• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 3394

Spotkanie świąteczno-noworoczne w starostwie

W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wągrowcu odbyło się uroczyste spotkanie świąteczno — noworoczne.

Podczas spotkana włodarze powiatu uhonorowali, przyznanymi przez Zarząd Nagrodami Herbu Powiatu Zbigniewa Byczyńskiego — byłego Powiatowego Rzecznika Konsumenta oraz Andrzeja Ratajczaka — byłego wieloletniego kierownika wydziału komunikacji. Z kolei akt awansu na stopień nauczyciela mianowanego z rąk starosty odebrał Stanisław Żarnowski, nauczyciel w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Gołańczy.

Spotkanie było doskonałą okazją do podsumowania mijającego roku.

- Zrealizowaliśmy wiele remontów, modernizacji i przebudów dróg powiatowych, powstało wiele odcinków nowych chodników. Wiele zadań zostało zrealizowanych dzięki dobrej współpracy z samorządami gminnymi — podkreślał starosta Tomasz Kranc.

Rok 2017 to również wiele zadań tzw. miękkich. Dotyczą one przede wszystkim szkół podlegających pod powiat wągrowiecki, które dzięki środkom unijnym cały czas wzbogacają ofertę zajęć dydaktycznych dla uczniów i pomagają w podniesieniu kwalifikacji przez nauczycieli.

- Osobiście uważam, że inwestycja w oświatę, to najlepiej wydatkowane środki, ponieważ inwestujemy w kapitał ludzki, czyli uczniów, którzy w przyszłości przejmą nasze role i będą odpowiadać za rozwój naszego powiatu. Wprowadziliśmy kilka programów stypendialnych, sukcesywnie nagradzamy uczniów na różnych etapach nauki. Łącznie kilkudziesięciu uczniów otrzymuje corocznie stypendium — mówił starosta.

Dzięki współfinansowaniu ze środków zewnętrznych swoje projekty realizują również Powiatowy Urząd Pracy i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Dzięki środkom unijnym ponad 40 mieszkańców powiatu uzyskało dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczą. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się Powiatowy Budżet Obywatelski. Ten proces partycypacji społecznej na stałe wpisał się w działania samorządu powiatowego, w 2017 roku wzięło w nim udział ponad 17 000 osób.

22 lutego 2017 roku z inicjatywy starosty Tomasza Kranca, powołany został również Powiatowy Honorowy Komitet Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości i Wybuchu Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918-19 oraz Rada Programowa.

- Podjętych zostało wiele inicjatyw związanych z obchodami setnej rocznicy. Powstał kalendarz na 2018 rok upamiętniający bohaterskich mieszkańców naszego powiatu, którzy uczestniczyli w powstaniu. Rada Programowa ogłosiła konkursy na pocztówkę, znaczek pocztowy, okolicznościowy datownik, czy zakładkę do książki. Nauczyciele z kolei mieli możliwość zmierzyć się w konkursie na program edukacyjny, a wszyscy mieszkańcy mogli nadsyłać swoje prace literackie. Przewodniczący Rady Programowej Andrzej Wieczorek wydał książkę zawierającą wspomnienia uczestników powstania związanych z Powiatem Wągrowieckim. Cały przyszły rok upłynie pod znakiem obchodów setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego i odzyskania przez Polskę niepodległości. Te wszystkie działania wielu osób pokazują, że Powiat Wągrowiecki pamięta o walczących o naszą wolność — poinformował Tomasz Kranc.

Nowy rok to także ważne inwestycje dla mieszkańców powiatu, jednym z największych wyzwań jest rozbudowa i modernizacja szpitala powiatowego. W 2018 roku rozpoczną się prace budowlane związane z rozbudową. Na ten cel Rada Powiatu przeznaczy w najbliższych latach 17,5 mln złotych.

Inne zadania infrastrukturalne to m.in. budowa boisk wielofunkcyjnych dla Zespołu Szkół nr 2 w Wągrowcu i Zespołu Szkół w Gołańczy.

