• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 624

Szczepienia w domu dla obłożnie chorych

Wielkopolski Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia wyznaczył zespół wyjazdowy, który będzie dokonywał szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w miejscu zamieszkania pacjentów z terenu Wągrowca.

Z takiego sposobu przyjęcia szczepionki mogą skorzystać osoby, których stan zdrowia uniemożliwia samodzielne dotarcie do punktu szczepień i nie mogę skorzystać z transportu organizowanego przez miasto.

Na terenie Wągrowca osoby obłożnie chore będzie szczepił zespół wyjazdowy obsługiwany przez: NZOZ Obst Ambulans Union Ratownictwo Medyczne z siedzibą w Obornikach ul. Łukowska 12.

Telefon ☎️ 61 29 64 134, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze   

Nmnmbnvcczz
+4 #6 RE: Szczepienia w domu dla obłożnie chorychNmnmbnvcczz 2021-02-20 17:09
Janowy przestań antycovidowcy, bo przez takich jak ty coraz więcej tragedii ludzkich, nie tylko zgonów. Przez takich jak ty zamaskują cię od przyszłego tygodnia profesjonalnymi maskami i skończą się szaliki i szmaty na brodzie które nosisz i plujesz przez miesiąc nie piorąc. Właśnie przez takich jak ty, którzy myślą tylko o swoim tyłku oraz że oddycha się tylko ustami a nie nosem.
Pis-Janowy
-5 #5 RE: Szczepienia w domu dla obłożnie chorychPis-Janowy 2021-02-20 16:08
Starszne - ja pisze od tym od roku i nic. Do tych zakutych pal lewackich nic nie dociera. A juz dodawanie lekarzom 100% pensji za to co robią to zakrawa na jawna kpine z ludzi. A zakute paly nic do glowy nie biora tylko popieraja idiotyzymy na tle swirowirusa. Tutaj dane z kraju gdzie nie bylo totalnego zidiocenia na tle grypy kovidowej w porownaniu z Polska:"...
Polski rząd wprowadził w 2020 zamrożenie gospodarki, tzw „lockdown” z powodu tzw „epidemii Covid-19”. Szwecja nie. Statystyki zgonów w 2020 wyglądają następująco :

Polska :
– 478 658 zgonów, co się przekłada na 73710 (16,7%) zgonów więcej w porównaniu ze średnią z lat 2016-19.
- po odliczeniu 28951 zgonów, uznanych za zgony z tytułu Covid-19 liczba nadwyżkowych zgonów wyniosła + (plus) 44 759

Szwecja :
- 97941 zgonów, co się przekłada na 6965 ( 7,7%) zgonów więcej w porównaniu ze średnią z lat 2016-19
- po odliczeniu ok 10000 zgonów, uznanych za zgony z tytułu Covid-19 liczba nadwyżkowych zgonów wyniosła – (minus) ok. 3000.

Spadek liczby zgonów z innych powodów, niż Covid-19 może wynikać w Szwecji z trzech głównych powodów :
1. zgony zakwalifikowane jako z tytułu Covid w rzeczywistości wynikały z innych przyczyn.
2. Szwedzi rzeczywiście zaczęli mniej umierać na choroby dotychczas powodujące największą liczbę zgonów, takie jak choroby krążenia, nowotwory, zawały, udary.
3. Szwedzka służba zdrowia w dobie tzw „pandemii” poradziła sobie lepiej niż w latach gdy tzw „pandemii” nie było.

