• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 3914

400 zł miesięcznie za wynajem hali i boisk

Klub MKS Nielba Wągrowiec wynajmuje od OSiR-u halę sportową i boiska piłkarskie za 400 zł miesięcznie. Mieszkańcy są oburzeni, bo oni za boisko ze sztuczną murawą płacą 230 zł, ale za godzinę!

- OSiR potrzebuje pieniędzy na rozwój, tam gołym okiem widać, że brakuje pieniędzy na inwestycje. Rodzi się pytanie, dlaczego OSiR zgodził się na umowę z MKS Nielba Wągrowiec za taką kwotę, kto za tym stoi? Dlaczego przy tak minimalnej opłacie za infrastrukturę, miasto dodatkowo przekazuje po kilkaset tysięcy dotacje na klub? - zastanawia się zbulwersowany mieszkaniec Wągrowca.

Sprawdziliśmy w Urzędzie Miejskim w Wągrowcu, jak faktycznie wygląda rozliczenie między klubem MKS Nielba Wągrowiec, a OSiR-em.

Okazało się, że sekcja piłki ręcznej zapłaciła w 2020 roku kwotę 2400 zł, podobną opłatę uiściła sekcja piłki nożnej. Łącznie na konto Ośrodka Sportu i Rekreacji w 2020 roku z tytułu najmu hali i boisk wpłynęło 4800 zł. Podobna kwota została zapłacona w 2019 roku.

Taka opłata istnieje od wielu lat, nigdy nie została zmieniona, ani podniesiona. Pierwsze opłaty ustalone zostały za czasów burmistrza Stanisława Wilczyńskiego i są kontynuowane do dzisiaj przez jego następców Krzysztofa Poszwę i Jarosława Berendta.

To zaledwie 400 zł miesięcznie, po 200 zł na każdą z sekcji.

Miejski Klub Sportowy MKS Nielba Wągrowiec dodatkowo otrzymuje dotację z Urzędu Miejskiego w Wągrowcu. W tym roku z kasy miasta do klubu popłynęło już 200 tysięcy zł, do końca roku ma być wypłacone kolejne 200 tysięcy.

Sprawdziliśmy też, ile OSiR zarabia na polu camperowym. I tutaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Mimo krótkiego sezonu turystycznego tylko w 2020 roku, w roku pandemii, OSiR zarobił na polu camperowym aż 28 060,00 zł (dla porównania w 2019 roku było to 20 864,00 zł).

Jak sami widzicie, małe pole camperowe generuje rocznie pięciokrotnie wyższy przychód, niż klub MKS Nielba Wągrowiec.

- MKS Nielba Wągrowiec nie jest klubem miejskim, to prywatne Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, wpisane do Rejestru stowarzyszeń 12 października 2001 r. (KRS: 0000048414). Czy tak miasto powinno traktować prywatne stowarzyszenia? Dlaczego takich pieniędzy nie otrzymują inne sportowe stowarzyszenia działające na naszym terenie? Zasada równości zostały zagwarantowane w Konstytucji RP w art. 32. Równość przedsiębiorców to również równy dostęp do rynku. Zakazane są praktyki, które ograniczają konkurencję — tłumaczy mieszkaniec Wągrowca.

Sprawdziliśmy w Ośrodku Sportu i Rekreacji jak wyglądają ceny za wynajęcie hali i stadionu przez mieszkańców, inne kluby czy sportowców amatorów.

Za wynajęcie hali zapłacimy 80 zł za każdą godzinę. W przypadku boiska ze sztuczną murawą koszt wynajęcia bez oświetlenia to 180 zł, a z oświetleniem to już 230 zł za każdą godzinę.

Jeszcze droższe jest wynajęcie drugiego boiska z murawą. Koszt za godzinę to 300 zł, jednak od razu otrzymaliśmy informację, że boisko z murawą naturalną raczej nie jest wynajmowane, bo tam trenuje Nielba.

Zatem OSiR za wynajęcie boiska może kasować 300 zł za godzinę, jednak woli wynajmować Nielbie za 200 zł... na miesiąc.

