• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2773

Bayan Brothers świętuje jubileusz 10-lecia na scenie

Dzisiaj sali Kina Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu odbył się finałowy koncert duetu Bayan Brothers z okazji 10-lecia istnienia.

W tym roku zespół obchodzi swój okrągły jubileusz. Wszystkie koncerty duetu w roku 2017 odbywały się pod szyldem #10latBayanBrothers. Dzisiejszy koncert pn. Bayan Brothers i przyjaciele” był wielkim finałem.

Sala Kina MDK pękała w szwach. Nie zabrakło włodarzy powiatu starosty Tomasza Kranca oraz wicestarosty Michała Piechockiego. Na jubileuszu pojawił się też burmistrz Krzysztof Poszwa oraz radni powiatowi i miejscy.

Duo akordeonowe Bayan Brothers powstało w 2007 roku z inicjatywy Łukasza Mirka obecnie studenta Poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie akordeonu oraz Mateusza Dońca. Od 2014 roku Mateusza Dońca zastąpił Aleksander Jakubów z Wągrowca. Muzycy postanowili nie zamykać się w jednym stylu, lecz pokazać, że akordeon to instrument wszechstronny i można na nim grać zarówno muzykę klasyczną, współczesną, rozrywkową, jak i klubową.

Nieustannie doskonalą i rozwijają swoje umiejętności. Koncertowali w Singapurze i Indonezji (Bali) na zaproszenie polskich ambasad (2012), Francji, Węgrzech, Niemczech, Holandii (2013), Malezji (2015). Nagrywali dla regionalnych oraz ogólnopolskich komercyjnych stacji telewizyjnych. Występowali w programie Mam Talent (2009). Dodatkowo muzycy grają w innych zespołach, dzięki którym zdobywają muzyczne doświadczenia, koncertując na festiwalach m.in.: w Peru, Chinach, Indiach.

Bayan Brothers to uczestnicy i laureaci międzynarodowych i makroregionalnych konkursów akordeonowych w Mławie, Słupcy, Wrocławiu. Dodatkowo w 2010 roku Aleksander Jakubów zdobył wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Przemyślu, znajdując się tym samym w czołówce najlepszych akordeonistów w jego kategorii wiekowej w Polsce.

Akordeonistom życzymy samych sukcesów i kolejnych koncertów.

Komentarze   

+6 #4 RE: Bayan Brothers świętuje jubileusz 10-lecia na scenierico 2017-12-05 00:23
Grajcie następne 10-lat,dla naszej przyjemności i osłody-POWODZEN IA!!!
Cytować
0 #3 RE: Bayan Brothers świętuje jubileusz 10-lecia na scenieJula 2017-12-04 14:06
No słodziaki - muzyka łagodzi obyczaje ,ale który uczył w swarzędzu i patrzał nie cierpliwie na zegarek. pomyślności Bayan Brothers.
Cytować
+1 #2 RE: Bayan Brothers świętuje jubileusz 10-lecia na sceniestreuko 2017-12-04 11:48
Za mało zdjęć z wręczania torebek :) Za mało burka i starosty :) Za mało :)
Cytować
+7 #1 RE: Bayan Brothers świętuje jubileusz 10-lecia na sceniepospisil 2017-12-04 10:07
Zaaran tam :D
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