branży śmieciowej są tańsze, to chcesz nam powiedzieć, że jesteśmy murzynami Europy?!
Czy może Polska wypracowała optymalizację utylizacji śmieci, która jest tańsza niż w innych państwach Europy?! Czy Polska zabezpieczyła i opatentowała swoją wiedzę na temat optymalizacji utylizacji śmieci?!
Jak w każdej dziedzinie, chodzi o pomysł, który jeżeli jest innowacyjny, to można go chronić prawem patentowym. To chroniło by nas na minimum 10 lat, nad przejęciem naszych pomysłów. Prawo patentowe kłania się.
PIS-Janowy, udowodniłeś już nie raz, że jesteś zwykłym prostakiem i potomkiem PGRusów. Zlicytowano wam PGRy, bo wcześniej kradliście i uważaliście się za cwanych. Niestety, rzeczywistość to zweryfikowała i okazało się, że PGRusyokradając swoje PGRy okradali siebie, ponieważ to były spółdzielnie rolnicze tworzone przez członków będących ich pracownikami.
PIS-Janowy, chwalisz się, że niby jesteś inżynierem. Jeżeli z ciebie jest taki inżynier, jakie prostactwo tutaj prezentujesz, to co ty jako inżynier potrafiłeś osiągnąć? o jako inżynier wdrożyłeś i co zbudowałeś? Czyżbyś tylko uczestniczył przy budowie jakiegoś śmietnika? Mam nadzieję, że to nie osiedlowy śmietnik. :)))))))
Młody January
+15 #65 Ceny w górę !.Młody January 2021-01-21 22:22
Ręce same opadają że złości na Burmistrza i jego radnych którzy zaraz ten pomysł poprą ,przydała by się tradycyjna taczka i tych pseudo radnych wywieź słów brak .
zibii
+11 #64 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!zibii 2021-01-21 19:42
Za to że miasto za póżno ogłosiło przetarg teraz mają zapłacić mieszkańcy ?
Gali
+13 #63 Re#28 Do JanowegoGali 2021-01-21 09:56
Może to i lepiej, żeby sąsiad zajął te tereny. Przynajmniej będzie porządek . Skoro wszystko nasi sprzedali, to po co męczyć się w nieistniejącym kraju.
Chleb ze smalcem
+5 #62 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!Chleb ze smalcem 2021-01-21 09:42
Ludzie, czy wy nigdy nie byliście młodzi? O czym wtedy myśleliście? O innych czy tylko o swoich przyjemnościach i własnych pieniądzach? O szybkim zdobyciu kasy, czy o tym by inni ją szybko zdobyli? A gdybyście byli np.nauczycielem , który prawie całe swoje życie robi coś dla innych za byle jaką kasę, to o czym byście najpierw myśleli, kiedy macie możliwość mieć jej więcej? Apetyt niestety rośnie w miarę jedzenia.
Graham
+15 #61 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!Graham 2021-01-21 09:32
Jedno i drugie po takich samych pieniądzach. Burmistrzem musi być osoba z miasta, doświadczona i na pewno nie dziecko w trakcie studiów łup tuż po. Odpowiednim kandydatem był Pan Kamiński.
JaroSław
+5 #60 Chcieliście - to macie!JaroSław 2021-01-21 08:27
Przeszkadzały Wam rządy poprzednika i jego ekipy (inwestycje, brak podwyżek) - to macie poprawę. Sami wybraliście! Jakże się cieszę, że nie dołożyłem do tego ręki. Lajki i lans to nie wszystko. Najlepsze, że Portal pompował tę ekipę, a teraz ubolewa, jak to się pogorszyło. Przy tym jedzie po burmistrzu, a ani słowa o zastępcy czy przewodniczącym rady. Chyba nie jest to przypadek. Zobaczycie, zaraz będzie tak: burmistrz be, Kubusie - cacy.
Veravera
+10 #59 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!Veravera 2021-01-21 07:53
Odp.#58. Czyli wg ciebie to światli i inteligentni mogą katować innych, a mniej światli powinni znosić to z pokorą i udawać, że nic się nie dzieje?
