• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2898

Wioleta Kaczmarek wyróżniona Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego

4 stycznia, podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Wągrowieckiego, wągrowiecka lekarka Wioleta Kaczmarek otrzymała zaszczytne wyróżnienie — Odznakę Honorową "Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego".

W imieniu marszałka województwa wielkopolskiego Wioleta Kaczmarek odznakę otrzymała z rąk radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Jarosław Berendt wraz ze starostą wągrowieckim Tomaszem Krancem.

Wyróżnienie zostało przyznane na wniosek Polskiego Czerwonego Krzyża w Wągrowcu, które reprezentował prezes Jan Maćkowiak. Gratulacje Wiolecie Kaczmarek złożyli również Członkowie Zarządu Powiatu: wicestarosta Michał Piechocki, Robert Woźniak i Jerzy Springer.


Wioleta Kaczmarek ukończyła w 1956 roku Odeski Instytut Medyczny z tytułem lekarza medycyny, a kilka lat później uzyskała specjalizacje chorób wewnętrznych. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w 1956 roku w Szpitalu Powiatowym w Wągrowcu, w którym pracowała aż do momentu przejścia na emeryturę w 1999 roku. W tym również okresie pracowała w Pogotowiu Ratunkowym i Przychodni Rejonowej. Od 2000 roku jest przewodniczącą Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności w Powiatowym Zespole Orzekania o Niepełnosprawności, a także kwalifikuje honorowych dawców krwi i szpiku w Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wągrowcu. Była członkiem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Od 2001 roku jest społecznym członkiem Kapituły ME DARE przy PCK w Wągrowcu, które to odznaczenie wręczane jest honorowym dawcom krwi za ich bezinteresowną działalność na rzecz drugiego człowieka. Jest czynną propagatorką honorowego dawstwa krwi i szpiku wśród mieszkańców powiatu wągrowieckiego. Bierze czynny udział w organizowanych uroczystościach PCK, pogadankach nawołujących do honorowego dawstwa, konkursach i szkoleniach na temat krwiodawstwa. Dzięki autorytetowi Wiolety Kaczmarek i zaangażowaniu, co roku na terenie powiatu wzrasta ilość honorowych dawców i pozyskanej krwi. Dla przykładu w 2005 roku pozyskano w wągrowieckim punkcie krwiodawstwa 540 litrów, 2010 – 670, a w 2016 ponad 940 litrów tego bezcennego leku ratującego życie i zdrowie drugiego człowieka. W 2014 r. Zarząd Powiatu Wągrowieckiego uhonorował lekarkę Nagrodą Herbu Powiatu Wągrowieckiego.

Komentarze   

+6 #3 RE: Wioleta Kaczmarek wyróżniona Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiegobenia 2018-01-08 18:19
Popieram Jezusa! Zaslugi przepraszam jakie...ze idzie na emeryture ! A nowy juz jest ustawiony przez staroste !
Cytować
+9 #2 Wioleta Kaczmarek wyróżniona Za Zasługi dla Województwa WielkopolskiegoJezus 2018-01-07 23:12
Poziom tego wyróżnienia jest taki sam jak działalność społeczna prezentowana przez tych co stoją obok tej babki żenada
Cytować
+4 #1 RE: Wioleta Kaczmarek wyróżniona Za Zasługi dla Województwa WielkopolskiegoZosia 2018-01-05 10:11
A moją ciocie wykonczyla bo pomyliła chorobę wątroby z z sercem osierocila 3 dzieci
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