• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 5208

TB Hydro inwestuje w Wągrowiec

Burmistrz Wągrowca Stanisław Wilczyński spotkał się w Ratuszu z Prezesem Zarządu poznańskiej firmy TB Hydro sp. z.o.o. Eugeniuszem Szaferem oraz kierownikiem Zakładu w Wągrowcu Jerzym Kaniewskim.

Przedsiębiorcy złożyli wizytę burmistrzowi Wilczyńskiemu, by poinformować o planach rozwojowych zakładu w Wągrowcu. Rok 2012 był dla TB Hydro bardzo pomyślny. Dzięki postawionej w ciągu 5 miesięcy nowej hali montażowej o powierzchni 600 m2, spółka ta wyprodukowała 110 sztuk wielkogabarytowych zaworów, na potrzeby elektrowni wodnych, o łącznej wadze ponad 600 ton! Największe z nich miały 2,2 oraz 1,6 m średnicy i ważyły ok. 24 ton każdy. TB Hydro eksportuje je m.in.: do Włoch, Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Wlk. Brytanii, Norwegii i Czech, a także do Kanady, Kolumbii i Brazylii oraz Indii. Obecnie firma realizuje zamówienie zaworu kulowego do jednego z krajów Ameryki Płd. o średnicy 1700 mm i wadze ponad 90 ton!

Od 2 stycznia br. w wągrowieckim zakładzie zostało uruchomione biuro konstrukcyjne, które wyposażono w najnowszy sprzęt komputerowy i oprogramowanie do projektowania. Właśnie w naszym mieście firma planuje rozwijać także działalność projektowo-konstrukcyjną, o czym zapewniali burmistrza goście.

Na blisko 70 osób zatrudnionych w tej firmie aż 24 stanowią inżynierowie – absolwenci wyższych uczelni technicznych. Pozostała większość pracowników to wysoce wykwalifikowani technicy – operatorzy obrabiarek, najwyższej klasy spawacze oraz montażyści. Właśnie takich pracowników firma TB Hydro poszukuje nadal zarówno w Wągrowcu, jak i w sąsiednich gminach!

W Wągrowieckim zakładzie największe szanse na zatrudnienie mają konstruktorzy przeszkoleni wcześniej w Poznaniu do bezpośredniej obsługi warsztatu i montażu zaworów. Firma ta stale się rozwija, a portfel tegorocznych zamówień ma już zamknięty.

źródło: UM Wągrowiec

Komentarze   

+2 #9 BuhhahahahJulian 2017-12-13 17:40
Praca w TB Hydro ?? Ale po co ? Po co się męczyć z ciężkimi zaworami jak można sobie posiedzieć i "popikać" na kasie w Biedronce za takie same pieniądze :) Ta firma to dno... Płace dla tych "wykwalifikowan ych", "najwyższej klasy" pracowników są na poziomie spawania balkonów i balustrad a nie zaworów ciśnieniowych :)
Polecam amatorom wrestlingu ;)
Pozdro dla Jerego
Cytować
+1 #8 RE: TB Hydro inwestuje w Wągrowiecsq 2013-01-18 13:43
co do pracy w TBH proponuje kontaktowac się z głównym biurem w Poznaniu.
Na stronie firmy nigdy nie było informacji o rekrutacji.
Cytować
+1 #7 RE: TB Hydro inwestuje w WągrowiecKarolla 2013-01-15 19:35
Skoro szukasz pracy w TB Hydro zadzwoń pod ten numer i zapytaj o kontaktowy w sprawie pracy, lu o osobę rekrutującą (67) 262-03-46. Powodzenia podczas rekrutacji.
Cytować
+3 #6 praca w tb hydroszukam pracy 2013-01-15 14:23
patrzylem na strone firmy nie ma tam nic o zapotrzebowaniu na pracownikow a tym bardziej do oddzialu w wagrowcuco ciekawe do oddzialu w wagrowcu jest telefon na komorke:)i nikt jej nie odbiera.....kto s moze cos wie na temat etatow w tb hydro?
Cytować
+2 #5 RE: TB Hydro inwestuje w WągrowiecWosiek 2013-01-13 16:50
Czy wie ktoś coś nowego na temat fabryki jaka miała powstać w WRC - zakłady meblarskie firma polipol??
Cytować
+3 #4 zaloz swoja firmekolejny inz 2013-01-09 19:17
Cytuję też inż.:
Cytuję egineer:
nie zapeszmy bo w naszym miescie nic sie udaje ....sam jestem inz mechanikiem i 2 lat szukam pracy "w zawodzie"...wszystkie pozostale firmy w wagrowcu nie chca dac szansy inz absolwentom.....a mowia ze brakuje inz.....


To załóż swoją firmę, a nie prosisz się jak ta co chrumka .


oj kolego " tez izn" widze ze trzyma sie ciebie dowcip...zapisz sie do palikota.....na wiazujac do wypowiedzi engineera, trzeba wspolnie podjac dzialania aby cos zmienic,,popier am,moze do burmistrza po prostu nie dochodza pewne wiadomosci i ma zamydlone oczy?
Cytować
-15 #3 RE: TB Hydro inwestuje w Wągrowiecteż inż. 2013-01-09 18:50
Cytuję egineer:
nie zapeszmy bo w naszym miescie nic sie udaje ....sam jestem inz mechanikiem i 2 lat szukam pracy "w zawodzie"...wszystkie pozostale firmy w wagrowcu nie chca dac szansy inz absolwentom.....a mowia ze brakuje inz.....


To załóż swoją firmę, a nie prosisz się jak ta co chrumka .
Cytować
+12 #2 jest prACA?egineer 2013-01-09 18:27
nie zapeszmy bo w naszym miescie nic sie udaje ....sam jestem inz mechanikiem i 2 lat szukam pracy "w zawodzie"...wsz ystkie pozostale firmy w wagrowcu nie chca dac szansy inz absolwentom.... .a mowia ze brakuje inz.....
Cytować
+9 #1 jest pracaKot Behemot 2013-01-09 15:16
Bardzo dobra wiadomośc . Inżynierowie i technicy o wysokich kwalifikacjach mają szansę na ciekawą pracę w naszym mieście. Może Wągrowiec zacznie się rozwijac, jak specjaliści zostaną tutaj a nie w poszukiwaniu ciekawej pracy wyjadą do np. Poznania.
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