• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 7820

Wapno. Zawiadomienie wójta okazało się klapą

Wraca sprawa Pani Aliny Grabowskiej, byłej sekretarz gminy Wapno, którą zwolnił Wójt Gminy Wapno Zbigniew Grabowski. Organy ścigania, w działaniach pani sekretarz, nie dopatrzyły się czyny zabronionego.

- Z Sekretarzem Urzędu Gminy w Wapnie p. Aliną Grabowską została rozwiązana umowa o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia z winy pracownika. Przyczyną rozwiązania umowy w tym trybie jest ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych — poinformował nas wójt Zbigniew Grabowski w listopadzie 2017 roku.

Wójt złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Wągrowcu.

- Mając taką wiedzę oraz uznając, że istnieją uzasadnione przesłanki o podejrzenie popełnienia przestępstwa przez pracownika na podstawie art. 304 § 2 Kodeksu postępowania karnego, zgodnie z którego treścią instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym Prokuratora lub Policję, co też uczyniłem. Powyższy obowiązek ma charakter bezwzględny i musi zostać przez nie spełniony. Brak spełnienia tego obowiązku może narazić podmiot, który zaniecha zawiadomienia na odpowiedzialność karną z art. 231 Kodeksu karnego — dodał Zbigniew Granowski.

Prokuratura w Wągrowcu w związku z zawiadomieniem złożonym przez wójta rozpoczęła postępowanie, które ostatecznie umorzyła, nie dopatrując się w całej sprawie znamion przestępstwa.

Zbigniew Grabowski nie zgodził się z decyzją prokuratury i odwołał się do Sądu Rejonowego w Wągrowcu.

17 kwietnia Sąd Rejonowy w Wągrowcu przychylił się jednak do decyzji wydanej przez prokuratura, bo sędzia również nie dopatrzył się znamion czynu zabronionego w "rzekomych" działaniach Pani sekretarz.

Warto dodać, że toczy się jeszcze sprawa w Sądzie Pracy, w której gmina reprezentowana jest przez inną kancelarię prawną.

Mieszkańcom nie podoba się, że wójt w błahych sprawach powiadamia organy ścigania i straci publiczne pieniądze na kancelarie prawne.

- Gmina Wapno jest bardzo biedna, u nas liczy się każda złotówka, więc nie rozumiem, dlaczego wójt traci publiczne pieniądze na jakieś dziwne postępowania, które nikomu nie służą. Jeżeli wójt w sądzie pracy przegra z panią sekretarz, to czeka nas kolejne odszkodowanie, które zostanie wypłacone z gminnej kasy — tłumaczy zbulwersowany mieszkaniec gminy Wapno.

Sytuacja wójta Grabowskiego jest bardzo trudna. W roku wyborczym traci on poparcie, mieszkańcy gminy Wapno mówią głośno, że w Wapnie musi dojść do zmiany włodarza, bo ten nie spełnia ich oczekiwań.


A jak Ty oceniasz dotychczasową działalność wójta Zbigniewa Grabowskiego? Czekamy na Wasze opinie.

Komentarze   

+8 #71 RE: Wapno. Zawiadomienie wójta okazało się klapąWapno żegna! 2018-08-30 12:24
Cytuję Maja:

Źyczę Panu Panie Wójcie sukcesów.
Jest Pan porządnym człowiekiem.
A krytykanctwo?
Niech Pan się nie przejmuje opiniami
ludzi którzy piszą ,,cząść''zamiast trząść...
Pan wie kto to napisał
ale ze względów RODO muszę się ukryć...


obok porzadnego czlowieka to on nawet nie stal. lizusów i przydupasow zawsze mial wielu, wiec musisz sie podpisac - zbyt wielu was jest.
Cytować
-4 #70 WierszMaja 2018-08-30 11:27
Polityka niestety
Nie jest dla poety

Ten co wczoraj był bandytą
Dziś jest wielkim celebrytą.

Farbowany lis
Zawsze będzie LISEM
Wczoraj tańczył z PO
Dzisiaj śpiewa z PIS-em.