Marcelina
-13 #58 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!Marcelina 2021-01-21 06:59
Czytając Wasze komentarze to tylko Pan Jan Maćkowiak byłby u Nas dobrym Burmistrzem. Ale czy miasto z tak "inteligentnymi i światłymi komentatorami stać jest na Jana.
Logika
+14 #57 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!Logika 2021-01-21 06:53
I kto im będzie sortował te śmieci w domu i jeszcze płacił gruba kasę co miesiąc? To chyba celowe działanie, żeby zarzucić mieszkańcom, że podwyżka jest dlatego, bo ludzie nie sortują. Błędne koło. I tak wszyscy śmieciarze, a zwłaszcza ci na górze bogacą się na naszych śmieciach i się z nas śmieją. Ci na dole też się bogacą, bo ludziom tak w tyłkach się poprzewracała, że wyrzucają takie rzeczy z których można się nieźle urządzić. Więc jak już coś wyrzucacie, to zniszczcie to, żeby nie mogli odsprzedać tego dalej.
karol z kutonowa
+18 #56 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!karol z kutonowa 2021-01-20 22:51
Co z mojego komentarza wyczyta burmistrz to ja mam gdzieś. Wyraziłem swoje zdanie pisząc co ja bym zrobił na jego miejscu bo to co oni zrobili to dziecinada a nie podejscie dobrego gospodarza.
PIS-Janowy
-6 #55 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!PIS-Janowy 2021-01-20 22:36
Karol z kutonowa - a to juz jest inna sprawa. Ale radzilbym nie pisac tego zbyt wyraznie - burmistrz wagrowca jest bardzo drazliwy i niejednego juz komentujacego na POrtalu wagrowieckim po sadach przeczolgal, he, he, he ... Wzorem Owsika ciagajacego blogera za napisanie o nim czystej prawdy.
karol z kutonowa
+22 #54 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!karol z kutonowa 2021-01-20 21:24
Pis Janowy nie wiem czy wiesz ale miasto na jesień zrobiło przetarg na wywóz śmieci i się zdziwili ze tylko Remondis sie zgłosił . Moje zdanie na ten przetarg jest takie - jaka nowa firma wejdzie na nowy rynek w ciągu dwóch miesięcy i z kontraktem tylko na rok . Przecież to sa jaja ja zwykły obywatel tego kraju odrazu zrozumiałem istote tego przetargu . Panie burmistrzu podpowiem panu - przetarg trzeba ogłosić wiosną z opcją kilku lat zwożenia śmieci Nastepnym razem proszę skorzystać z moich podpowiedzi .
PIS-Janowy
-9 #53 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!PIS-Janowy 2021-01-20 19:44
Opala - ja znalem. Byly chyba dwie w Wagrowcu, ale wszedl Remodis z poteznym wsparciem z Niemiec, zaoferowal najnizsze ceny (bo mogl bo te slabsze niestety mmie) ktore bez zmruzenia bezmyslnie, bez spojrzenia do przodu, zostaly zaakceptowane przez elity wagrowieckie i tyle. Konkurencja zostala wykoszona a Remondis moze robic co zechce. Nalezao sie widocznie. Poznan jeszcze sie broni - sa tutaj jeszcze Polskie, konkurencyjne firmy (dlatgeo jest duzo taniej) ale pod egida teczowego jacka rowerzysty tez pewnei remondis przejmie wszystko ...
Skoczanin
+20 #52 Poczekajcie jeszcze 2,5 rokuSkoczanin 2021-01-20 19:19
Wtedy my będziemy śmiać się z mieszkańców Skoków: kto nam takiego posła naraił :lol:
miasto i gmina
+28 #51 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!miasto i gmina 2021-01-20 17:53
rodzinne miasto pana JB z nas się śmieje...
"kto Wam takiego burmistrza wybrał???"
