• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2110

W szpitalach brakuje krwi!!!

Jak co roku w porze letniej w szpitalach w całym kraju zaczyna brakować krwi, dlatego Polski Czerwony Krzyż w Wągrowcu zaprasza wszystkich chętnych do honorowego oddawania tego bezcennego leku.

Przypominamy, że Punkt Krwiodawstwa w Wągrowcu mieści się na IV piętrze w budynku szpitala powiatowego i jest czynny w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek. By oddać krew, należy się zarejestrować w godzinach porannych.

Po bezpłatnym badaniu lekarskim, krwiodawcy otrzymują za oddaną krew: legitymację honorowego krwiodawcy, zaświadczenie (usprawiedliwienie) o oddaniu krwi w danym dniu potrzebne w zakładzie pracy, a zamiejscowi - zwrot kosztów dojazdu. Po oddaniu krwi każdy dawca otrzymuje również smaczne czekolady.

Po oddaniu 5 litrów kobiety (6 litrów mężczyźni), każdy krwiodawca otrzymuje legitymację zasłużonego dawcy krwi nadaną przez PCK, dzięki której może korzystać z przywilejów: bezpłatne przejazdy komunikacją miejską, bezpłatne wejścia na meczy „Nielby”, ulgowy bilet do Aquaparku i kina MDK, poza kolejnością do lekarza i apteki oraz niektóre lekarstwa są tańsze według wykazu Ministerstwa Zdrowia

Aby zostać honorowym krwiodawcą należy: być zdrowym, posiadać dowód osobisty, wiek od 18 – 65 roku życia, wagę powyżej 50 kg, wykazywać chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Komentarze   

0 #8 RE: W szpitalach brakuje krwi!!!Kleszcze 2017-08-02 14:40
A może w okresie letnim zwiększyć częstotliwość otwarcia punktu? Jest bardzo wielu chętnych ale godziny otwarcia i długie kolejki oczekiwania bardzo zniechęcają. Oddanie krwi w Poznaniu razem z dojazdem zajmuje tyle czasu ile w Wągrowcu... Nie każdy swój wolny dzień chce spędzać w punkcie krwiodawstwa.
Cytować
0 #7 RE: W szpitalach brakuje krwi!!!Michał krwiodawca 2017-08-02 14:21
Szkoda, że w naszym punkcie oddawania krwi jest tak mało miejsca i tak okrojony skład pielęgniarek :( Chętnych jest sporo, ale zniechęcaja nas te długie kolejki. Dwudziestu chłopa (no i oczywiście parę Pań) w tej małej klitce to stanowczo za dużo...Czy da się coś z tym w końcu zrobić?!
Cytować
+1 #6 RE: W szpitalach brakuje krwi!!!wolf 2017-08-02 11:15
Jestem ciekaw za co Pan Jan dostaje medale i odznaczenia że tyle brakuje krwi Po drugie to nie trzeba krwi sprzedawać za granice to wystarczy?
Cytować
+2 #5 RE: W szpitalach brakuje krwi!!!graża 2017-08-02 11:07
Sama chęć niesienia pomocy to za mało, by tej cennej substancji nie brakowało zawsze latem.To straszne ale prawdziwe, jak bardzo, bardzo, bardzo, bardzo konieczne są akcje, reklamy przypominające głównie młodym ludziom o tym, że z życiem igrać nie wolno!!!Uświada mianie dzieci i dawanie im przykładów przez rodziców zachowań bezpiecznych, racjonalnych mądrych, które nie szkodzą nikomu!!!!
Cytować
-3 #4 :-) :-) :-)marzenka 2017-08-01 21:27
Mi nie przeszkadza miejsce i czas :-)wystarcza dobre chęci wstaje wcześniej i jadę w czwartek byłam :-):-):-)
Cytować
+6 #3 RE: W szpitalach brakuje krwi!!!Jezus 2017-08-01 19:46
Cytuję lolo:
Problemem punktu krwiodawstwa w Wągrowcu jest to, że po pierwsze jest on czynny tylko 3 dni w tygodniu zamiast co najmniej pięciu, a o drugie sama organizacja jego pracy wynikająca najprawdopodobniej ze zbyt małej liczby pracowników. Dwie panie to stanowczo za mało. W Poznaniu można np. oddać krew w ciągu godziny a u nas zajmuje to zwykle około 3 do 4 godzin. To stanowczo za długo i znacznie zniechęca chętnych do oddania krwi. Poza tym sam punkt powinien się mieścić na parterze, ewentualnie I piętrze a nie na IV.

Zgadzam się z tym punkt powinien być otwarty na okrągło chcesz idziesz oddać krew w ciemno a nie że a może jest otwarte albo zamknięte dzisiaj czas to pieniądz dla każdego piszecie że krew potrzebna a sami nie jesteście jako punkt dyspozycyjni a niby życie dla was jest najważniejsze lepiej przepłacać dyżury lekarzy którzy śpią
Cytować
-5 #2 ...... 2017-08-01 19:24
Cytuję lolo:
Problemem punktu krwiodawstwa w Wągrowcu jest to, że po pierwsze jest on czynny tylko 3 dni w tygodniu zamiast co najmniej pięciu, a o drugie sama organizacja jego pracy wynikająca najprawdopodobniej ze zbyt małej liczby pracowników. Dwie panie to stanowczo za mało. W Poznaniu można np. oddać krew w ciągu godziny a u nas zajmuje to zwykle około 3 do 4 godzin. To stanowczo za długo i znacznie zniechęca chętnych do oddania krwi. Poza tym sam punkt powinien się mieścić na parterze, ewentualnie I piętrze a nie na IV.


Z jednej strony masz rację ale spójrz też z drugiej strony.
Chęć pomocy powinna stać na pierwszym miejscu.
I tak dostaje się cały dzień wolny 1 czy 3 godziny owszem jest to różnica ale dostajesz cały dzień wolny.
Myślę że na IV piętrze powinien być właśnie taki punkt a nie np. strefa dla chorych ludzi :DOddawający zazwyczaj są zdrowi i nie powinno być to problemem a jak się zmęczysz to nawet lepiej krew będzie lecieć.
Cytować
+7 #1 RE: W szpitalach brakuje krwi!!!lolo 2017-08-01 19:17
Problemem punktu krwiodawstwa w Wągrowcu jest to, że po pierwsze jest on czynny tylko 3 dni w tygodniu zamiast co najmniej pięciu, a o drugie sama organizacja jego pracy wynikająca najprawdopodobn iej ze zbyt małej liczby pracowników. Dwie panie to stanowczo za mało. W Poznaniu można np. oddać krew w ciągu godziny a u nas zajmuje to zwykle około 3 do 4 godzin. To stanowczo za długo i znacznie zniechęca chętnych do oddania krwi. Poza tym sam punkt powinien się mieścić na parterze, ewentualnie I piętrze a nie na IV.
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