• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2487

Modernizacja boiska na Berdychowie

Podpisano umowę na modernizację boiska piłkarskiego na Berdychowie. Koszt inwestycji to 681 tysięcy.

Modernizacja boiska do piłki nożnej przy ulicy Głównej Osiedla na Berdychowie rozpocznie się już 4 sierpnia. Umowę na realizację tej inwestycji podpisali właśnie wiceburmistrz Wągrowca Bogdan Smykowski oraz Rafał Miszczak, reprezentujący firmę Concept Trade z Suchego Lasu. Będzie to już piąte boisko, zmodernizowane lub zbudowane przez miasto w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

W ramach podpisanej umowy firma Concept Trade wyrówna teren boiska do piłki nożnej oraz wymieni jego nawierzchnię na sztuczną trawę. Tym samym będzie można z niego korzystać niemal przez cały rok. Pod płytą boiska zamontowane zostaną dreny odprowadzające wodę, a wokół murawy ze sztucznej trawy zregenerowane zostaną trawniki. Powstanie także oświetlenie (słupy oświetleniowe w czterech rogach placu), które umożliwi grę, treningi i prowadzenie zajęć sportowych niezależnie od pory dnia. Od wielofunkcyjnego boiska asfaltowego, zmodernizowane boisko do gry w piłkę nożną będzie oddzielone ogrodzeniem, przewidziana jest także regulacja piłkochwytów, odnowienie ławek oraz wymiana siatek w bramkach.

Boisko na osiedlu Berdychowo zostanie zmodernizowane za 681 tys. zł, w tym 320 tys. złotych stanowi dofinansowanie, jakie nasze miasto uzyskało na ten cel od Ministra Sportu i Turystyki. Firma Concept Trade wkroczy na plac budowy już 4 sierpnia. Zgodnie z podpisaną umową prace zakończą się do 20 października.

- Przypomnę, że dzięki pozyskanym przez miasto dofinansowaniom oraz środkom budżetowym, jesienią ubiegłego roku zmodernizowaliśmy trzy boiska sportowe (w Szkole Podstawowej nr 2, w Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz na Placu Wrzosowym) oraz wybudowaliśmy boisko w Szkole Podstawowej nr 3 przy ulicy Letniej – podkreśla wiceburmistrz Bogdan Smykowski. – Obecnie, również przy ulicy Letniej, budujemy salę gimnastyczną. To doskonale obrazuje, jak dużą wagę przywiązujemy do rozwoju bazy sportowej, by wągrowczanie, szczególnie dzieci i młodzież, mieli dogodne warunki do rekreacji i treningów.

Modernizacja boiska piłkarskiego przy ulicy Głównej Osiedla w Wągrowcu dofinansowana przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach Programu modernizacji infrastruktury sportowej — edycja 2017.

Komentarze   

-1 #11 PlacEdmund 2017-08-10 00:19
Kawałek dalej straszy pole zielska, czy z tym placem kiedyś, ktoś, coś zrobi ??? chodzi mi oczywiście o plac przy Głównej Osiedla/Harcers kiej itd. Chyba to już pozostanie osiedlową toaletą dla psów, których właściciele mają gdzieś pamiątki po swoich psach, pewnie to czyjeś jest i nie można ruszczyć, ale można coś zrobić z tym, bo tylko straszy. Marketów w mieście pełno (chociaż Berdychowo pod tym względem umarło, wszystko w drugim kierunku, no może prawie wszystko) ale może jakiś skwer z ławkami, żeby sobie usiąść czy coś takiego.
Cytować
+2 #10 skandalmor 2017-08-06 20:30
Panie Smykowski super uśmiech to nie wszystko.
Kiedy dokończycie prace boiska i chodników na placu wrzosowym , juz zaczynacie kolejne a nie dokończyli jednego
Cytować
+2 #9 skandalmor 2017-08-06 20:28
Panie Smykowski co z dokończeniem boiska na placu zielonym? Zakończyć należy jedn
o żeby zaczynać następne.
Cytować
+1 #8 RE: Modernizacja boiska na Berdychowie777 2017-08-06 18:54
Modernizacja na Berdychowie za 681000 zł! Co na to CBA ?
Cytować
+7 #7 BioskoMarian 2017-08-05 18:40
A kiedy ktoś zainteresuję się dziećmi ze Wspólnoty na Osadzie tam nie ma nic, ani dla dzieci ani do seniorów a my też jesteśmy z tego miasta.burmistr z chyba nie wiem jak tam jest bo nie wizytował jeszcze tego rejonu.
Cytować
+4 #6 RE: Modernizacja boiska na BerdychowieRomcio 2017-08-05 00:13
"... by wągrowczanie, szczególnie dzieci i młodzież, mieli dogodne warunki do rekreacji i treningów." Ciekawe kiedy będzie ten czas na rekreację , jak młodzież i dzieci w CAŁYM Wągrowcu będą chodzić do szkół na dwie zmiany. Pomyślcie wreszcie także o DOGODNYCH WARUNKACH DO NAUKI w wągrowieckich szkołach. A tak poza tym , chyba zaczyna się kampania wyborcza
Cytować
+5 #5 RE: Modernizacja boiska na BerdychowieInt 2017-08-04 22:32
Cytuję M.I.:
Kiedy przyjdzie kolej na boisko za blokami na ulicy Jezyka ?

Tam sie chyba mieszkańcy buntowali żeby nie zrobić orlika
Cytować
+12 #4 RE: Modernizacja boiska na Berdychowieoko g 2017-08-04 22:26
Leśne Dziadki ze Spółdzielni widzą tylko swoje dobro a nie tych co na nich płacą Także ludzie płacić i buzie na kłódke To mi prz\ypomina rzady Gronkiewicz w Warszawie
Cytować
+7 #3 RE: Modernizacja boiska na Berdychowiegoolik 2017-08-04 20:15
A kiedy radny Zadroga coś zacznie robić u nas
na osiedlu ?
Cytować
+10 #2 RE: Modernizacja boiska na BerdychowieMieszkaniej jeżyka 2017-08-04 09:47
Cytuję M.I.:
Kiedy przyjdzie kolej na boisko za blokami na ulicy Jezyka ?

Zapytaj w spółdzielni mieszkaniowej, to oni sa odpowiedzialni za to boisko. Myśle że raczej leśne dziadki ze spółdzielni prędzej calkiem zlikwidują to boisko niż je zmodernizują ... a szkoda
Cytować
+3 #1 RE: Modernizacja boiska na BerdychowieM.I. 2017-08-04 07:33
Kiedy przyjdzie kolej na boisko za blokami na ulicy Jezyka ?
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