• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1904

Powstało Towarzystwo Sympatyków Ziemi Damasławskiej

26 października 2017 roku spotkała się grupa mieszkańców Gminy Damasławek, która podjęła decyzję o założeniu Towarzystwa Sympatyków Ziemi Damasławskiej. Pomysłodawcą i inicjatorem całego przedsięwzięcia był Zbigniew Tomczak z Łekna.

- 18 grudnia 2017 r. nasze Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jest to pierwsza organizacja tego typu, która działa na terenie Gminy Damasławek. Do naszych głównych celów statutowych należą m.in. działalność kulturalna, wzmacnianie więzi miejscowej ludności z małą ojczyzną oraz upowszechnienie wiedzy o historii Gminy Damasławek i regionie Pałuk – tłumaczy Bolesław Szmania – sekretarz Zarządu.

W skład Zarządu weszły następujące osoby: Sławomir Buk — prezes, Michał Komasa — wiceprezes, Hubert Bilski — wiceprezes, Wiesława Szyperska — skarbnik oraz Bolesław Szmania — sekretarz.

- Naszym pierwszym przedsięwzięciem były obchody 99 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Do tej pory brakowało tego typu inicjatyw. Dzięki działaniom podjętym wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Damasławku uczciliśmy pamięć Powstańców, w godny i niespotykany do tej pory na terenie Gminy Damasławek sposób. Jestem przekonany, że takich wydarzeń będzie zdecydowanie więcej – mówi Cyprian Wieczorek – członek Towarzystwa i OSP Damasławek.

- 30 grudnia uczestniczyliśmy również w obchodach rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Łeknie. W swoich działaniach chcemy wykorzystać wiedzę i doświadczenie bliźniaczych Stowarzyszeń z okolicy. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy w szeregi naszego Towarzystwa – dodaje Sławomir Buk — prezes Stowarzyszenia.

Komentarze   

0 #3 RE: Powstało Towarzystwo Sympatyków Ziemi DamasławskiejJakub Linetty 2018-01-10 06:41
— pichu 2018-01-09 18:19
Linety takie nazwisko w Wrc żle się kojarzy także zamknij nnie gębę

Cóż za subtelna argumentacja ... :) Niestety, nawet takie prymitywne bluzgi nie zmienią faktu, że określenia "ziemia damasławska" czy "ziemia wapieńska" są niepoprawne i zupełnie ahistoryczne. Nie ma i nigdy nie było czegoś takiego. Ale, jak wspomniałem, inicjatywa ciekawa.
Cytować
+2 #2 RE: Powstało Towarzystwo Sympatyków Ziemi Damasławskiejpichu 2018-01-09 18:19
Linety takie nazwisko w Wrc żle się kojarzy także zamknij nnie gębe
Cytować
-2 #1 RE: Powstało Towarzystwo Sympatyków Ziemi DamasławskiejJakub Linetty 2018-01-09 17:08
Nie ma czegoś takiego jak ziemia damasławska, podobnie jak nie ma czegoś takiego jak ziemia wapieńska. Ale inicjatywa godna uwagi.
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