Zygfryd
+25 #50 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!Zygfryd 2021-01-20 17:14
Pałczyński obiecał darmowe rowery , wszyscy uradowani tylko nikt nie pomyślał że kase na swoją obietnice to zabierze z budżetu miasta . Na dziś to już nawet mało kto wie, że utrzymanie tej obietnicy kosztuje Nas dwa razy więcej, jak mówiono pierwotnie . Takze nie myślcie że jest coś za darmo Za chwile nam powie że pensja prezesa wysypiska nie ma wpływu na cene za śmieci .
koliber
+15 #49 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!koliber 2021-01-20 17:09
Jak mamy monopoliste Remondis to za chwile będziemy mioeć Veolie bo ten szum o zanieczyszczone powietrze to sposób aby wyllobować veolie. W Trzciance już w 2018 r burmistrz spotkał się z przedstawiciela mi firmy w temacie podłączenia wszystkich do sieci veoli a już jak podłączą to wiadomo że za chwile ceny w góre Także trzeba władzy patrzeć na ręce i samemu wymieniać piece żeby nie wpaść w ręce kolejnego monopolisty
iga
+30 #48 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!iga 2021-01-20 16:55
Dotychczasową kadencje Berenta można nazwać- Jarek WIELKA PORAŻKA .
Sebastian Opala
+12 #47 ŚmieciSebastian Opala 2021-01-20 16:26
A oprócz firmy Remondis znacie inne
Milusiński
+2 #46 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!Milusiński 2021-01-20 12:58
Dlaczego portal nie pisze o podwyżkach w innych gminach? Tam też się szykują wysokie podwyżki.
Kolega Jarka
+35 #45 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!Kolega Jarka 2021-01-20 12:01
Berendt nie zostanie posłem! Ten człowiek nigdy nie wygrał wyborów bezpośrednich, kampanię na burmistrza zrobiły mu osoby trzecie. W trakcie kampanii samorządowej pomiędzy I a II turą jaśnie wielmożny Jarosław Berendt był "na wakacjach".
Ktoś powie, że był dwa razy w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego , no był, ale dostał się tam przez drzwi kuchenne. Pierwszy raz za Marię Janyskę, kiedy ta poszła do Sejmu i drugi raz za Zbigniewa Ajchlera, który też poszedł do Sejmu.
Berendt w Okręgu 36 (okręg wyborczy do Sejmu) to zwykły Kowalski, więc na co ten człowiek liczy? Śmieszy mnie jak go widzę, on nawet miastem nie rządzi, bo przez swoją słabość do kobiet, stracił kontrolę nad Urzędem.
Berendt to dziwny człowiek, lubi fame ale nie zna się na niczym.
Z antenką
+5 #44 Wszystko da się odkręcićZ antenką 2021-01-20 11:43
Poseł Beret z pewnością załatwi tak wszystko, że wągrowczanie będą zadowoleni :lol:Wyjątkowo skuteczny i przyjazny ludziom polityk :lol:
piotr p
+29 #43 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!piotr p 2021-01-20 11:32
Ten człowiek chce być posłem w mojej firmie to pracownik gospodarczy by go przeskoczył dwa razy . Nie rozumiem jak ktoś tak przeciętny garnie się na takie stanowisko , wiedząc że bedzie oceniany przez tysiące osób .Panie Burmistrzu czas spojrzeć w lustro i powiedzieć - nie nadaje się na taki etat , przerosło mnie to .Jestem człowiekiem honoru rezygnuje .
Ndhdhdhd
+25 #42 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!Ndhdhdhd 2021-01-20 10:31
Miasto nie kupi śmieciarek i nie powoła kolejnej państwowej spółki do obsługi śmieci ponieważ obecna sytuacja jest im na rękę.
Od tak dużej firmy można zawsze dostać jakaś „nagrodę”.
A mając swoją firmę robiąca wszystko po kosztach nagrody się nie doczeka tylko jeszcze trzeba będzie dopłacać do karpiowego czy wczasów pod grusza.