Podsumowując, mieszkaniec za wynajęcie boiska ze sztuczną murawą zapłaci więcej za godzinę, niż Nielba za cały miesiąc.Komentarze   

SPORT
+1 #69 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskSPORT 2021-09-25 09:56
OSIR powinien być dostępny dla wszystkich, oprócz boisk szczególnie trawiastych i hali tej klasy. Komercyjne fabryki psełdo piłkarzy powinni z racji tego że rodzice pompują w nie swoje pieniądze powinny trenować i najważniejsze płacić. I to w specjalnych wyższych stawkach. Bo to nie jest wynajęcie obiektu na 3-10 osób, tylko jak widać pchają tych dzieciaków ile się da, co do miejskiego klubu sportowego Nielba to na moje powinni rozbudować, lekkoatletyke, koszykówkę, siatkówkę, tenis, a miasto, działacze, sponsorzy i sympatycy nielby w ogóle nie powinno zwracać uwagi na pretensje wyschniętego pajaca z krzywymi nogami i jemu podobnym, o miernych osiągnięciach ale z dobrym pomysłem na dojenie od wszystkich których napotka na swojej drodze.
ogordnik
+6 #68 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskogordnik 2021-09-24 14:07
Wynajmowanie boiska z naturalną nawierzchnią??? To się po prostu nie mieści w głowie. Po miesiącu wynajmowania, to już można by było je zaorać i kwiatków sobie w tym miejscu nasadzić. Najlepiej je wynająć i zrobić tam bazar w tygodniu,a w sobotę niech tam grają mecze.
Lu
+5 #67 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskLu 2021-09-24 12:08
To się szkółki rozbujały, haha tylko doić w zamian nic, orliki w okręgu też doją za nic nie płacą, ale oczywiście rodzice niestety odwrotnie.
Przecież po takiej szkółce nic nie macie tylko puste kieszenie.
Xx
+4 #66 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskXx 2021-09-24 09:17
Ludzie Wy nie podchodźcie do tego emocjonalnie a popatrzcie na to pod kątem gospodarowania i pozyskiwania pieniedzy przez Nielbe oraz zarabiania by byc samowystarczalnym osrodka Osir.
To nie czasy gdzie lekka reka z pieniedzy miasta powinno dawac sie pieniadze na Stowarzyszenia bo tak poprzednicy robili.Nam mieszkancom nie beneficjentom wszelakich laskawych doplat rzadu nikt nic nie da poki sami nie zarobimy.
A i Nielba sponsorow szukac powinna i dzialania dodatkowe podjac by pieniadze byly.
Osir majac tak rozbudowane zaplecze i dobre polozenie toz to zyla zlota a nie za pół darmo wynajmowac obiekty.
O ile wiem wszyscy trenujacy od juniora w szkolkach ubior kupowany maja za prywatne pieniadze .I widzac mlodziez od stop do glow w logo Nielby niech nikt nie mysli ze tak za darmo to dostali .Rodzice inwestuja w dzieciaki
Baca
+5 #65 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskBaca 2021-09-24 09:04
Do #60 Mario napisz coś więcej, bo to interesujące. Sugerujesz, że żona jednego z zawodników prowadzi biuro Nielby i jednocześnie jest właścicielką restauracji - jakiej?
Dla mnie Nielba to przedszkole, nie śledzę tego, ale ten temat mnie zaciekawił, bo widzę, że biznesy kwitną na całej linii.
Justyn
+1 #64 Nielba - tak, ale na równych prawachJustyn 2021-09-24 08:58
