• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 3183

Burmistrz tłumaczy się z nazwy bulwaru

Opublikowany przez nas artykuł pn. "Rewitalizacja plaży z bulwarem im. Marii i Lecha Kaczyńskich" wywołał burzę. Mieszkańcy ostro skrytykowali pomysł burmistrza, zaskoczeni byli również radni.

Nasza publikacja artykułu: "Rewitalizacja plaży z bulwarem im. Marii i Lecha Kaczyńskich" zmobilizowała burmistrza miasta do zajęcia stanowiska i wytłumaczenia, dlaczego podejmuje ważne dla miasta decyzje samodzielnie, lekceważąc Radę Miejską.

- Mieliśmy niewiele czasu na podjęcie decyzji i złożenie wniosku. Zdecydowaliśmy, że przy tej okazji odsuniemy na bok dzisiejsze podziały oraz spory i przypomnimy sobie, że śp. Maria i Lech Kaczyńscy zginęli w tragicznej katastrofie, podczas pełnienia służby dla Polski i Polaków. Dlatego zasługują na nasz szacunek. Nazwanie bulwaru ich imieniem, przy okazji tak oczekiwanej przez wągrowczan inwestycji, może być najlepszym wyrazem uczczenia przez nas pamięci pary prezydenckiej – mówi burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt.

Burmistrz mówi o odsunięciu na bok podziałów i sporów, jednak zapomina, że sam buduje ściany, usuwa niewygodne osoby w cień, bo nie znosi krytyki.

Dzisiaj o godzinie 1700 w Hotelu Pietrak w Wągrowcu odbędzie się wręczenie medali za wieloletnie pożycie małżeńskie. Medale burmistrz wręczy bez Przewodniczącego Rady Miejskiej, bo ten nie został zaproszony. Sytuacja burmistrza jest bardzo zła, burmistrz nie ma większości w Radzie i cały czas walczy z przewodniczącym rady i radnymi.

Działanie na własną rękę i brak dialogu z radnymi wzmaga i eskaluje konflikt. Burmistrz Jarosław Berendt ciągle powtarza wytarty slogan wyborczy "ponad podziałami", który dzisiaj nie ma już najmniejszego znaczenia. Podziały są i raczej nie znikną, skoro burmistrz podejmuje właśnie takie decyzje.

A może warto usiąść do stołu i zacząć rozmawiać, wtedy jest szansa na poprawę obecnej sytuacji.


Zobacz wczorajszy artykuł: Rewitalizacja plaży z bulwarem im. Marii i Lecha Kaczyńskich