Kachkacha
+21 #41 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!Kachkacha 2021-01-20 09:53
A może ksiegowa na wysypisku chyba coś źle wykazuje
Do jasnej
+17 #40 AnieliDo jasnej 2021-01-20 09:49
Ta podwyżka to jawna kpina! Koniec kariery. Wszędzie.
ttt
+33 #39 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!ttt 2021-01-20 08:59
Tak to jest jak chłopcy w krótkich spodenkach Kubuś ( Puchatek nie wiadomo już który grubszy)Narcyz i do tego JB wytrawny koneser różnych rzeczy . Chcieli zbawić świat. A jak na razie robią nas mieszkańców w bambuko i tylko Sobie nabijają kasę.
Mieszkaniec14
+9 #38 ŚmieciMieszkaniec14 2021-01-20 06:08
Kuba,Kuba gdzie jestes ?????
Dlaczego Cię nie widać wybawco Wągrowca gdzie się zaszyłeś z klubem wspaniałym ...
Ratuj sytuację błagamy
Kubuś na burmistrza!!!!!!!!!!!!!!!!
On na pewno by nam obniżył opłaty wszystkie bo on jest wspaniałym człowiekiem
Tylko BL!!!!!!!
MIESZKANIEC II
+24 #37 ŚMIECIMIESZKANIEC II 2021-01-20 05:28
Co jesteście tacy oburzeni - jak wybraliście tak macie. Za chwilę woda, a jesienią podatki od nieruchomości
Pol
+19 #36 ŚmieciPol 2021-01-20 00:19
Chcielibyście dobrego gospodarza to macie. ( gość reprezentuje tz. Opozycję) Za chwil usłyszymy że winny podwyżki jest Korona wirus. Żenada "panie gospodarzu"!
Młody January
+11 #35 Ceny w górę?.Młody January 2021-01-20 00:12
CJak tu nie klnąć ikony by w mordę dać ? .
bary
+19 #34 chamstwo ibary 2021-01-19 22:43
A co tam dajcie panu prezesowi milion złotych rocznie to społeczenstwo zapłaci . Zapewne radni jak ofermy łape podniosą za tak .
Monika 2000
-6 #33 ŚmieciMonika 2000 2021-01-19 22:28
Wilczyński z kaminskim wybudowali wyspisko a tera musimy za to płacić taka prezent od komuny
Mimo
+17 #32 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!Mimo 2021-01-19 22:24
Najlepiej skubac szarych obywateli którym i tak ciężko w tych czasach. Plastiki wywozone 1 x/ miesiąc, trzymać worek po kątach, który bezpanskie koty rozrywają, i płacić za to 128 zł za rodzinę 4-osobową. Raj na ziemi
obywatel.
+26 #31 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!obywatel. 2021-01-19 22:22
W Poznaniu i w sąsiednich gminach płacą 25 zł za sortowane w budynkach wielorodzinnych a w domkach po 28 zł od osoby.

Czy ludzie w Wągrowcu są tak bogaci, że ich będzie stać na opłatę 32 zł od osoby? Czy nikt nie widzi dziesiątek autobusów, samochodów i pociągów jakie rano wyjeżdżają z tego krańca świata w kierunkach takich jak: Rogoźno, Czerwonak, Murowana, Poznań, Tarnowo Podgórne, Wronki, Koziegłowy, Gniezno? W tym mieście są tak żenujące pensje, że szkoda mówić! Wągrowiec to ekonomicznie prowincja!
gfnc
+8 #30 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!gfnc 2021-01-19 21:46
To co przynosi zyski to mały aktywista pzpr za Buga sprzedał czyli miejskie ogrzewanie i wywóz śmieci . Ja się pytam jaki dobry gospodarz sprzedaje to co przynosi zyski ?
bvn
+26 #29 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!bvn 2021-01-19 21:41
Polityka miasta jest taka sama jak polityka w spółdzielni mieszkaniowej - wszystko zlecać innym firmom żeby trytlko samemu nic nie robić a brać czystą gotóweczke . Panie Berent pan też nie myśli jak gospodarz skoro przetarg na wywóz śmieci organizujecie pod koniec roku i co myśleliście żde jesienią zgłosi się jakiś samobójcz który niezna terenu itd i w dwa miesiace przygotuje się do wywozu śmieci tylko na rok . Czy takie postepowanie nie doprowadziło do tego że zgłosiła się tylko stara firma . Czy naprawde wam zależało na poszukaniu konkurencji do Remondis bo ja wątpie ? Panie Jarku czas zejść ze sceny .
