• Media
  • Wyświetlono: 2490

Nielba Wągrowiec - Azoty Puławy 30:31 (15:15)

W inauguracyjnym meczu w ekstraklasie seniorzy wągrowieckiej Nielby ulegli Azotom Puławy jedną bramką.

Początek spotkania był bardzo dobry w wykonaniu naszych piłkarzy. Dwie pierwsze bramki zdobył Łukasz Białaszek. Po chwili dwa kolejne trafienia dla Nielby zalicza Alosza Szyczkow (5 minuta: prowadzimy 4:1). Wągrowieccy kibice głośno oklaskują piękne akcje swoich zawodników. Jednak goście rozpoczynają odrabianie strat. W 19 minucie doprowadzają do remisu 9:9. Do przerwy żadna z drużyn nie uzyskuje znaczącej przewagi. Wynik do przerwy 15:15.

W 40 minucie ponownie remis 20:20. Dzięki dwóm bezbłędnie wykonanym rzutom karnym nielbiści wychodzą na 2-bramkowe prowadzenie (22:20). Wykonawcą tych rzutów jest oczywiście Dawid Przysiek. W 54 minucie na tablicy wyników był remis 27:27. Kolejne 4 minuty należą do graczy Azotów, którzy zdobywają 4 trafienia, nie tracąc przy tym ani jednej bramki (58 minuta, 27:31). Nielbiści w samej końcówce spotkania próbują odrobić straty. Bramki zdobywają: Przysiek, Szyczkow, Krajewski. Na dojście do remisu zabrakło nam już jednak czasu...

Nielba Wągrowiec ulega rywalowi 30:31.

Spotkanie było bardzo zacięte, niestety niewykorzystane sytuacje przesądziły o końcowym wyniku. Szkoda - niewiele brakowało... Pomimo, że przez większość czasu nielbiści prowadzili, to jednak ostatnie 6 minut zadecydowało o naszej porażce. Należy podziękować naszych chłopakom za walkę i upatrywać szansy na zwycięstwo w następnym meczu.