• Media
  • Wyświetlono: 3192

Wągrowieccy pływacy zdobyli kolejne medale

W minionym tygodniu pływacka reprezentacja powiatu wągrowieckiego startowała na Mistrzostwach Wielkopolski Dzieci i Młodzieży LZS w Pływaniu.

Najlepsi pływacy i pływaczki z Wągrowca odnieśli największy sukces w historii startów w zawodach LZS zdobywając 4. miejsce w punktacji drużynowej.

27-osobowy skład wągrowieckiej drużyny pływackiej tworzyli sportowcy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Najmłodszym zawodnikiem naszej reprezentacji był Antoni Chełminiak uczęszczający do II klasy szkoły podstawowej.

W zawodach wzięło udział 250 pływaków z całej Wielkopolski. Zawodnicy startowali w konkurencjach indywidualnych i sztafetach, w których zdobyli sporo medali i punktów liczonych do klasyfikacji ogólnej.

Sztafeta gimnazjalistów wywalczyła 2. miejsce. W konkurencjach indywidualnych medale zdobyli: Agnieszka Włodarczyk (złoty i srebrny), Helena Klessa (dwa srebrne), Sonia Ajtner (srebrny i brązowy), Julia Hermann (złoty), Igor Szymański (dwa srebrne) oraz Wojciech Tadla (złoty i brązowy).

W klasyfikacji ogólnej wągrowczanie, zarówno w kategorii szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych zdobyli 2. miejsce. Po raz pierwszy w zawodach LZS każdy reprezentant powiatu wągrowieckiego wywalczył punkty i przyczynił się do zdobycia wysokiego miejsca w rankingu ogólnym.

źródło: Urząd Miejski w Wągrowcu