PIS-Janowy
-2 #28 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!PIS-Janowy 2021-01-19 21:36
A tutaj co nieco o Remondis."...Po lska jest krajem, który w dużej mierze zdominowały koncerny niemieckie. Nie chodzi tylko
o supermarkety, samochody, prasę, ale także śmieci i utylizację. Od jakiegoś czasu PiS
podnosi postulat repolonizacji tego rynku. Zwłaszcza po nagłaśnianych przez media
informacjach o tonach śmieci nielegalnie przywożonych z Niemiec do Polski i
kontrowersyjnych przetargach wygrywanych w Polsce przez niemieckie firmy śmieciowo-
utylizacyjne. A historia tych firm jest jaka jest. Jaka z drugiej strony ma być historia firm niemieckich? Z księżyca się nie urwały… Dzisiaj to głównie ciekawostka historyczna, za to rynek polski w rękach niemieckich, to już aktualności i to nie bez znaczenia."
"...
dalej "...Na wywozie odpadów komunalnych w Polsce najwięcej zarabiają dwie niemieckie firmy - wynika z analizy money.pl. Chodzi o przedsiębiorstw a Remondis i Alba.

Remondis w 2018 r. wykazał 462,9 mln zł przychodów i zysk w wysokości 37,8 mln zł. Z kolei Alba osiągnęła wpływy w wysokości 258,2 mln zł i zakończyła rok zyskiem 17,5 mln zł. Dla porównania, MPO Kraków wypracowało 10 mln zł zysku przy przychodach przekraczającyc h 307 mln zł, a MPO Warszawa zanotowało stratę 92,3 mln zł przy przychodach na poziomie 229,8 mln zł...."
Z czego te zyski wynikaja i gdzie one laduja ostatecznie? Moze nam jakies sloneczko wagrowieckei wyjasni ...
tulipan
+13 #27 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!tulipan 2021-01-19 21:33
A co tam niech zarabia to i tak nie z kieszeni tych co mu ustalają pensje . Moim zdaniem prezes wysypiska mógłby tyle zarobić jakby tak zarzadzał na wysypisku że byśmy byli miastem ,które najmniej płaci w kraju a tu żadnego efektu z jego pensji niema Także szybko tego pana na aut
Statystyk
+24 #26 Szygenda w 5 lat podwoił zarobkiStatystyk 2021-01-19 21:16
W BIP Urzędu Miejskiego w Wągrowcu są oświadczenia majątkowe. No i prezes Waldemar Szygenda w oświadczeniu za 2014 rok wykazał dochód w wysokości 88996,94 zł. W oświadczeniu za 2019 rok wykazał dochód w wysokości 193375,95 zł. W 20014 roku ten fenomen zarządzania nie wykazał żadnych oszczędności, natomiast w 2019 roku wykazał oszczędności 500 euro.
olo
+14 #25 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!olo 2021-01-19 20:59
Pis Janowy przecież prezes wysypiska sklada oswiadczenie majatkowe . Można sprawdzic ile miał jak zaczynał kariere na wysypisku a ile ma teraz
Leszek 12
+18 #24 MieszkaniecLeszek 12 2021-01-19 20:54
Ciekawe jakie są zyski na czysto firmy która miasto obsługuje czy nie warto się pochylić i przekalkulować a byc moze to oni tak właściwie stoją na straży tej planowanej podwyżki
PIS-Janowy
+12 #23 RE: Ceny śmieci ostro w górę! Nawet 64 zł od osoby!PIS-Janowy 2021-01-19 20:38
Olo - jest to prawda z ta Szygenda (200 tys/rok) to faktycznie cos tutaj nie tak ... W takim pcimiu jak wagrowiec?

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 501 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.