• Media
  • Wyświetlono: 5527

MKP Wągrowiec trzecim klubem w Wielkopolsce

Na Leszczyńskiej Pływalni Edukacyjnej odbyła się ostatnia w tym sezonie edycja Wielkopolskiej Ligii Pływackiej klas gimnazjalnych. Miejski Klub Pływacki Wągrowiec wywalczył III miejsce w Wielkopolsce.

- Zawodnicy MKP Wągrowiec startowali w czterech edycjach. W trakcie każdego startu zbierali punkty do klasyfikacji ogólnej klubu. Oczywiste jest, że im więcej klub posiada zawodników, tym większe na punkty. Miejski Klub Sportowy Wągrowiec pomimo niewielkiej liczby zawodników w porównaniu np.: z Wartą Poznań (44zawodników), Astromal Akwawit Leszno (22 zawodników), czy Posnanią Poznań (17 zawodników), zajął bardzo wysokie III miejsce — tłumaczy Robert Czarnecki, prezes MKP Wągrowiec.

W konkurencjach indywidualnych Agnieszka Włodarczyk wywalczyła złoty medal na dystansie na 200m stylem dowolnym i brązowy na 50m. Ostatnie znakomite starty zawodniczki w podsumowaniu wszystkich edycji dały jej drugie miejsce na podium. Ilość punktów, jaką zdobyła zdeklasowała wszystkie zawodniczki Ligii Gimnazjalnej. Agnieszka Włodarczyk to aktualnie uczennica II klasy gimnazjum.

Znakomicie popłynął także Jakub Muszyński, który na dystansie 200m stylem dowolnym uzyskał III czas zawodów. Tuż za podium z minimalną stratą czasu uplasowała się Sonia Ajtner płynąca na 200m stylem grzbietowym. Sonia jest w najmłodszej klasie gimnazjalnej, startowała ze starszymi zawodniczkami, dlatego zdobycie czwartego czasu to duży sukces.

W klasyfikacji ogólnej Miejski Klub Pływacki Wągrowiec zajął III miejsce, jest to bardzo wysoki wynik, który tej pory nie udało się osiągnąć innym wągrowieckim klubom pływackim.

Wągrowczanie wystartowali w 10 osobowym składzie: Sonia Ajtner, Sandra Broniecka, Joanna Robaszkiewicz, Agnieszka Włodarczyk, Damian Broniecki, Norbert Gruszka, Kamil Grzemski, Jakub Kozłowski, Jakub Muszyński, Szymon Ziemianek.