• Media
  • Opublikowano:
  • Wyświetlono: 5648

Karatecy przywiezli medale z ME we Włoszech

Trzy medale zdobyli wągrowieccy karatecy na Mistrzostwach Europy we włoskim Montichiari.

Złoty, srebrny i dwa brązowe medale przywieźli wągrowieccy karatecy z VIII Mistrzostw Europy Karate Word Union of Karate-do Federations Dzieci, Kadetów, Juniorów i Seniorów, które 16 października zakończyły się we włoskim Montichiari. W zawodach tych wzięło udział ponad 2000 zawodników z 28 krajów, dlatego medale wywalczone przez zawodników Wągrowieckiego Klubu Karate TIGER to wielkie osiągnięcie klubu i wspaniała promocja dla Wągrowca.

Złotą medalistką Mistrzostw Europy została Nikola Mentecka, która wywalczyła najwyższe miejsce na podium w kategorii drużynowej 13-14 lat (kumite team rotation shobu ippon mini cadets all belts).

Srebro wywalczył Karol Nowak w konkurencji (kumite shobu nihon children b all belts) w kategorii OPEN dzieci 9-10 lat. Trzecie miejsca na podium zajęli natomiast Jakub Tyszka oraz Mateusz Nader (kumite team shobu ippon cadets all belts) w kategorii od 15 do 17 lat. Tym samym medale zdobyli wszyscy wągrowczanie powołani na mistrzostwa we Włoszech do Reprezentacji Polskiej Federacji Karate Sportowego.

- Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Jestem zadowolony ze startu wszystkich moich podopiecznych. Myślę, że to początek wielkich sukcesów, które osiągną w przyszłości – mówi Mariusz Nowak, trener medalistów.

Wyjazd  młodych sportowców został dofinansowany m.in. przez Urząd Miejski w Wągrowcu.