Po bełkocie wypluwanym przez fanatyków Nielby (chyba głównie jednego - z kogucim czubem na pustym łbie) widzę, że ogół komentarzy trafił w czuły punkt. Mam nadzieję, że wreszcie skończą się przywileje dla żółto-czarnych i ten prywatny klub - jak wszystkie inne - będzie traktowany tak samo, na równych prawach. A co do rozliczeń, to wspomnę, jak moje dziecko ładnych lat temu zaczęło przygodę z piłką właśnie w Nielbie, która i wtedy dostawała sporą kasę na młodych, ale wciąż wołała o kolejne wpłaty, zaś rozliczeń nie szło się doprosić. To już wolę prywatne szkółki, działające komercyjnie, a nie wysysające z budżetu miasta takich sporych sum pod pozorem promocji Wągrowca, wspierania młodych talentów itd. A OSiR ma działać tak, żeby realizować swoje cele statutowe, dbając o rozwój kultury fizycznej wszystkich mieszkańców - także, a nie przede wszystkim, nielbistów.
Musso
0 #63 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskMusso 2021-09-23 23:26
"JA"
OSIR TO OJCIEC, NIELBA TO MATKA, KOLEBKA WĄGROWIECKIEGO SPORTU.
Niech płacą ci co biorą najwięcej i w ciągu roku fortunę przytulają, a mam na myśli szkółki i gwiazdorów. Jestem ciekaw czy skaczący gwiazdor pajac zapłacił za zniczczone bramki które właśnie klub za kilka tysięcy kupił dla osiru, ale co tam fb pajac, pajacuje i w d.... wszystko ma.
Ja
+5 #62 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskJa 2021-09-23 22:17
Osir majac obiekty powinien przynosic zyski .
Nie wynajmowac za grosze boisk i hali czy tej knajpki tylko za rozsadne pieniadze nie oderwane od realiow .
Nielba wieczny beneficjent doplat z urzedu.
WRC
-1 #61 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskWRC 2021-09-23 22:08
No cóż, przez Dziesiątki lat było ok dopuki, nie powstały szkółki, nie powstał kemping.
Teraz przygłupom nie pasuje bo umowy się kończą, polityczne pretensje, a na końcu pokrzywdzone, dzieci młodzież i miłośnicy karawaningu.
Mario
+9 #60 NielbaMario 2021-09-23 21:01
W Nielbie można sobie dobrze żyć. Prowadzić biuro Nielby, prowadzić restaurację na osirze i jeszcze mieć męża który gra w ręczna. Tak trzymać.
Miks
-3 #59 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskMiks 2021-09-23 20:59
Wojciech, dokładnie dobrze napisałeś, ale trzeba też wspomnieć że w Nielbie kilku LZS kontynuowało kariery ze sportem a nawet do dziś. Sport w ogóle nie powinien podlegać takim postom, dyskusji. Nie wiem jakim trzeba być idiota żeby wywalać takie bzdury.
Zulu
-2 #58 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskZulu 2021-09-23 20:53
Kinia90, widzisz tak się interesujesz Nielbą, to nie żadna szkółka z miernym trenerem, nie wiesz kto ile i na co daje zawodowych zawodników jest kilkunastu, a właśnie dzieci i młodzieży jest Kilkuset. Ale meritum jest takie, MKS utrzymuje wszystkich zawodników, opłaca wyjazdy, opłaca turnieje, i na miejscu i wyjazdowe, organizuje kolonie, łącznie z doposażeniem. I nie porównuj MKS że szkółkami, gdzie rodzice : co. miesiąc płacą składki jeszcze raz takie jak w Nielbie, kolosalne pieniądze płacą za stroje nie mówią nawet o o chińskich skarpetkach, tzw. rodzicielski katering na meczach, płacą za dojazdy własnym lub wynajętym transportem. (dla wyjaśnienia składka na np. turniej powinna uwzględniać, transport, dieta, opieka z ubezpieczeniem) niestety w szkółkach tego nie uświadczysz płacisz za turniej oprócz tego musisz jechać zawieść nakarmić i wrócić.
Więc popytaj poobserwuj później się zastanów co chcesz napisać.
