• Wyświetlono: 3303

Pływacy z Wągrowca najlepsi w Grand Prix Śremu

W niedzielę, 19 kwietnia br. zakończył się cykl zawodów pływackich o Grand Prix Śremu w sezonie 2014/2015. W najmłodszej kategorii, zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców tryumfowali pływacy z MKS Nielba Wągrowiec.

W tegorocznej edycji tej imprezy pływackiej, na którą składa się sześć zawodów, wzięło udział łącznie 281 zawodników z kilkunastu klubów pływackich Wielkopolski, w tym 19-osobowa reprezentacja Wągrowca. Po każdych zawodach, które odbywały się co miesiąc od października ub.r., osiągnięte przez poszczególnych zawodników czasy były przeliczane na punkty, co pozwoliło wyłonić zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Nasi pływacy już od pierwszych zawodów w ramach Grand Prix Śremu spisywali się znakomicie, dzięki czemu w najmłodszej kategorii wiekowej (2005 r. – III klasa szkół podstawowych), zarówno wśród dziewcząt,  jak i chłopców – zwycięzcami całego cyklu zostali zawodnicy Nielby Wągrowiec.

Wśród dziewcząt – z ogromną przewagą nad rywalkami – zwyciężyła Julia Hermann. Wśród chłopców zwyciężył Igor Szymański, który prowadził od pierwszej, październikowej edycji cyklu do samego końca.

Nie tylko najmłodsi przywieźli ze Śremu cenne nagrody.

Wśród 13-letnich dziewcząt podium należało do zawodniczek Nielby. Drugą pozycję w klasyfikacji generalnej utrzymała Joanna Robaszkiewicz, a tuż za koleżanką z klubu była Sonia Ajtner. O ile druga pozycja Joasi była niezagrożona, to o trzecią lokatę Sonia musiała walczyć nawet w ostatnim wyścigu. Dystans 200 m zmiennym Sonia pokonała w czasie 2:54, przy okazji wygrywając bezpośredni wyścig z rywalką, dzięki czemu zapewniła sobie miejsce na podium.

Na uznanie zasługują także pozostali nielbiści, którzy przez sześć edycji Grand Prix Śremu starali się pokonywać własne słabości i osiągać coraz lepsze czasy. Wśród chłopców 13-letnich dyplomy za 4. i 6. miejsce uzyskali odpowiednio Jakub Kozłowski i Norbert Gruszka.

Ich o rok młodsi koledzy Jakub Paszkiet i Jarosław Przybysz także wzięli udział w ceremonii wręczenia nagród, ponieważ zajęli 5. i 6. pozycję.

Nie zawiodły także zawodniczki 12-letnie. Dobrochna Krenc została sklasyfikowana na 5. pozycji w klasyfikacji generalnej. Nie jest to jednak pozycja, która odpowiada możliwościom i umiejętnościom Dobrochny. Zawodniczka Nielby zwyciężyła w ostatnich zawodach, a w pozostałych zawodach cyklu zawsze była wśród najlepszych. Niestety wskutek pechowej dyskwalifikacji w grudniowym Grand Prix, strata do podium była zbyt duża i mimo ogromnej pracy i zaangażowania, jakie wkładała Dobrochna w rywalizację, nie było możliwości aby uzyskać wyższą pozycję.

4.  pozycję w klasyfikacji generalnej zajęła Natalia Pilarska, a gdyby nie jej słabsza postawa podczas pierwszych, październikowych zawodów, Natalia miałaby szanse na podium.

Obu dziewczynom należą się ogromne słowa uznania i gratulacje za walkę do samego końca. Treningi i występy dziewcząt i chłopców pływackiej sekcji MKS Nielba Wągrowiec wspiera finansowo miasto Wągrowiec.