• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2001

Podlodowe Zawody Wędkarskie

4 marca Zarząd Koła PZW zorganizował dla swych członków nietypowe zawody wędkarskie. Pięciogodzinna impreza odbyła się na jeziorze Borowe i zgromadziła 16 członków, w tym jedną reprezentantkę pań.

Łowiono spod lodu w godzinach od 9:00 do 13:00, a samo wędkowanie wymagało wcześniejszego zajęcia stanowisk i  wykonania przerębli w lodzie.

Organizatorów zawodów cieszy dobra frekwencja, która dużo nie odbiegała od wędkowania w lecie. Jest to tym bardziej istotne, że nie ujęta w planie pracy impreza towarzyska, której pomysł zrodził się w trakcie dyżuru skarbnika i sekretarza Koła w dniu 25 lutego, zwołana została w trybie „wici”, a konkretnie  telefonów i sms-ów .

Pokrywa lodowa i warunki pogodowe sprzyjały bezpiecznym połowom, których uczestnikami byli zarówno doświadczeni w wędkowaniu spod lodu, jak i „nowicjusze”. Ostatecznie okazało się, że los sprzyjał wszystkim, a  ci ostatni nie ustępowali stałym bywalcom.

Jednak, jak na wszystkich zawodach należało wyłonić zwycięzców. I tak też się stało. W rezultacie okazało się, ze „rybki szczególną sympatią darzyły rodzinę Konradów”. A mówiąc poważnie: Bohaterem dnia został Marian Konrad, do siatki którego trafiło 0,65 kg ryb. Drugie miejsce zajął niewiele mu ustępujący, bo legitymujący się 0,60 kg ryb, jego syn Piotr, a trzecie miejsce z 0,51 kg ryb Karol Neumann. Reprezentująca panie Karolina Grunwald złowiła 0,47 kg ryb, w tym 12 uklei i uplasowała się tuz za podium na miejscu czwartym.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc uhonorowani zostali pucharami pamiątkowym, a na zakończenie wszyscy uraczyli się kiełbaską z grilla oraz w zależności od indywidualnych upodobań rozgrzewającym czerwonym barszczykiem, kawką lub herbatką,.

Relację z imprezy na podstawie informacji Sekretarza Koła Piotra Babrakowskiego

tekst: Edmund Lubawy

Komentarze   

+3 #2 RE: Podlodowe Zawody WędkarskieMIG 2018-03-13 07:09
Wędkarstwo, modelarstwo i gra w szachy jest czymś, za co podziwiam ich pasjonatów.
Cytować
+2 #1 ZabezpieczanieKrystian 2018-03-12 22:39
Bezpieczny lód jest to pojęcie względne. Fajnie by było gdyby każdy wędkarz miał na sobie chociażby kamizelkę ratowniczą. Lepiej jest zapobiegać tragedią niż gdybać po jej wystąpieniu ...
P.S
Podziwiam wędkarzy za cierpliwość i realizowanie swojej pasji.
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