Komentarze   

xyz
+3 #34 RE: Burmistrz tłumaczy się z nazwy bulwaruxyz 2021-09-14 10:09
Zbliża się Nowy Wał... ład, więc trzeba sie jakoś pisowskiej hołocie podlizać.
lesba
+2 #33 RE: Burmistrz tłumaczy się z nazwy bulwarulesba 2021-09-13 12:28
Hela zapomniałaś o geju
hela
+3 #32 RE: Burmistrz tłumaczy się z nazwy bulwaruhela 2021-09-13 11:24
Jakich lokalnych bohaterów , przecież w tej dziurze to sami esbecy, komunisci i ormowcy ?
stasia
0 #31 RE: Burmistrz tłumaczy się z nazwy bulwarustasia 2021-09-13 09:05
Dobrze gadasz Stachu,reszta idiotow tego nie kuma
Stachu
+3 #30 RE: Burmistrz tłumaczy się z nazwy bulwaruStachu 2021-09-12 22:24
Głupi ludzie ... na lokalnych bohaterów nie przyznają subwencji .. takie czasy, brał bym
W ciemno nazwę Kaczyńskich później zmienił bym na Franka z Tytką
JJJJJ
+4 #29 BBBBBJJJJJ 2021-09-12 20:57
Małe jajka - wielkie plany
Wągrowczanin_mlody
+7 #28 RE: Burmistrz tłumaczy się z nazwy bulwaruWągrowczanin_mlody 2021-09-12 20:02
Bulwar powinien być imienia lokalnych bohaterów itd.
Np. im. Dzieci Wągrowieckich (pomordowanych w czasie II WŚ), im. E. Biernackiego (lekarz, ojciec hematologii, wynalazca czynnika OB).
Mamy naprawdę sporo swoich lokalnych osób zasłużonych - jak choćby Ś.P. dr Gustawa Patro!
kolo
-3 #27 RE: Burmistrz tłumaczy się z nazwy bulwarukolo 2021-09-12 13:05
Przecież możnazgarnąć kase ,wybudować i nazwać im Kaczynskich a póżniej zmienić nazwe na Tusków czy Adamowiczów ,stalina, hitlera itd Co za problem?
To jo
+6 #26 RE: Burmistrz tłumaczy się z nazwy bulwaruTo jo 2021-09-12 01:16
Ty Romek jak to sobie wyobrażasz, dzwonię do ciebie i ci mówię przyjdź na piwo na Kaczyńskie bulwary, no kuźwa to lepiej w domu zostać i ciepłe mleko z miodem wypić, ja pitole toś teraz do pieca do jebał ba bardziej Jaras odjebał.
Ll
+5 #25 RE: Burmistrz tłumaczy się z nazwy bulwaruLl 2021-09-11 09:45
Do Rower.
W szkole na Kcynskiej hale juz kolejny miesiac stawiaja i jakos zza góry piachu tylko wykop widać.
A balon stary i sala byla dobra do uzytku.
Teraz nie ma NIC!!!
Uczniowie niech podziekuja komu trzeba.
dagmarkav
0 #24 RE: Burmistrz tłumaczy się z nazwy bulwarudagmarkav 2021-09-11 07:40
A k jest ten zrozumiały i pusty gowniaz bez foswiadczenia. Jakiś Kubuś pusty jak beczka po piwie. Bez wykształcenia. Jak mu się włączy słowotok to jedzie jak pociąg do Gdańska beż treści i konkretów. Nie lubi kobiet? Spotyka się z Narcyzem... to może jest gejem?. Na wręczeniu medali nigdy nie bo przewodniczącego i nie wiem z jakiej przyczyny miałby być zaproszony ten karakan.
Frank
-5 #23 RE: Burmistrz tłumaczy się z nazwy bulwaruFrank 2021-09-11 06:19
Dokładnie! Grać trzeba umieć. Mamy taki rząd jaki mamy i jeśli ma się udać i kasa może być to dlaczego tego nie wykorzystać. Ciekawe czy jeśli każdy wrzeszczący miałby możliwość nie wykorzystał by jej. Punkt widzenia zależy od pkt siedzenia. :Pjeśli można ściągnąć pieniądze do miasta Bo okazuje się ze można widać to po ulicach to co komu zle? Ale naród taki mamy ze wszystko czy dobre czy zle to na nie!
Wystarczyło zapytać
+4 #22 Kto Za kto Przeciw?Wystarczyło zapytać 2021-09-10 18:26
Jestem PRZECIW
Wystarczyło zapytać
-1 #21 Kto Za kto PrzeciwWystarczyło zapytać 2021-09-10 18:23
Jestem ZA
Rower
+20 #20 gigantRower 2021-09-10 09:37
Ten pan jest znany z takich inicjatyw, przymilania się władzy i wydawania nie swojej kasy. W szkole na Kcyńskiej postawił pomnik czy coś w tym rodzaju na cześć jakiegoś polityka z PSL-u. Widocznie widzi w tym swój interes.
Mieszkaniec1
-11 #19 Burmistrz tłumaczy sie z nazwy buwaruMieszkaniec1 2021-09-10 09:07