Wydaje się ,że najbardziej prawdopodobną przyczyną jest ta, z punktu 1.
Gdyby tak było, oznaczałoby to, że należy ok. 3000 zgonów "przekwalifikow ać" i wówczas rzeczywista liczba zgonów z tytułu Covid-19 wyniosłaby w 2020 roku nie ok. 10000, ale ok. 7000 tys. Po podzieleniu tej liczby przez liczbę mieszkańców Szwecji (10,1 mln) otrzymalibyśmy faktyczną śmiertelność z powodu Covid na milion mieszkańców w Szwecji. Liczba ta wyniosłaby ok. 693 zgony/milion.
W Polsce ta liczba wyniosła 765 zgonów/milion.. ."
Straszne
+3 #4 RE: Szczepienia w domu dla obłożnie chorychStraszne 2021-02-20 07:18
Jeden lekarz ma pod opieką 2000 pacjentów. Z czego tylko część choruje realnie, ale zadeklarować się trzeba było, by mieć rodzinnego. Za jednego pacjenta lekarz ma co miesiąc ma powiedzmy 10 zł( nie wiem ile wynosi stawka ale coś około tego) 2000 x 10= 20.000. Dziennie przyjmował 20 pacjentów , policzcie sobie ile to jest. Miesiac ma +- 30 dni, 20 pacjentów dziennie x 10 zł. Ile zostaje na czysto! Żyć nie umierać. Na żadne badania nie kierują, tylko zapisują leki i traci pacjent, bo przeważnie nie trafione. Zresztą na badania jest oddzielna pula. Jak już pacjent się wykosztuje, to kierują do specjalisty, których w Wągrowcu w ogóle nie ma, a jak już jakiś jest to dostać się na NFZ graniczy z cudem. Znowu pacjent musi wydać kasę i na dojazd i na wizytę. Pandemia to dla lekarzy pozamykanych w przychodniach żyła złota. Za prąd nie tracą, za wodę nie tracą, za ogrzewanie nie tracą, na środki higieny nie tracą. Tylko pacjenci tracą życie przez ich zmęczenie odbieraniem telefonów lub nie odbieraniem i przez brak zbadania fizykalnego pacjenta. Poczytajcie na Oknie na Wągrowiec ZGONY w mieście i powiecie. Czytajcie od września i policzcie ile zgonów było przez ten czas pseudo porad telefonicznych. Bo ja naprawdę oczom nie wierzę w to co zobaczyłem.
*#$*#$*#$**##
+6 #3 Boże widzisz i nie grzmisz*#$*#$*#$**## 2021-02-20 06:51
Czy wy czytacie to co ja????????? Ambulans i załoga z Obornik będzie szczepiła seniorów obłożnie chorych. Toż to NFZ bezapelacyjnie musi brać pod lupę zabunkrowanych w przychodniach pseudo medyków. Nawet to 9 zł za pacjenta jest za dużo w obecnej sytuacji. Ile ludzi już straciło życie przez ich pseudo leczenie przez telefon. Druga sprawa po co zostali zaszczepieni w grupie zero, skoro i tak nie przyjmują? W Niemczech w pierwszej kolejności szczepieni byli tylko medycy pracujący w szpitalach i przewlekle chorzy mający częsty kontakt ze szpitalami. W żadnym wypadku lekarze pracujący na słuchawce!!!!!! !!!!Tu Zabrali najlepszą szczepionkę osobom chorym, żeby ratować swój tyłek nic nie dając w zamian. Teraz minister powinien dać im nakaz otwierania przychodni. Szczepiłes się, to otwieraj przychodnie!!!! !!
RENIA
+16 #2 RE: Szczepienia w domu dla obłożnie chorychRENIA 2021-02-19 19:36
Janowy, czego się czepiasz maseczek,ty ich tak nie nosisz.
PIS-Janowy
-14 #1 RE: Szczepienia w domu dla obłożnie chorychPIS-Janowy 2021-02-19 19:29
Ja tam nie wiem, glupi jestem i ze wsi, ale pamietam, ze zawsze gdy szlo sie do szczepienia to trzeba bylo byc absolutnie zdrowym. Po prostu - cialo musialo byc gotowe do walki z dawka oslabionej choroby. A dzis szczepimy jak leci - nawet tch ktorzy z lozek nie moga sie podniesc. Alez ta nasza medycyna jest rozwinieta dzisiaj. Tak samo maski - te ktore do tej pory nosilismy okazuja sie niedobre i nieskuteczne. Wszyscy beda musieli miec jakies hirurgiczne. To po co przez rok te szmaty na pysk nam zakladano?
A tuytaj co nieco co "nowoczesna jeuropa" oferuje starszym i oblonie chorym:...Liczb a zalegalizowanyc h wspomaganych samobójstw skoczyła w Belgii z 24 przypadków w roku 2002 do 2.656 przypadków w roku 2019! Wiedeński Instytut Antropologii Medycznej i Bioetyki, który opublikował te dane, podał także, że w tym samym okresie liczba osób zabijanych w wyniku eutanazji w Holandii wzrosła z 1.882 do 6.361!..."

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 501 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.