• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2391

Uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji

Dzisiaj w auli I L.O im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu odbyła się uroczysta zbiórka poświęcona 102. rocznicy powołania Polskiej Policji Państwowej. Z tej okazji policjantom wręczone zostały akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Dzisiaj odbyły się uroczystości upamiętniające 102. rocznicę powstania Policji Państwowej. 24 lipca 1919 roku Sejm Ustawodawczy Rzeczypospolitej Polskiej powołał Policję Państwową jako organ wykonawczy władz, dla utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego. W tym roku uroczystości miały skromny charakter z uwagi na obostrzenia sanitarne.

W zbiórce uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadkomisarz Mariusz Wiśniewski, wśród gości przybyłych na uroczystość byli starosta wągrowiecki Tomasz Kranc, Przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Osuch, wiceburmistrz Wągrowca Remigiusz Priebe, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu st. kpt. Michał Mulka.

Dzisiaj w wągrowieckiej komendzie służy 132 policjantów, a obchody uroczystości Święta Policji są okazją, aby docenić ponoszony przez nich trud i zaangażowanie, poprzez wręczenie wyróżnień i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Medalem Brązowym za długoletnią służbę odznaczony został aspirant sztabowy Dariusz Górny.

Rozkazem personalnym Komendanta Głównego Policji z dnia 15 lipca 2021 na stopień podinspektora Policji mianowany został I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wągrowcu nadkomisarz Mikołaj Szydzik, który akt mianowania odbierze podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji w Poznaniu.

Komendant Główny Policji, rozkazem z dnia 15 lipca 2021 roku mianował na stopień podinspektora Policji nadkomisarza Łukasza Gulczyńskiego.

Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Wągrowcu, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu przedterminowo mianował starszego aspiranta Dawida Pawlickiego na stopień aspiranta sztabowego Policji.

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, mianował na kolejny stopień w korpusie aspirantów, policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu. Na stopień aspiranta sztabowego – 3 policjantów, starszego aspiranta – 7 policjantów, aspiranta – 3 policjantów, na pierwszy stopień w korpusie aspirantów, 2 policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu

stopień aspiranta sztabowego Policji otrzymali:

st. asp. Ciszewski Sebastian
st. asp. Jaworski Rafał
st.. asp. Lubawy Łukasz

stopień starszego aspiranta Policji otrzymali:

asp. Ciszewski Damian
asp. Drzewiecki Patryk
asp. Jedliński Tomasz
asp. Kamiński Daniel
asp. Kolendo Arkadiusz
asp. Łapacz Anna
asp. Sandecka Izabella

stopień aspiranta Policji otrzymali:

mł. asp. Dworek Damian
mł. asp. Jaworska Agnieszka
mł. asp. Wesołowska Joanna

stopień młodszego aspiranta Policji otrzymali:

sierż. szt. Brzostowski Bartłomiej
sierż. szt. Kamińska Magdalena

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, mianował na kolejny stopień w korpusie podoficerów, policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu. Sierżantem Sztabowym 7 policjantów, starszym sierżantem 6 policjantów, na pierwszy stopień w korpusie podoficerów, 5 policjantów.

stopień sierżanta sztabowego Policji otrzymali:

st. sierż. Iwiński Tymoteusz
st. sierż. Jaszczak Arkadiusz
st. sierż. Komorowski Patryk
st. sierż. Szumann Malwina
st. sierż. Wesołowski Marcin
st. sierż. Wiatrowska Sylwia
st. sierż. Zmudziński Andrzej
st. sierż. Tomasz Nowak
st. sierż. Tomasz Szczepański

stopień starszego sierżanta Policji otrzymali:

sierż. Dziabas Adriana
sierż. Kosmowski Paweł
sierż. Kowalska Monika
sierż. Paradowska Amanda
sierż. Perła Anna
sierż. Stankiewicz Kacper
stopień sierżanta Policji otrzymali:
st. post. Będzitko Maciej
st. post. Izban Łukasz
st. post. Sawińska Monika
st. post. Sygierycz Mateusz
st. post. Wełnic Mateusz

Komendant Powiatowy Policji w Wągrowcu mianował na wyższy stopień w korpusie szeregowych 11 policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu.

Stopień starszego posterunkowego Policji otrzymali:

post. Bryzik Kacper
post. Brychczyński Mateusz
post. Ciesielska Julia
post. Gajewski Jakub
post. Maciejewski Miłosz
post. Maślanka Michał
post. Rozmiarek Klaudia
post. Spytek Grzegorz
post. Wieczorek Norbert
post. Woźniak Krzysztof
post. Zalaszewski Dawid

Po wręczeniu aktów mianowań głos zabrali goście, którzy w swoich przemowach zauważyli potrzebę niemal ciągłe zmiany i dostosowania się formacji do zmieniających się warunków, zarówno pod względem przestępczości jak i nowych wyzwań jak działania związane z przeciwdziałaniem pandemii.

W wypowiedziach komendantów wybrzmiało również duże podziękowanie za pomoc i zaangażowanie pracowników Policji, oraz podziękowanie za zrozumienie i wsparcie ze strony rodzin mundurowych. W części nieoficjalnej wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 7 w Wągrowcu, które krótkim programem artystycznym podziękowały mundurowym za służbę.


Komentarze   

leonid
0 #1 pani policjantleonid 2021-07-23 11:16
a ta niska pani policjant , to kto to jest ?

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.