• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 987

Bezpłatne konsultacje oddechowe

Stowarzyszenie Lwie Serca będzie edukować wągrowczan w zakresie rehabilitacji oddechowej.

Już 24 października Lwie Serca oraz Urząd Miejski zapraszają mieszkańców miasta, borykających się z problemami oddechowymi (nie tylko wskutek przebytego zachorowania na Covid-19), na Dzień Rehabilitacji Oddechowej w Wągrowcu.

- Celem projektu jest zrozumienie, poprzez współpracę z fizjoterapeutami, na czym ta rehabilitacja ma polegać - mówi Iwona Szafran.

W ramach projektu pn. Edukacja mieszkańców miasta Wągrowiec w zakresie rehabilitacji oddechowej zainteresowani będą mogli wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach z fizjoterapeutami specjalizującymi się w fizjoterapii pacjentów z chorobami przewlekłymi układu oddechowego, które odbędą się 24 października 2021 r. Aby wziąć udział w tych konsultacjach, należy się na nie zapisać – rejestracja pacjentów zostanie uruchomiona 11 października pod 📱 510 942 450. Rejestracji będzie można także dokonać 💻 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Uwaga! Liczba miejsc na konsultacje jest ograniczona.

Przed Dniem Rehabilitacji Oddechowej (24 października) Lwie Serca planuje zorganizować szkolenie dla fizjoterapeutów, którzy pracują w naszym mieście. Dwudniowe szkolenie będzie dotyczyło wiedzy z zakresu rehabilitacji oddechowej. Każdy uczestnik uzyska zaświadczenie z przeprowadzonego szkolenia. 18 godzin zajęć przeprowadzi fizjoterapeuta Mikołaj Kowalski, specjalizujący się w fizjoterapii oddechowej pacjentów z chorobami przewlekłymi układu oddechowego, czynnie związany z Polskim Towarzystwem Mukowiscydozy oraz Polskim Towarzystwem Chorób Płuc. Szkolenie odbędzie się 9 i 10 października 2021. Stowarzyszenie Lwie Serca od 20 września br. zaprasza zainteresowanych szkoleniem fizjoterapeutów na stronę www.lwieserca.pl, gdzie będzie można zapoznać się z informacjami dotyczącymi szkolenia, z regulaminem oraz pobrać link do formularza zgłoszeniowego.

- Nie wszyscy wągrowczanie, którzy chorowali na Covid-19, w pełni wyzdrowieli. To dlatego m.in. nie wahałem się ani chwili, by wesprzeć finansowo planowany przez Stowarzyszenie Lwie Serca dzień bezpłatnych konsultacji oddechowych. Również w przyszłości każda tego rodzaju inicjatywa będzie mogła liczyć na przychylność wągrowieckiego samorządu – podkreśla burmistrz Wągrowca.

Rehabilitacja oddechowa to złożony proces, w którym w sposób kompleksowy dba się o poprawę zdrowia osoby borykającej się z problemami oddechowymi. Pełni ona bardzo istotną rolę w procesie leczenia, usprawniania i opieki nad takimi osobami. Osobą kierującą na rehabilitację oddechową jest lekarz, fizjoterapeuta uczy jak prawidłowo oddychać, zna też techniki utrzymywania mięśni oddechowych w dobrej kondycji. Wielu z mieszkańców jest m.in. po przebytym zachorowaniu na Covid 19 i wskazanie do rehabilitacji oddechowej już ma. Jest ona wskazana także dla osób leżących, osób starszych czy dzieci, które często chorują.


Komentarze   

Frycek
+4 #4 RE: Bezpłatne konsultacje oddechoweFrycek 2021-09-20 08:00
Pozamykani, to znaczy, że nie szczepieni. I kaska koło nosa pójdzie
Enty
+9 #3 RE: Bezpłatne konsultacje oddechoweEnty 2021-09-20 07:51
No to portal do dzieła. Proszę podać w ktorym zakladzie i placówce najwiecej zachorowan i na kwarantannie, bo widzę, ze juz ludzie enty raz pozamykani w chatach siedzá, ale maski nie założą i rozsiewają dalej zarazę, nawet śmierć bliskich niczego ich nie nauczyła. A może właśnie dlatego tak robią, skoro mnie ktoś umarł, to wam też niech umrze. Egoizm i głupota ludzka nie zna granic. Obowiązkowe i przymusowe szczepienia dla takich!!!!
PIS Janowy
-13 #2 RE: Bezpłatne konsultacje oddechowePIS Janowy 2021-09-16 14:19
I jeszcze cos - wyjeb..e te debilen maski bo w nich wdychcie z powrotem to co powinno byc wydalone. To tak jakbyscie wlasne go..o jedli. Mnie osobiscie po godzieni noszenia tej szmaty zaczyna mdlic. A nie mam zadnych problemow z plucami - niejedngo mlodzika przeganiam
PIS Janowy
-10 #1 RE: Bezpłatne konsultacje oddechowePIS Janowy 2021-09-16 14:16
Szamani ibede uczyc oddychac ludzi. Oddychac prawidlowo ... A jkm jezykiem wytlumaczono ich dzialnosc - prawnik be sie zarumienil ze wstydu.Ciekawe ile za to kasy ci "eksperci" zgarna?
A ja dam jedna porade na oddychanie - od oszoloma i debila porada - po prostu ruszajcie sie, chodzcie ile sie da, tanczcie, truchtajcie, biegajcie jesli nogi pozwalaja, plywajcie jesli macie mozliwosc. Wasz mozg tak zadzial, ze bedziecie w koncu oddychac pelna piersia. Zadnych respiratorow - to najkrotsza droga do grobu. I za swoja porade nie chce nic kasy - taki jestem gosc!

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.