• Wyświetlono: 2071

Pięciu pływaków na zawodach w pływaniu ekstremalnym

W dniach 19-21. 02.2021 odbyły się zawody z cyklu Pucharu Świata IISA w pływaniu ekstremalnym GWSC w Gdyni.

Łącznie wystartowało 5 pływaków z Wągrowca. Pływacy reprezentują klub morsowy Ice Team Wągrowiec oraz wągrowiecki oddział WOPR — sekcja pływacka.

W tegorocznej edycji wystartowało dwóch świeżo upieczonych ratowników młodszych WOPR: Krzysztof Piotruk oraz Mateusz Najder. Wyszkoleni przez Artura Piechowiaka chłopcy pokonali stylem ratowniczym dystans 25 m w kategorii "Morświnki" bez pomiaru czasu w Bałtyku, gdzie temperatura wody wyniosła 0,04 stopnie Celsiusza.

Reprezentująca wągrowiecki WOPR oraz rodzimy klub morsowy Ice Team Wągrowiec Agnieszka Gałowska wywalczyła miejsca na podium w ośmiu kategoriach:

🔸 200 m stylem dowolnym (I miejsce AG).

Jacek Najder zajął III miejsce AG na 50 m stylem klasycznym. Karolina Drews zajęła: IV miejsce AG na 50 m stylem dowolnym i V miejsca w stylu klasycznym na 25 i 50 m oraz V miejsce na 25 m stylem dowolnym w swojej kategorii wiekowej.

Na zawodach według regulaminu IISA obowiązuje start w letnim lub pływackim kostiumie kąpielowym, zabronione są jakiekolwiek neoprenowe ocieplacze.