• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1830

ZGM inwestuje w cmentarz komunalny

Rozpoczęcie budowy kolumbarium (ściany urnowej) i kolejnego, drugiego w tym roku, ciągu chodnikowego to najnowsze plany Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, który zarządza wągrowieckim cmentarzem komunalnym.

Pomimo podwyżki opłat, wprowadzonej 1 września br., miejska nekropolia oferuje najtańsze usługi na terenie Wągrowca, zapewniając w zamian wysoki standard.

- Liczne inwestycje, realizowane na jego terenie, mają przede wszystkim na celu poprawę jakości obsługi – tłumaczy Ryszard Spychała, kierownik ZGM.

Słowa prezesa potwierdzają działania. Z myślą o mieszkańcach miasta i przyjezdnych powstała nowoczesna strona internetowa, umożliwiająca m.in. wyszukiwanie konkretnych grobów, jednak udogodnień na terenie cmentarza jest dużo więcej:

▫️ wyremontowana toaleta dla odwiedzających groby,
▫️ nowoczesna chłodnia,
▫️ odnowiona sala ceremonii pogrzebowych,
▫️ bezpłatna wypożyczalnia sprzętu do porządkowania grobów wraz ze stojakami na zużyte oprawy zniczy.

Każdego roku przybywają też kolejne utwardzone ciągi chodnikowe, które wpływają na poprawę estetyki wągrowieckiej nekropolii.

- Aby utrzymać i jeszcze poprawiać standard naszych usług i realizować kolejne inwestycje podjęliśmy decyzję o podniesieniu opłat, które w przypadku usług za groby murowane wzrosły o około 10%. Mimo tych podwyżek nasze opłaty są dużo niższe niż na dwóch pozostałych wągrowieckich cmentarzach, a także w okolicach – podkreśla kierownik ZGM Ryszard Spychała.


Komentarze   

Ewka
+1 #5 Konewki i smietnikiEwka 2021-09-15 21:39
Faktycznie jest coraz lepiej ale widzę 2 problemy jeden to taki że liczba śmietników znacznie spadła i trzeba nosić swoje torby na śmieci i szukać pojemników często idąc z jednego końca cmentarza na drugi i drugi problem to wypożyczalnia fajnie że są sprzęty ale konewki to już trzeba nosić bo jest kilka w obiegu i trzeba obejść cały cmentarz żeby jakąś znaleźć. Generalnie idąc na cmentarz trzeba mieć swój worek na śmieci i konewkę trochę niefajnie.
Karolek
+2 #4 RE: ZGM inwestuje w cmentarz komunalnyKarolek 2021-09-15 12:17
Janowy , zboczeńcu umyłeś się ? Nie zapominaj.
Ja
+2 #3 RE: ZGM inwestuje w cmentarz komunalnyJa 2021-09-15 07:32
I tak przy wszystkich wzrostach cen niedlugo pod plotem w workach chowac beda bo suma sumarum gdy przyjdzie co do czego to ludzie nie beda mieli za co pochowac krewnych i bieda kwatery powstana.
sąsiad
+3 #2 RE: ZGM inwestuje w cmentarz komunalnysąsiad 2021-09-14 21:55
Janowy nadal molestujesz pasierebice ?
PIS Janowy
-5 #1 RE: ZGM inwestucje w cemtarz komunalnyPIS Janowy 2021-09-14 21:15
Niech inwestuja ... Wiadomosci z ostatnich dni na temat cudownych szcepien:"...Amerykański Czerwony Krzyż nie zezwala na oddawanie krwi i organów przez osoby zaszczepione.

Czerwony Krzyż ostrzega wszystkich Amerykanów, że ludzie zaszczepieni covidem NIE KWALIFIKUJĄ się do oddawania osocza... czy to oznacza, że ich krew i narządy są również zanieczyszczone białkami kolców?
Osocze rekonwalescencyjne to terapia wykorzystująca przeciwciała z krwi osób wyleczonych z choroby, aby uratować innych ludzi przed śmiercią z powodu tej choroby

Zachodnia medycyna jest tak skorumpowana, że jest gotowa skorumpować krew każdego, kto akceptuje szczepienia na Covid do tego stopnia, że nigdy nie można bezpiecznie otrzymać osocze, krew lub narządy.
Uwaga: Autopsje pacjentów, którzy zostali zaszczepieni na Covid, ujawniają miliardy, a czasem biliony białek kolców rozsianych po całym ciele, w tym w naczyniach włosowatych, mózgu, sercu i w ważnych narządach oczyszczających organizm, takie jak trzustka, płuca, wątroba i nerki (najpopularniejsze dawstwo tych właśnie narządów).
Te narządy i tkanki nie nadają się już do oddania komuś innemu, kto prawdopodobnie odrzuci je jako obce patogeny lub po prostu nie będzie w stanie ich użyć, ponieważ już zawodzą z powodu inwazji białka kolczastego.
"Osocze ocalałego" jest bezużyteczne i byłoby szkodliwe i niebezpieczne dla chirurgów, aby zastąpić narządy chorych narządami innych chorych skażonymi narządami. Specjalne białka są teraz atakowane, zainfekowane i uszkadzane przez toksyczne białka kolców. Nie będzie zbudowanej odporności na Covid-19 ze szczepionek, ponieważ szczepionki wymazują twoje naturalne przeciwciała, jak ostrzega nas Czerwony Krzyż.
innymi słowy szczepionki przeciwko Covid-19 jak przyznaje sam Czerwony Krzyż, usuwają wszelkie naturalne przeciwciała, które organizm każdej osoby stworzył do walki z Covid-19 lub jego wariantami, więc ci ludzie nie mogą pomóc innym walczącym i / lub umierającym na chińską grypę.
Ponad 60% wszystkich Amerykanów nie ma pojęcia, że ich osocze, krew i narządy są niebezpieczne do oddania z powodu gwałtownego zanieczyszczenia białkami kolca...."
I to tyle ... a w Izraelu tymczasem po trzeciej dawce mamy 11- 12 tys zakazen dziennie. 60% zakazonych w szpitalach to ci po drugiej szprycy. Czwarta juz jest podawana. A w Polsce oszlomskiej gdzie ludzie bronia sie przed szczepieniam jak moga - dzisaj 537 zakazenia. Populacja Izreale 9 mln, Polski 37 mln ...
I tyle z faktow na dzis ... A Gut mowi "szczepic, zzczepic!"

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.