Źyczę Panu Panie Wójcie sukcesów.
Jest Pan porządnym człowiekiem.
A krytykanctwo?
Niech Pan się nie przejmuje opiniami
ludzi którzy piszą ,,cząść''zamias t trząść...
I jeszcze to:

Juź pora
Zwolnić pewnego dyrektora
Kto go zna
Ten przyzna
Źe jest to nowy
Nikodem Dyzma
Pan wie kto to napisał
ale ze względów RODO muszę się ukryć...
Cytować
+19 #69 RE: Wapno. Zawiadomienie wójta okazało się klapąAndrzejek 2018-08-19 14:20
Na szczęście odchodzi:):) Najlepsze co spotkało mieszkańców od 1977;)
Cytować
+23 #68 wyciąganie kasy gminnejxx. 2018-08-19 13:16
Cytuję Ciekawy:
Czy kogoś zwolnili z urzędu, że skarbnik dostanie takie pieniądze. Wójt na odchodne rozdaje nasze pieniądze. I to komu. Skarbnik której zawdzięcza swą wątpliwą popularność w gminie. Chciałbym wiedzieć kto w końcu kandyduje na wójta gminy i na radnych.

O ile mi wiadomo,to jest osoba przyjęta na zastępstwo na cały etat,za które dostaje wynagrodzenie.W ięc o co chodzi?
Cytować
+29 #67 Wapno cCiekawy 2018-08-17 12:04
Czy kogoś zwolnili z urzędu, że skarbnik dostanie takie pieniądze. Wójt na odchodne rozdaje nasze pieniądze. I to komu. Skarbnik której zawdzięcza swą wątpliwą popularność w gminie. Chciałbym wiedzieć kto w końcu kandyduje na wójta gminy i na radnych.
Cytować
+30 #66 wapnonnc 2018-08-16 22:17
Cytuję tutejszy:
Cytuję Nadstarosta:
Cytuję Głodny Jaś:
A nie można od zaraz?Wygnać z Wapna-tak jak on wygnał ludzi wykształconych-z podwójnymi fakultetami.Wójtem zrobić syna Andrzeja Kubisz i to od razu-bo ten bawi się za Wasze pieniądze.

Radosław Kubisz to typowy urzędnik, który potrafi ładnie mówić, uspokajać i zgadzać się ze starostami. Przez wiele lat był szefem wydziału odpowiedzialnego za pozyskiwanie funduszy unijnych. A chcesz wiedzieć ile pozyskali? Niewiele w stosunku do tego, jakie jest zapotrzebowanie. Zobacz sobie stan dróg powiatowych w mniejszych miejscowościach. Szkoły mają mało sprzętu, mało wyposażenia. I teraz co, Kubisz zostanie wójtem i nagle odmieni gminę Wapno? Nagle się zmieni, zacznie być sprawnym menadżerem?

Pan Kubisz dla dobra gminy powinien wycofać się z życia naszego samorządu.

zobaczymy czy ma chociaż trochę honoru,bo jeśli ma to nie będzie się pchać na radnego.
Cytować
+27 #65 Wójt gminy wapnoWyborca 2018-08-16 20:32
Pani skarbnik będzie brała pieniądze za wszystkich co pracują w księgowości. Zleci pracę a sama jak już bywało będzie brała kasę. Gdzie są radni. Jak można na coś takiego pozwolić.Państw o radni wstyd. Ogarnijcie wreszcie ten bałagan. Kx
Cytować
+38 #64 RE: Wapno. Zawiadomienie wójta okazało się klapąwnuk 2018-07-28 16:29
Cytuję Stary Jan:
Niestety w Wapnie rządzi klika postkomunistyczna. Taka typowa i nawet się niekrępująca. Poprzedni wójt, wspólpracownik SB, zatrudnił niekompetentnwgo emerytowanego policjanta jako dyrektora szkoły. Wójtem został nieporadny facet, który miał tylko ten układ utrzymać. Zresztą sam był przez lata beneficjentem tej kliki. Taki sbecko - policyjny układzik. A panowie są tak zapatrzeni w komunę, że wójt Grabowski w oficjalnych wystąpieniach wyrażał żal za Świerczewskim, a na stronie gminy chwali się, że mieszkał w Wapnie "chrześniak Bieruta". To jest kurwa skansen PRL. Precz z tymi ludźmi

