• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1583

Zły stan techniczny dróg gruntowych w Skokach

Urząd Miasta i Gminy Skoki apeluje do mieszkańców o wyrozumiałość. Chodzi o fatalny stan dróg gruntowych wywołany obfitymi opadami deszczu, a co za tym idzie wysokim stanem wód.


Komunikat Urzędu Miasta i Gminy Skoki

Występujące od kilku miesięcy obfite opady deszczu spowodowały znaczne pogorszenie stanu technicznego dróg gruntowych na terenie całej gminy. Mamy świadomość zaistniałej sytuacji i zdajemy sobie sprawę, że są one trudne do pokonania, a w niektórych fragmentach nawet nieprzejezdne dla pojazdów osobowych. Zalegająca na powierzchni drogi woda powoduje, że ich naprawa ze względów technicznych staje się również niemożliwa. Po tak nasiąkniętym gruncie niemożliwy staje się dojazd ciężkich pojazdów z kruszywem. Dodatkowo rozgarnięcie kruszywa w błocie nie przyniesie spodziewanego efektu, wręcz przeciwnie spowoduje to jeszcze większe zniszczenie nawierzchni drogi. Prowadzenie prac naprawczych ciężkim sprzętem w takich warunkach jest bezcelowe tak ze względów technicznych, jak i finansowych.

Drugim niespotykanym dotąd problemem jest trudność w zakupie kruszywa. Firmy z Poznania, od których od lat kupowaliśmy kruszywo, nie posiadają go aktualnie w ofercie sprzedaży i nie wiadomo kiedy będzie. Miejscowy wykonawca ze Skoków, nie ma możliwości go dostarczenia w wymaganej ilości z uwagi na niemożliwość transportu po nasiąkniętym wodą placu.

Obecnie zmuszeni jesteśmy tylko czekać na poprawę warunków atmosferycznych, które w przyszłości pozwolą prowadzić planowe prace remontowe, jeżeli uda się pozyskać kruszywo w wymaganej ilości.

Przepraszamy za zaistniałą sytuację i prosimy o wyrozumiałość.

Komentarze   

+1 #2 RE: Zły stan techniczny dróg gruntowych w SkokachTen suchy 2018-02-09 18:31
Cytuję Andriu:
A myślicie że w innych gminach jest lepiej? W gminie wiejskiej Wągrowiec,wójt Majchrzak z radnymi nie robi prawie nic żeby naprawić drogę,nawet jak jest typowo gminna,chyba że się ich pogoni pismem od wojewody!

W gminie Gołańcz nawet drogi powiatowe są w fatalnym stanie. A przewodnicząca rady powiatu zamiast sie tym zainteresować to wiersze pisze i sobie wieczorki poetyckie urządza :cry:
Cytować
+1 #1 RE: Zły stan techniczny dróg gruntowych w SkokachAndriu 2018-02-09 17:49
A myślicie że w innych gminach jest lepiej? W gminie wiejskiej Wągrowiec,wójt Majchrzak z radnymi nie robi prawie nic żeby naprawić drogę,nawet jak jest typowo gminna,chyba że się ich pogoni pismem od wojewody!
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