NO CHYBA ŻE JESTEŚ TROLEM I OSOBĄ ZAINTERESOWANOM DOJĄC NAIWNYCH RODZICÓW ŻE PID TWOJĄ OPIEKĘ DAJĄ SWOJE PIENIĄDZE I DZIECI DLA MIERNEJ WRĘCZ JUŻ NA SAMYM STARCIE PRZEKREŚLONEJ KARIERY.
Piła
-3 #57 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskPiła 2021-09-23 20:35
Piko, widzisz gówno wiesz, przebijają kurwiki w twoim komentarzu. Bo gówno wiesz kto ile i na co daje.
Zawodowców i utalentowanych jest na tą chwilę chyba tylko 16 zawodników. I jak byś się interesował, a może i wiesz tylko z dupy strzelasz i zadymę chcesz zrobić że klub nielba liczy ok pięciuset zawodników w różnych grupach wiekowych i dyscyplinach. W dupie cię szczyka tylko nie wiem dlaczego, każdy zespół nielby ma swoje subkonto i w miere możliwość fundusze są wykorzystane dla zawodników (wszystkich bez różnicy).
Niestety w komercyjnych fabrykach sportu ( i jestem pewien że jesteś jednym z tych założycieli) szkółkach liczy się zarobek i kasa dla właścicieli, bez skrupułów rodzice dojeni ile się da, w zamian przyszłości żadnej kompletnie. Przerabiałem temat jednej ze szkółek osobiście kilka lat temu. I tak jak ktoś napisał za tą kasę co zbierają od rodziców to powinni płacić razy trzy. Wstydu nie mają. Żeby zbierać składki, kasować za stroje, żeby rodzice płacili lub dowozili dzieci bo trener pajac tak sobie życzy bo Wpisowe najważniejsze, a rodzice latają, płacą, szykują placki, ciasta, patery, jedzonko, napoje. A pajace bez przyszłości tylko kasują.
QWA WSTYD, WSTYD WSTYD.
A do NIELBY i pozostałych okolicznych klubów wam daleko pajace. Powinno się skończyć zerowanie na orlikach i obiektach osiru. I powinna się wziasc6za nich gmina, powiat i miasto.
Wojciech
+3 #56 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskWojciech 2021-09-23 20:30
Pokoje.Nie wyłączaj godności zawodniczkom i zawodnikom LZS bo oni osiągnięcia w sporcie zawdzięczają swojemu uporowi i ciężkiej pracy.Bez oglądania się na sponsorów.
piko
+3 #55 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskpiko 2021-09-23 20:06
kluby zawodowe a wyniki jak w Lzs skoro to zawodowcy to niech sami na siebie zarabiają wynikami Taki reprezentują poziom że nawet porzadnego sponsora nigdy nie mieli Teraz chc a żyć kosztem mieszkańców miasta i ich rodzin Sami się utrzymujcie grajkowie za dyche Wara od moich pieniedzy nie po to oszczedzam wode zebyscie moim kosztem sobie piłke rzucali
Piła
-6 #54 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskPiła 2021-09-23 19:29
To się szkółki rozpisały 😂😂😂 umowy się kończą i co teraz. 😂😂😂 (CENZURA) do durowa na pole a nie mieć takie uprawnienia jak zawodowe kluby, naciągać miasto i gminę na orliki, doić od rodziców za wszystko co się da łącznie z dojazdami na ich turnieje. Za które płacą osobno ciężkie pieniądze, a psełdo trenerzy zacierają ręce na 💵 💵 💵
kinia90
+6 #53 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskkinia90 2021-09-23 18:16
Miejskie pieniadze dawać na dzieci i młodzież ci tzw zawodowcy niech szukaja sobie sponsorów a nie że biorą naszą kase zmiasta pAnie burmistrzu przeciez pan może wspierać klub z wełasnej kieszeni a nie z NASZEJ Zobaczymy jak pan wytłumaczy mieszkańcom zbliżającą się podwyzlą wody i ścieków Dość okradania nas przez prywatne stowarzyszenie
Freydis
+8 #52 Albo sponsor, albo młodzieżFreydis 2021-09-23 11:09
W ostatnich latach OSiR robi wszystko, aby nie zarabiać. Przykłady.