Przepraszam bardzo ale Pan Przewodniczący ma teraz inny problem, czyli złożenie skargi przez pana Jarosława do WSA.
Ale Pan Przewodniczący jest osobą na odpowiednim stanowisku i zapewne godnie będzie reprezentował wszystkich radnych w toczonych ewentualnie sprawach.
Jesli pan Jarosław wygra sprawę to uważam że to będzie kompromitacja Pana Przewodniczącego Jakuba Zadrogi i podanie się do dymisji będzie uważam sprawą honorową prawda Panie Jakubie ...
Bodzio
+10 #18 RE: Burmistrz tłumaczy się z nazwy bulwaruBodzio 2021-09-10 08:58
Nie ma co się tłumaczyć. Pisior będzie pisiorem.
PIS Janowy
-24 #17 RE: Burmistrz tłumaczy się z nazwy bulwaruPIS Janowy 2021-09-09 22:14
Stachu - jedyny glos zdrowego rozsadku pod artykulem. A Nilson zaloz spodne baggy i idz poczytaj "wysokie obcasy" .... Tam na pewno natchnienie znajdziesz.
Stachu
-9 #16 RE: Burmistrz tłumaczy się z nazwy bulwaruStachu 2021-09-09 21:50
Prawda jest taka, ze trzeba umieć grać z kazdym, wiadomo kto rozdjae pieniądze, dla mnie nie ma znaczenia jak ten bulwar będzie się nazywał, wygrają platformersy to z czasem zmieni się nazwę na tęczowy bulwar, takie mamy czasy ... jak widać stawanie okoniem nie bo nie nic nie daje, efektem taki go postępowania jest np. brak rozbudowy S11 w naszym regionie... takze trzymam kciuki za Burmistrza... grac trzeba umić ;)
Nilson
+21 #15 RE: Burmistrz tłumaczy się z nazwy bulwaruNilson 2021-09-09 21:27
Janowy gościu z łajnem zamiast mózgu, ty myślisz że ktoś czyta te twoje brednie Odrazu beż czytania masz minus także wal sie
Genas
-5 #14 RE: Burmistrz tłumaczy się z nazwy bulwaruGenas 2021-09-09 21:23
Sąsiadka- Zadrodze życie vuratoeal towarzysz Piechocki bo tak by pracował za gonca albo by ulotki roznosił Jaki to jest człowiek to można wnioskować po jego karierze zawodowej w jaki sposób jest tam gdzie jest
PIS Janowy
-14 #13 RE: Burmistrz tłumaczy się z nazwy bulwaruPIS Janowy 2021-09-09 20:58
Igo widzę że nie ogarniasz, komentarze są pod wczorajszym artykułem , ten jest z dzisiaj, link do wczoraj dali na dole artykułu
Igo
+13 #12 komentarze polikwidowaneIgo 2021-09-09 20:52
a gdzie jest reszta komentarzy ? Kto je zlikwidował ???
PIS Janowy
-23 #11 RE: Burmistrz tłumaczy się z nazwy bulwaruPIS Janowy 2021-09-09 20:30
Freydis - mieszkales kiedys w tej Warszfce? W tym syfiastm, glosnym, brudnmy miescie? Ja przez rok. Brzydze sie tam nawet jechac. W Poznaniu tez dlugoo nie zamierzam siedziec - nie sobie dzieci mieskzja , ja wracam na wies - do normalnych, pracujacych ciezko ludzi ...
A swoim tekstem o bogatych i tych wyksztalconych - masz twpoich bogatych i wyksztaconych - lecealista owsik zebark jurek, licealista Wosjeowdzki kupa z kilkoma maserrat, licelaista tvn-u chojownia, plujacy na Polske i za to bedacy juz milionerem,Bolek po zawodowce i takich setki . Po stornie PIS widze jednak zatrzesenie profesorow i doktorow. Tak samo ludzie - od lat juz PIS-owska sciana wschodnai przebija wyniki matur elektoratu zachodniej Polski. Stawiasz sie e jednym szeregu z jahira lalakarka czy jaim nacpanym Nitrasem ktorzy dra morde za "wyszktalcona" lesba Lempart. Siedz tam i ciesz sie ze jestes w tej "lepszej" czesci bez zasilkow.
PIS pograzyl sie u mnie sraczka na tle swirowirusa. Bardzo mocno. Ma tego g..ja Niedzielskiego nie moge patrzec. Ale patrzac na slowa tych debili opozycyjnych (wylaczajac konfederacje), to wiem, ze gdyby one rzadzily to juz bylbym zmuszany dawno na sile do szczepienia jak i moje dzieci. To jest bogactwo polaczone z totalna glupota - najgrozniejsze polaczenie jakie moze istniec!!
Freydis
+16 #10 Janowy topisz się...Freydis 2021-09-09 20:07
Drogi PiS-Janowy

