• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 5566

Odznaczono asp. Łukasza Lubawego

Decyzją Zarządu Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu odznaką „Zasłużony honorowy dawca krwi” został odznaczony asp. Łukasz Lubawy z Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu.

Łukasz Lubawy do chwili obecnej oddał honorowo prawie 7 litrów krwi. Wręczenia odznaczenia w Komendzie Powiatowej w Wągrowcu, dokonał 11 kwietnia Jan Maćkowiak, prezes PCK w Wągrowcu wraz z mł. insp. Magdaleną Sławińską, komendantem KPP w Wągrowcu.

Policjanci z Wągrowca od wielu lat czynnie angażują się w honorowe oddawanie krwi, szczególnie podczas marcowej akcji spoKREWnieni służbą. Wągrowiecka komenda wielokrotnie była wyróżniana i zdobywała najwyższe miejsca w Powiatowych Konkursach Krwiodawstwa PCK.

– Cieszy nas bardzo, że również Pani Komendant przyczynia się do promowania krwiodawstwa, udzielając urlopu funkcjonariuszom, którzy oddają krew w dniu wolnym od służby — powiedział Jan Maćkowiak, prezes PCK w Wągrowcu.

Komentarze   

+2 #12 RE: Odznaczono asp. Łukasza LubawegoLolo 2017-04-13 15:18
Cytuję krwiodawca:
Wyraźnie jest napisane, że pani komendant cyt: udzielając urlopu funkcjonariuszom, którzy oddają krew w dniu WOLNYM od służby.
To oznacza, że komendant udziela dodatkowy urlop funkcjonariuszom, którzy nie idą oddać krew w czasie pełnienia służby. Bo przecież wolne należy się jak mamy iść do pracy, a idziemy oddać krew. Czuje tam "ręke" prezesa Maćkowiaka, że pewnie coś tam wyskórał u komendantki. Proponuje tobie Lolo podaj swoje swoje: imię, nazwisko i nazwę firmy na portalu lub zgłoś się do prezesa PCK to być może ciebie (twoja firme) też odwiedzi, a nie w ukryciu ubolewasz, jak małe dziecko nad rozlanym mlekiem. Dzięki działalności wągrowieckiego PCK (pewnie prezesa) jako krwiodawcy mamy największą ilość przywilejów w całym kraju. Dziękujemy!!! Więc koleś nie użalaj się, bo pewnie też korzystasz z tych wszystkich dodatkowych przywilejów.

Masz rację, korzystam a dokładniej 1 raz jechałem miejskim autobusem bez biletu około 3 lata temu. Na basenie ulga nie obejmuje karnetów więc nie korzystam. To prawda że mamy najwięcej przywilejów a co do użalania się to nic z tych rzeczy, poza tym w mojej firmie jest około 1000 krwiodawców i mamy własny bank krwi. Gromadzimy ilości oddanej krwi w razie gdyby któryś pracownik potrzebował. Mam tylko prośbę bo się nie znamy osobiście więc nie zwracaj się do mnie koleś bo kolesie siedzą na rynku.
Cytować
+8 #11 RE: Odznaczono asp. Łukasza Lubawegoemeryt 2017-04-13 11:37
Maćkowiak gdzieś pracuje bo czesto go widze jak szwęda się po mieście ?
Cytować
+2 #10 RE: Odznaczono asp. Łukasza Lubawegokrwiodawca 2017-04-13 10:36
Wyraźnie jest napisane, że pani komendant cyt: udzielając urlopu funkcjonariuszo m, którzy oddają krew w dniu WOLNYM od służby.
To oznacza, że komendant udziela dodatkowy urlop funkcjonariuszo m, którzy nie idą oddać krew w czasie pełnienia służby. Bo przecież wolne należy się jak mamy iść do pracy, a idziemy oddać krew. Czuje tam "ręke" prezesa Maćkowiaka, że pewnie coś tam wyskórał u komendantki. Proponuje tobie Lolo podaj swoje swoje: imię, nazwisko i nazwę firmy na portalu lub zgłoś się do prezesa PCK to być może ciebie (twoja firme) też odwiedzi, a nie w ukryciu ubolewasz, jak małe dziecko nad rozlanym mlekiem. Dzięki działalności wągrowieckiego PCK (pewnie prezesa) jako krwiodawcy mamy największą ilość przywilejów w całym kraju. Dziękujemy!!! Więc koleś nie użalaj się, bo pewnie też korzystasz z tych wszystkich dodatkowych przywilejów.
Cytować
+3 #9 RE: Odznaczono asp. Łukasza Lubawegomess2 2017-04-13 10:16
Dzięki Łukasz.
Cytować
-1 #8 RE: Odznaczono asp. Łukasza LubawegoLolo 2017-04-13 07:48
7 litrów ja oddaję średnio w 3 lata. Oddałem 29l i jakoś p.Maćkowiak do mnie do pracy nie przyjechał. Ale cóż, pies to pies. A pani komendant łaski nie robi bo jest na to ustawa o krwiodawstwie. No chyba że ktoś pracuje w Polinovie bo tam bardzo krytycznie patrzą na krwiodawców ale w sumie jak normalnie nie ma kto robić a jeszcze kilku pójdzie na krew to zakład stoi. Pozdrowienia dla wszystkich krwiodawców HONOROWYCH którzy oddają krew i nie krzyczą o swoim 7litrowych sukcesach!!!
Cytować
-4 #7 słukasz dopałem 2017-04-12 21:48
On tyle dopalaczy bierze, że ta jego krew skażona jest za pewne,
Cytować
+10 #6 RE: Odznaczono asp. Łukasza LubawegoOla 2017-04-12 20:21
Szacunek dla policjanta, wszysstrkiego dobrego Panie Łukaszu
Cytować
+7 #5 RE: Odznaczono asp. Łukasza Lubawegogwidon 2017-04-12 18:02
Może ten po lewej pochwali się ile oddał honorowo krwi
Cytować
+8 #4 Honorowy dawca krwiGosc 2017-04-12 17:41
Jednak pod tą gruba skóra policjanta jest dobry czlowiek
Cytować
+9 #3 RE: Odznaczono asp. Łukasza Lubawegoreki 2017-04-12 13:40
Super.
Cytować
+9 #2 RE: Odznaczono asp. Łukasza LubawegoWielko Polanin 2017-04-12 10:05
Brawo! Każdy powinien jeszcze dodatkowo oddać materiał DNA jako ewentualny "genetyczny bliźniak". Takie gesty ratują życie. Gratuluję Panu
Cytować
+14 #1 krewsabina53 2017-04-12 08:59
Wielki szacunek ŁUKASZ!
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