Za czasów Poszwy i dyrektora Łuszcza słynny "Zibi" został oddany w ręce prywatne. Powód był błahy, brak rentowności i straty, jakie restauracja generowała. Teraz, kiedy restauracją zarządza osoba prywatna, okazało się, że wcale nie jest tak źle i można bytować, ba można nawet zarabiać. Problem w tym, że pieniądze lecą do prywatnej kieszeni, a nie do kasy OSiR-u.

Z Nielbą jest podobnie. Nielba ciągnie pieniądze z kasy miasta, bo ciągle ma dołek finansowy. A może czas zacząć działać przejrzyście i pozyskać sponsorów? Wtedy szybko może się okazać, że klub zacznie przynosić dochód i kasa z miasta nie będzie już potrzebna.

Nie jestem przeciwko Nielbie, klub ma tradycje i powinien istnieć, jednak działacze powinni zrozumieć, że nie stać nas na sport zawodowy, powinniśmy szkolić, trenować dzieci i młodzież. Najlepsi i tak trafią do klubów w całej Polsce - będzie wasza słynna promocja. Moim zdaniem Nielba powinna być kuźnią talentów, zapleczem dla innych klubów w całej Polsce.
trener
-1 #51 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boisktrener 2021-09-23 10:39
Jak to wszystko czytam, to widzę, że za komentowanie tego artykułu zabrało się silne lobby prywatnych szkółek ,,sportowych", których jedynym celem jest ściemnianie rodzicom o potencjale sportowym ich dzieci, aby wyciągnąć od nich jak największą kasę.
Wojciech
+9 #50 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskWojciech 2021-09-23 10:10
Nielbista .Trenują ,trenują .To podaj wyniki i rezultaty chociażby z zawodów w Wielkopolsce.Tak mały klub jak Zamek Gołańcz w porównaniu do Nielby może poszczycić się sukcesami.Natomiast o sukcesach Nielby na portalu jakoś cicho sza.
Andrzej 1972
+7 #49 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskAndrzej 1972 2021-09-23 09:33
Wspaniałą pracę całego sztabu NIELBY widać najlepiej po ogromnej liczbie wychowanków klubu, którzy robią fenomenalne kariery;)) Poziom wiedzy i umiejętności trenerów zarówno ręcznej jak i nożnej są delikatnie mówiąc niskie (i to często bardzo). Niestety NIELBA zmarnowała już wielu fajnych chłopaków i zmarnuje pewnie jeszcze wielu bo nikt nie ma odwagi politycznej odciąć ich od miejskich pieniędzy i rozgonić to całe towarzystwo...
Były zawodnik
-3 #48 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskByły zawodnik 2021-09-23 08:49
Bronex, widzisz okazało się, że mam rację. Postawiłem konkretne pytania, a ty na nie nie odpowiedziałeś, tylko stawiasz kolejne.
Podsumowując, promocja Wągrowca przez Nielbę to sztucznie dmuchany balon.
Nie piszę o likwidacji Nielby, bardzie myślę o normalnej szkółce piłkarskiej (nożna, ręczna) właśnie dla młodzieży, a nie stawianie na sport zawodowy na który nas nie stać.
bronex
+2 #47 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskbronex 2021-09-23 08:45
Do #Były - ciekawe skąd masz takie precyzyjne dane - ile osób ,,cieszy" Nielba. W sumie to od prawie 100 lat istnienia troche tych osób już pewnie ucieszyła. Najlepiej klub zlikwidować, boiska zaorać, halę zburzyć a w tym miejscu wybudować markety i inne macdonaldsy. A dzieci niech grają w domu w pleje i inne xboxy. Co teraz ludzie wypisują - szok.
Były zawodnik
+5 #46 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskByły zawodnik 2021-09-23 08:24
Justyn masz 100% racji. O jakiej promocji miasta ludzie piszecie?
Sponsorzy nie czują żadnej promocji, dlatego rezygnują. Przykład firma Mesko-Rol, była i nie ma - a takie były plany... Inni też zrezygnowali, piłka nożna, to jakaś porażka, ani dobrych sponsorów (poza Kołackim, ale skoro tylko on sponsoruje, to może niech to będzie prywatny klub), ani kibiców.
Nielba to radość dla około 1000 osób w tym mieście, reszta ma w nosie prywatny klubik.
Na mecze nożnej chodzi garstka, patrząc na wielkość miasta, na ręczną około 600 osób (średnio).
I teraz kolejne pytanie. Miasto daje kasę z budżetu i udostępnia halę i boiska za bezcen, proszę wskazać, w jaki sposób miasto jest promowane przez klub, gdzie ta promocja się odbywa, jakie korzyści są dla miasta, gdzie te tłumy turystów skoro taka zajebista promocja?
Justyn
+7 #45 Tak od lat, tak od latJustyn 2021-09-23 08:14