Napisałeś, to co myślisz cyt: "elektorat PIS to elita". Niestety obserwując rządzących i samorządowców z PiS można faktycznie odnieść wrażenie, że tak uważacie, sam prezes nazwał pozostałych "drugim sortem".

Dlaczego zatem PiS nie może wygrać w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu czy Gdańsku?

Odpowiedź jest prosta, tam są drogie mieszkania i drogie życie. Biedaki żyjące z zasiłków nie mieszkają w takich miastach, bo socjal im na dobre życie nie wystarczy.

Mieszkają na wsiach, chodzą pod sklep i piją piwo, dyskutując o polityce, lub tak jak ty, uważają się za wszechwiedzącego w każdym temacie.

A jaka jest rzeczywistość?

Ubliżasz ludziom wykształconym i myślącym, bo obawiasz się, że partia wodzowska (taką partią niestety jest PiS) straci wpływy. Wiesz, dlaczego PiS walczy z TVN? Bo się obawia obiektywnej stacji, na którą nie ma wpływu, wie, że mogą namieszać, publikując niewygodne tematy i słupki polecą.

Zawsze dyskryminuje się i zwalcza osoby mocne, silne, wpływowe. Tusk namieszał wam bardzo mocno, wracając do krajowej polityki, co widać w sondażach.

Ta wasza bańka zbyt mocno jest dmuchana, może za chwilę pęknąć.

Moje odczucia są zupełnie inne. Elektorat PiS to ludzie słabo wykształceni, mało zaradni, tacy, którym nie chce się pracować i czekają na socjal. Ludzi ci mówią wprost, pracować się nie opłaca.

Skoro im się nie opłaca, to, w jaki sposób ma być zasilany budżet państwa, jak ma rosnąć PKB.
PIS Janowy
-27 #9 RE: Burmistrz tłumaczy się z nazwy bulwaruPIS Janowy 2021-09-09 19:00
Jovita - w porownaiu do wyborcow Tuska, Jahiry, Nitrasa czy innego gluposzczepa, elektorat PIS to elita. Zarowo intelektualna jak i moralna.
Tak glupiej poslanki jak Jahira w zyciu nie widzialem, takiego idiota jak ten skoczek po granicy to nawet do domu wariatow by nie wpuszczono, widok takiej kobiety jak Ania Grodzka powoduje, ze mam zel sny nastepnego dnia, a wytrzeszczone oczy podnieconego tuska, sliniacego sie podczas wymawiania slowa PIS czy Kaczynki przypomina mi Kaligule w ostatnim stadium zdebilenia.
Wytlumaczylem jasno?
Sąsiadka
0 #8 RE: Burmistrz tłumaczy się z nazwy bulwaruSąsiadka 2021-09-09 18:58
Zadroga to zaruzmialec, który nie szanuje kobiet. Niewykształcony, który pracuje na drogach i ma wyjątkowo cyniczny uśmiech
Jovita
+20 #7 RE: Burmistrz tłumaczy się z nazwy bulwaruJovita 2021-09-09 18:45
Do Kundxiu - Jeżeli wyborcy Tuska to patologia, to ja się pytam kim są wyborcy PiS?
czytelnik
+6 #6 RE: Burmistrz tłumaczy się z nazwy bulwaruczytelnik 2021-09-09 18:26
A kim jest ten niedouczony i zarozumiały Zadroga?
Kundxiu
-19 #5 RE: Burmistrz tłumaczy się z nazwy bulwaruKundxiu 2021-09-09 17:59
Panie Romanie proszę nie pisać mieszkańcy bo nie wszyscy mieszkańcy są przeciwni takiej nazwie Przeciwni są Ci którzy są wielbicielami mineralne i Tuska i podobnej patologi
Smerf
+17 #4 RE: Burmistrz tłumaczy się z nazwy bulwaruSmerf 2021-09-09 17:43
Chyba dostał cynka ze jak będzie dany patron to będzie kasa. Inaczej się nie da, i stad teraz te bzdety się wygaduje.OT CAŁA FILOZOFIA.
eS
+14 #3 SzokeS 2021-09-09 17:30
Chyba liczy ze go imiennik będzie w du..e całował...
%
+29 #2 RE: Burmistrz tłumaczy się z nazwy bulwaru% 2021-09-09 16:39
Ludzie po prostu nie chca tej nazwy.Czy tak trudno to zrozumieć!!!!
Głos moeszkancow waznym byc winien dla niego ale widac iz polityczna kariera sie sni wyzej i dlatego by zaplusowac u pisowcow takowa nazwe wymyslił z urzednikami,radnymi ktorzy NAM słóżyc powinni .
Takie to jest w grodzie Jakubowym za nic wole innych urzędnik ma gdzieś.Tam tez i te nazwe powinien wsadzic.
A bulwar nazwać Bulwarem Cysterskim!!!!!
.
Huk
+26 #1 RE: Burmistrz tłumaczy się z nazwy bulwaruHuk 2021-09-09 16:30
Kolejny Kukiz???
Z BL do PiS za bulwar 🤮 🤮 🤮

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.