• Wyświetlono: 4609

Półmaraton w deszczu

Padający deszcz i jesienna aura nie odstraszyła 420 uczestników biorących udział w II Półmaratonie na trasie Wągrowiec – Skoki.

W trudnych warunkach amatorzy biegania w ubiegłą niedzielę o godzinie 13:00 wystartowali z wągrowieckiego Rynku do miejscowości Skoki, do pokonania mieli trasę liczącą około 21 km.

Wytyczona trasa prowadziła przez Długą Wieś, Przysieczyn, Lechlinek, Lechlin, Grzybowice, Grzybowo, Rościnno z metą na rynku w Skokach.

W kategorii Open zwyciężył Karol Kozikowski (Poznań) z czasem 1:15:34, drugie miejsce zajął Łukasz Nowak (Skoki) – 1:15:53, a trzecie miejsce Tomasz Roszkowski (Warszawa) - 1:16:59.

Najlepszy wągrowczanin Piotr Klupczyński zameldował się na mecie na 12 miejscu, przed Maciejem Klawińskim i Krzysztofem Kronkowskim a wśród kobiet najprędzej pokonała trasę Edyta Kluj przed Martą Gogolewską i Agatą Abram.