Nielba od lat jest świętą krową, która pod pozorem "promocji" zasysa niezłą kasę, głównie od miasta, bo jakoś żaden duży sponsor dotąd się nie znalazł (skoro taka to wielka promocja i korzystny układ, dlaczego nie ma chętnych na dotowanie)? Jej zawodnicy, trenerzy i rozliczni "działacze" od zawsze czują się na OSiRze jak u siebie i czasem trudno rozróżnić, kto jest kim i czym się zajmuje. Do tego na meczach Nielby zawsze mogą podlansować się radni, burmistrzowie i inni oficjele, a portal nie raz puszczał zdjęcia z takich ustawek - a teraz robi za wolne, niezależne medium ;). A co do rozwoju dzieci, to jest jeszcze kilka innych klubów i szkółek futbolu, karate, pływania i innych dyscyplin, które robią dobrą, kto wie, czy nie lepszą robotę - i nie wyciągają łap po naprawdę niemałe pieniądze.
Belfer
-9 #44 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskBelfer 2021-09-23 06:58
Za chwilę to będziemy płacić za lekcje wf w szkołach, bo jakiś palant poleci do portalu WRC z płaczem za szkoła na piłki skakanki, Koziołki ma a pani od biologi nie ma wysuszonych liści w gablocie. Ręce opadają, jak widzę jak łapki co niektórzy stawiają pod postem to aż nie do uwierzenia, sportowcy i propagatorzy życia. Pajace i celebryci poprostu
kolo
+5 #43 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskkolo 2021-09-22 22:03
Przestancie z tą promocją miasta bo ta promocja jeszcze mieszkancom nic nie dała Miasto wali duzą kase na promocje a efekt zerowy . Tylko drenujecie portfele mieszkańców żeby piłkarzyki mieli z czego żyć . Ciekawe ile jeszcze miasto ma pochowanych trupów po szafach ? Od lat szukają sponsora i nic teraz zrobili przymusowo z mieszkańców sponsorów .
Okdk
-2 #42 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskOkdk 2021-09-22 22:02
Niko lamusie o jakich kwotach ty piszesz, w ogóle o czym ty piszesz.
Niko
-4 #41 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskNiko 2021-09-22 21:33
Pajace myślą że3 ludzie się cieszą żez ich opłzat za wode kładzie się kase na lokalne stowarzyszenie . Sami sobie opłacajcie swoje zainteresowania sportowe a nie zerujecie kosztem innych.
Klub
-6 #40 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskKlub 2021-09-22 21:26
#37
W sekcji piłki ręcznej, takie rzeczy nie występują, od ponad dwóch sezonów każda drużyna posiada swoje subkonto na które wpływają składki za każdego zawodnika w granicach 40-50zł cała wpłacona kwota na zawodnika przez opiekuna przeznaczana jest na właśnie tego zawodnika, jest to w sezonie niewielka kwota ale całą różnicę pokrywa klub i sponsorzy klubu.
On
-8 #39 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskOn 2021-09-22 21:17
Ja, nie zgodzę się może w piłce nożnej tak jest i to zależy od trenerów. Od dwóch lat dzieci i młodzież w ręczną dostają tak jak już poniżej ktoś napisał, oczywiście, jako rodzice składamy się po 40 ~50 zł ale jako rodzic o nic nie muszę się martwić łącznie z plecakami czy torbami na treningi.
Za kilka dni zawodnicy otrzymają kolejne stroje treningowe i jedyne co to musieliśmy podać rozmiarowke. Więc polecam zainteresować się zasadami i statusem klubu, bo rzeczywiście jeszcze może niszowo występować syndrom PIOTRUCHA Ł.
Kibol
-8 #38 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskKibol 2021-09-22 21:10
Kibic, ale taki honiu cymbał skąd może to wiedzieć każe wiadoma osoba każe mu pisać byle co, żeby kosztem dzieci, młodzieży i Sportu uderzać w UM i burmistrza.
Ja
0 #37 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskJa 2021-09-22 21:07
Co do strojów dzieciakow w Nielbie to za free ich nie maja a kazdy trenujacy musi za wlasne pieniadze kupic z klubu komplet sportowy od stóp do głów.
I wcale tanio nie jest.
Kibol
0 #36 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskKibol 2021-09-22 21:02
Były nielbista, w tym całym artykule przebija się wątek polityczny i niechęć WRC i kilku z grona byłego burmistrza wraz z jego byłym dyrektorem, z poparciem prywatnych szkółek z okręgu, do obecnego burmistrza, rady miejskiej, i powiatu. Dla nich jak widać dzieci, sport i promocja miasta to najmniej ważna.
Kibic
-2 #35 KibicKibic 2021-09-22 21:01
Bula grał wiele sezonów we francji ćwoki
były nielbista
+8 #34 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskbyły nielbista 2021-09-22 20:53
Lepiej napiszcie o tych wszystkich dzieciach, które w żółto - czarnych barwach reprezentują nasze miasto na halach i boiskach całej Polski. Trenują, aby reprezentować nasze miasto. Ale po co, lepiej napisać, że mieszkańcy są oburzeni. Ciekawe jacy mieszkańcy i ilu ich jest? Ja tez jestem mieszkańcem i wręcz przeciwnie. Jestem oburzony takim artykułem.
