• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2122

Weekendowe zdarzenia drogowe

Mimo wielu komunikatów o tragicznych zdarzeniach drogowych, przeprowadzanych przez nasza jednostkę policji akcji prewencyjnych ciągle dochodzi do poważnych zdarzeń w ruchu drogowym na terenie powiatu wągrowieckiego. W ciągu ostatniego weekendu policjanci odnotowali dwa wypadki drogowe, jedną kolizje, zatrzymano pięciu nietrzeźwych kierujących oraz jedna osobę, która kierowała wbrew zakazowi sądowemu.

W piątek 13 sierpnia br. w Durowie gm. Wągrowiec ok. godz. 6.00 rano 31-letni obywatel Federacji Rosyjskiej kierując samochodem m-ki Opel Zafira prawdopodobnie w wyniku zaśnięcia za kierownicą zjechał na prawe pobocze a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca w trakcie wypadku odniósł obrażenia w wyniku których trafił do Szpitala Powiatowego w Wągrowcu.

Tego samego dnia w Wągrowcu na ul. Rynek ok. godz. 21.55 kierujący samochodem osobowym m-ki Volvo mieszkaniec Rogoźna wjeżdżając na ulicę uderzył w ławkę na której siedział jeden z mieszkańców naszego miasta. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia przejeżdżając przez płytę Rynku, a następnie jechał „pod prąd” ulicą Jana Pawła II. Policjanci bardzo szybko zatrzymali kierowcę, który tłumaczył się pomyłkowym naciśnięciem pedału gazu zamiast hamulca. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Był trzeźwy. Sprawca odpowie za spowodowanie kolizji i ucieczkę przed Sądem Rejonowym w Wągrowcu.

W piątkową noc skoccy policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Poznania, który będąc w stanie nietrzeźwości kierował rowerem. Badanie trzeźwości wykazało wynik 0,98 mg/l w alkoholu wydychanym powietrzu.

W sobotę 14 sierpnia w Gołańczy na ul. Rynek około godz. 15.10 doszło do potrącenia dziecka na przejściu dla pieszych przez samochód osobowy. Z wstępnych ustaleń wynika, że 8-letnia dziewczynka nagle wbiegła na przejście dla pieszych i została potrącona przez prawidłowo jadący pojazd m-ki Opel Astra. Dziewczynka została przewieziona do wągrowieckiego szpitala. Badanie stanu trzeźwości u kierowcy wykazało, że był trzeźwy.

Tego dnia w Łeknie ok. godz. 17.15 policjanci zatrzymali 32-letniego Tomasza K. mieszkańca gm. Damasławek, który kierował samochodem m-ki Fiat 126p będąc w stanie nietrzeźwości. Wynik badania 0,41 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Warto dodać, że miesiąc wcześniej ten sam rowerzysta został zatrzymany za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu otrzymując jako karę m.in. sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 1 roku.

Kilkanaście minut później w Popowie Kościelnym o godz. 18.00 policjanci zatrzymani kierującego rowerem 32-letniego Grzegorza K. Rowerzysta był w stanie nietrzeźwości. Wynik badania wykazał 1,04 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

W tym samym dniu w Runowie gm. Wągrowiec o godz. 19.05 stróże prawa zatrzymali nietrzeźwą 51-letnią kobietę mieszkankę gm. Wągrowiec. Kobieta kierowała rowerem mając 1,31 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

W niedzielę 15 sierpnia ok. godz. 13.50 w Żbietce gm. Mieścisko 31-letni Mariusz K. mieszkaniec gm. Skoki kierował pojazdem m-ki Opel Kadett pomimo sadowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Kierujący trzeźwy.

Wiele razy staramy się dotrzeć do świadomości kierowców realizując między innymi programy prewencyjne, pokazując symulacje wypadków drogowych, publikując makabryczne zdjęcia lub materiały video z miejsc zdarzeń itp. Mimo to ciągle na naszych drogach dochodzi do tragicznych zdarzeń - często z udziałem alkoholu za kierownicą. Wystarczy trochę zwykłej, ludzkiej wyobraźni i świadomości tego, że wsiadając pijany za kierownicę mogę kogoś narazić na utratę życia lub zdrowia powodując wypadek drogowy. Pamiętajmy też, że konsekwencją takiego zachowania jest też wyrok sądowy z perspektywą kary dochodzącej nawet do wielu lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Wągrowiec

Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

Kod antyspamowy
Odśwież

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