• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 4313

Adrian Wesela podwójnym Mistrzem Polski

Podwójne Mistrzostwo Polski oraz sukcesy naszych lekkoatletów na XXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi.

Adrian Wesela po raz kolejny udowodnił, że jest w znakomitej formie. Na XXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w ogromnym upale od 5 do 7 sierpnia, pokonał wszystkich rywali i zdobył dwa złote medale. Pierwszy z nich w biegu na 100 metrów z wynikiem 10.68, natomiast kolejny w biegu na 200 metrów z wynikiem 21.70 (w eliminacjach 21.62). Tym samym został podwójnym Mistrzem Polski i najlepszym zawodnikiem mistrzostw.

W olimpiadzie udział wzięli również inni nasi lekkoatleci, którzy wrócili bez medali, jednak zdobyli wysokie miejsca. Annie Kulpińskiej, biegającej 100 metrów przez płotki, zabrakło jednej setnej sekundy, by wystąpić w finale A, natomiast finał B ukończyła na trzecim miejscu.

W pchnięciu kulą Justyna Brząkała była dziewiąta i znacznie poprawiła swój rekord życiowy a Aleksandra Makowska zakończyła rywalizację na dwunastym miejscu. Ola w rzucie dyskiem również była dwunasta. Bartosz Sierschuła w biegu na 800 metrów w eliminacjach aż o niecałą sekundę ustanowił swój rekord życiowy i sfinalizował bieg jako piąty w finale B. Łukasz Przybyłek w pchnięciu kulą był ósmy, a Aleksandra Górna w biegu na 1500 metrów dwudziesta pierwsza.

Nasi lekkoatleci kolejny raz udowodnili, że mimo braku sekcji lekkoatletycznej w Wągrowcu nie poddają się i osiągają wysokie wyniki na szczeblu ogólnopolskim. Gratulujemy zawodnikom oraz trenerom: Januszowi Szostakowi, Grażynie Grochowiak i Wiolecie Przyborskiej.