Nielbus
+5 #33 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskNielbus 2021-09-22 20:37
Kilkaset dzieci i młodzieży, dzień w dzień nielba trenuje, wychowuje, zabezpiecza ich w stroje, dresy piłki, potrzebne rzeczy do gry (kleje, torby, plecaki, skarpetki, kurtki). Zapewnia transport na turnieje i mecze, opiekę medyczną, rehabilitacje.
Jakim to trzeba być hamem i wrednym typem żeby żeby w ogóle latać po redakcjach a i publikować takie bzdury.
Takie podziękowanie dla nielby, zarządu, sponsorów, mieszkańców, zawodników i kibiców, za promocje miasta i powiatu w sporcie żenada i wstyd 😥.
grzechu
+3 #32 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskgrzechu 2021-09-22 20:31
Do #10 nielba zaprasza ,,wolne media" na mecz:).
Boniek
+2 #31 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskBoniek 2021-09-22 20:28
Efekt ROMULUSA, "zabraliście mi możliwość transmisji meczów to ja wam też pokażę" tak mieszkańcy gadają na mieście.
Halo Romek
+2 #30 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskHalo Romek 2021-09-22 20:17
Romek a Ty do której bramki w koncu grasz ?
Zdzichu
0 #29 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskZdzichu 2021-09-22 20:13
A o tych wszystkich remontach które co roku przeprowadza nielba na osirze to już donosiciel Panu redaktorowi nie opowiedział.
Hejt
+2 #28 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskHejt 2021-09-22 20:11
Proba strzału w jaroslawa tym razem nieudana! Nie tędy portal wrc
Nielbus
-2 #27 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskNielbus 2021-09-22 20:05
Mało może jest promowany Wągrowiec nawet w świecie dzięki klubowi MKS NIELBA WĄGROWIEC ✌️
Romek wstyd 😥😥😥 brak słów na taki artykuł 😥😥😥
Kajadu
+1 #26 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskKajadu 2021-09-22 19:56
Ronaldo brawo 👏 dokładnie nic dodać nic ująć.
Jedynie kwestia oszołoma który ze sraczkom, chyba że to gra przeciwko miastu, burmistrzowi i rykoszetem klubowi, przez wiadome osoby, rynsztokowe nieudaczne chorągiewki 🤫
Ronaldo
+1 #25 Z igły widłyRonaldo 2021-09-22 19:48
Czego wy się czepiacie!? Nielba to klub z wieloletnią tradycją a co Portal myśli że będą 100k miesięcznie płacić OSiR-owi przecież to tak by ich budżet zniszczyło. Tu nie ma wielkiego konsorcjum które ładuje miliony w klub i miasto mogłoby sporo zarabiać jest rzesza lokalnych sponsorów którzy podejrzewam robią to z zamiłowania niż żeby coś zarobić. Poprostu ja się cieszę że mamy ręczna mamy nożna i coś się dzieje. A tak Wy chcielibyscie zaorać Nielbe a gwarantuje że jeśli Nielba przestałaby istnieć to to wszystko upadłoby i OSIR niszczałyby w oczach. OSiR to Nielba ,Nielba to OSiR - dom. Po co wy to drążycie tyle lat nikt się nie czepiał a tu takie coś.
Kibol
-3 #24 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskKibol 2021-09-22 19:46
Zdzichu co będziesz z typem gadał. To pajac z Wągrowieckich tych szkółek zima się zbliża t będą zapierdalać w deszczu i śniegu, dojąc rodziców ile się da, a na hale i trawę już i tak nie wejdą.
Zdzichu
-3 #23 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskZdzichu 2021-09-22 19:40
Honiu, a nawet jak nie grał to w czym masz problem, to w Nielbie zaczął kształcił się klub zapewnił mu treningi naukę w ręczną przez lata, a dziś jakiś palant lata po mediach i płacze huj wie nad czym. Za rozpowszechnianie i promocje miasta w turniejach, meczach, zgrupowaniach i to nie tylko w Polsce ale także nielba bierze udział w turniejach międzynarodowych z logo i herbem Wągrowca i powiatu. Jakim to trzeba być śmieciem żeby dziś tak najeżdżać na klub z Wągrowca.
honiu
+7 #22 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskhoniu 2021-09-22 19:09
kibol dajesz gdzie buła grał - w Ryczywole ?
Kibol
-6 #21 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskKibol 2021-09-22 18:44
Honiu, i widzisz w dupie byłeś gówno widziałeś jeszcze mniej wiesz, a komentujesz coś o czym nie masz pojęcia
kifor
+10 #20 RE: 400 zł miesięcznie za wynajem hali i boiskkifor 2021-09-22 18:28
Gdzie są teraz ci wielcy sponsorzy chudy . gruby i reszta ?

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.