- Na budowę boisk otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków Ministra Sportu. Za blisko 7 mln złotych wdrażamy również projekt unijny, którego celem jest cyfryzacja zasobów geodezyjnych w północnej Wielkopolsce. Jesteśmy liderem i współdziałamy w tym zakresie z powiatem pilskim, czarnkowsko-trzcianeckim i złotowskim — wyliczał starosta. - Jako samorząd powiatowy skupiamy się na realizacji ustawowych zadań, ale nie tylko. Staramy się szeroko współpracować z innymi podmiotami działającymi w różnych obszarach na terenie powiatu. Stąd też z ogromnym szacunkiem i zaangażowaniem współdziałamy z innymi samorządami, organizacjami pozarządowymi, ochotniczymi strażami pożarnymi, pszczelarzami, rolnikami, seniorami i wieloma innymi. Współorganizujemy i dofinansowujemy w ciągu roku kilkadziesiąt przedsięwzięć z zakresu kultury, sportu czy turystyki. Współpracujemy także z Państwową Szkołą Muzyczną czy Nielbą Wągrowiec. Dzisiejsze spotkanie to potwierdzenie, że Powiat Wągrowiecki ma wielu przyjaciół, a przy takich ambitnych planach na przyszły rok wsparcie życzliwych osób jest bezcenne. Życzę Państwu na ten nowy rok niesłabnącej pasji i wytrwałości w tym, co robicie, bo pamiętajcie, że nic nie jest dziełem przypadku, pasja rodzi profesjonalizm, a profesjonalizm to luksus, do którego powinniśmy stale dążyć, czasem wymaga to wytrwałości i ogromnego wysiłku, ale satysfakcja to zawsze największa nagroda za taką prace — podsumował swoje wystąpienie starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc.

Komentarze   

+2 #8 RE: Spotkanie świąteczno-nowo roczne w starostwieJooras 2018-01-04 21:54
Cytuję bruner:
Jeszcze dajcie medal kapitanowi sb z ul Gnieżninskiej

Dopytam- który z nich był oficerem zbrodniczej SB ?
Cytować
+8 #7 RE: Spotkanie świąteczno-nowo roczne w starostwiebruner 2018-01-04 20:40
Jeszcze dajcie medal kapitanowi sb z ul Gnieżninskiej
Cytować
+13 #6 RE: Spotkanie świąteczno-nowo roczne w starostwieszary obywatel 2018-01-01 22:03
Mam nadzieję, że obecna partia rządząca przeanalizuje, ile by było oszczędności gdyby zlikwidować wszystkie starostwa i urzędy pracy... Uzyskane środki sugerowałbym przeznaczyć na dofinansowanie nauki, kultury, edukacji, zdrowia i bezpieczeństwa kraju.
Cytować
+18 #5 RE: Spotkanie świąteczno-nowo roczne w starostwiewrc 2018-01-01 17:47
I tak się bawi komuna
Cytować
+11 #4 RE: Spotkanie świąteczno-nowo roczne w starostwieJanka 2018-01-01 16:41
Spotkanie świąteczno-nowo roczne jak sama mówi uroczyste,to obowiązuje stosowna etykieta i strój. Ta pani w granatowym stroju z odblaskami nie wyczuła chyba chwili,w takim mundurku to policjanci jeżdżą na interwencje i zgarniają pijaczków? Wstyd.
Cytować
+20 #3 RE: Spotkanie świąteczno-nowo roczne w starostwieolo 2018-01-01 02:33
Wagrowieckie czerwone świnie nadal bawią się w swojej zagrodzie W tym roku mamy szanse wypierd,,,,, ich w kosmos inaczej będziemy Polską B
Cytować
+30 #2 RE: Spotkanie świąteczno-nowo roczne w starostwieolo 2017-12-31 17:59
Wszedzie dekomunizacja a Starosta dekoruje lokalnych komuchów Po drugir gdzie można nabyć kalendarz i książke o których mowa w artykule ?
Cytować
+21 #1 RE: Spotkanie świąteczno-nowo roczne w starostwiestreuko 2017-12-31 12:48
... i rowek wylizany... :) A Poszwie pewnie się za chwile dostanie.
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