• Media
  • Wyświetlono: 3827

Pływacy zdobyli kolejne medale i ustanowili nowe rekordy

Nieliczna grupa naszych pływaków udowodniła, że o sile klubu stanowi hart ducha, a nie liczba startujących.

Ubiegły weekend był dla zawodników MKP Wągrowiec bardzo pracowity. Młodzi pływacy pojechali do Poznania, gdzie na Termach Maltańskich wystartowali w pierwszych zawodach w sezonie na basenie olimpijskim (50 metrów).

W piątkowym II Meetingu im. Macieja Frankiewicza wystartowało szesnastu wągrowieckich reprezentantów, którzy zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce, a dodajmy, że w zawodach udział wzięło aż 560 pływaków z całej Polski. Na wyróżnienie zasłużyła Agnieszka Włodarczyk, która wywalczyła drugie miejsce na 200 m stylem dowolnym. W bardzo wymagającej konkurencji 100 m stylem motylkowym wyśmienicie popłynęła Julia Robaszkiewicz, która uplasowała się tuż za podium.

Po udanym meetingu przyszedł czas na dwudniowe Ogólnopolskie Zawody Drużynowe Dzieci 10- i 11-letnich w pływaniu. Z pewnością były one dużym wyzwaniem dla dziewięcioosobowej reprezentacji MKP Wągrowiec, bo był to dla nich pierwszy start w imprezie ogólnopolskiej. Nie poddali się jednak bez walki i ostatecznie nasi pływacy zajęli piąte miejsce w grupie 11-latków oraz szóste miejsce w grupie 10-latków. Jeśli spojrzymy na najlepsze czasy indywidualne, to pierwsze miejsce na 100 m stylem klasycznym wywalczyła Julia Hermann, a trzecie miejsce na 50 m stylem grzbietowym Filip Starzyński.

Dobre wyniki, a także rekordy życiowe, które „wypływali” zawodnicy świadczy o znakomitym przygotowaniu wągrowieckiej młodzieży, która chętnie korzysta z zajęć pływackich wspieranych finansowo przez miasto. Pierwsze starty dostarczyły zawodnikom wiele emocji, ale też pomogły w pobiciu rekordów życiowych i zdobyciu medali, a to dobrze rokuje na przyszłość.