• Wyświetlono: 5201

Wągrowczanka Monika Stefanowicz Mistrzynią Polski

Monika Stefanowicz, wągrowczanka mieszkająca obecnie w Poznaniu, zwyciężyła w DOZ Maratonie Łódzkim z PZU. Otrzymała 12 tys. dolarów i kluczyki do nowej Fiesty.

Monika Stefanowicz z Polski (2:29:28) oraz Albret Matebor Kiplagat z Kenii (2:11:49) zwyciężyli w DOZ Maratonie Łódzkim z PZU. Drugi wśród mężczyzn był Dereje Tadese Raya oraz Gelgelo Tona Outoya, obaj z Etiopi. Druga z kobiet na mecie zameldowała się Polka, Agnieszka Mierzejewska oraz reprezentantka Ukrainy Tatyana Vernyhor. Monika Stefanowicz została również Mistrzynią Polski w maratonie.

- Cały czas starałam się nie oglądać na inne zawodniczki, tylko biec swoim tempem. Na 37 km już wiedziałam, że jak będę trzymać się planu to uda się zdobyć Mistrzostwo Polski. Udało się to tempo utrzymać. Wbiegłam na metę przed mężczyznami i zgarnęłam dzisiaj wszystko – powiedziała po zawodach Monika Stefanowicz.

Wygrywając w DOZ Maratonie Łódzkim z PZU Monika Stefanowicz zapewniła sobie tytuł Mistrzyni Polski i nagrodę w wysokości 10 000 zł. Za zwycięstwo w maratonie otrzymała 12 000 dolarów oraz kluczyki do nowego Forda Fiesty.