Trzeba ich wszystkich wywalić w nadchodzących wyborach. Jest już nowe pokolenie, do którego ci starzy skansenowcy nie mają polotu. Nie wiem, czy nawet potrafią włączyć komputer, ale utrzymywać klikę, siać spustoszenie i utrzymywać układy oraz brać jeszcze za to grubą kasę potrafią doskonale. Intrygi to jeszcze inna ich specjalność. Takich już powinno się kasować z życia samorządów i z polityki, którą uprawiają tylko na swój sposób. Szkoda, że młode pokolenia to nie interesuje, że są jawnie krzywdzeni i nie idą do wyborów, żeby zmieniać tą chorą rzeczywistość.
Cytować
+36 #63 Wapieński układzikStary Jan 2018-07-28 11:32
Niestety w Wapnie rządzi klika postkomunistycz na. Taka typowa i nawet się niekrępująca. Poprzedni wójt, wspólpracownik SB, zatrudnił niekompetentnwg o emerytowanego policjanta jako dyrektora szkoły. Wójtem został nieporadny facet, który miał tylko ten układ utrzymać. Zresztą sam był przez lata beneficjentem tej kliki. Taki sbecko - policyjny układzik. A panowie są tak zapatrzeni w komunę, że wójt Grabowski w oficjalnych wystąpieniach wyrażał żal za Świerczewskim, a na stronie gminy chwali się, że mieszkał w Wapnie "chrześniak Bieruta". To jest kurwa skansen PRL. Precz z tymi ludźmi
Cytować
+35 #62 Klapa z doniesieniaWapniak 2018-07-27 14:34
Jestem juź stary w moim Wapnie nie dzieje się nic. Kiedyś był teatr orkiestra. Dom Górnika ,który gościł najważniejsze gwiazdy
A teraz GOK zarasta trawą nawet na balkonie
Władz gminy to nie interesuje najważniejsze że kasa wzięta.W gminie rządzi królik i znajomi królika.Nie ważne czy z maturą czy bez. Tak młodzi wykształceni wyjeżdżają, nie robi się nic żeby sprowadżyć do gminy kogoś z pieniędzmi,kto by tu zainwestował.Pa trze na relacje z sesji
Może zrobić tak porządek w tej księgowości, siedlisku wszystkich plotek.
Cytować
+24 #61 RE: Wapno. Zawiadomienie wójta okazało się klapąwrc 2018-07-22 17:59
Chętnie do Wapna oddamy Waszego ziomka ze Stołężyna Poszwe Napewno w czasie kampani wyborczej obieca Wam uruchomienie kopalni itd .Oczywiście w tym mu pomogą miro zbycho i rycho
Cytować
-21 #60 RE: Wapno. Zawiadomienie wójta okazało się klapąCcH 2018-07-22 17:01
Cytuję tunyd:
Co za różnica czy bez matury czy po wągrowieckim uniwerku ?

W sensie poziomu, żadna :D
Cytować
+38 #59 RE: Wapno. Zawiadomienie wójta okazało się klapąCcH 2018-07-22 16:59
Cytuję Hak:
Cytuję tunyd:
Co za różnica czy bez matury czy po wągrowieckim uniwerku ?

Oczywiście moze być byle debil, bo po co się ma męczyć z nauką jak rodzice, rodzina, znajomi mają układy i wcisną gdzieś swojego "geniusza" :lol:

Najgorsze jest jeszcze to, że ci ludzie myslą, że niczego złego nie robią, bo tak ma być. Są jednak zwykłymi szkodnikami społecznymi. Państwo panów i poddanych z tzw. "demokratyczneg o" wyboru tych poddanych :sad:Trzeba więc patrzyć kogo się wybiera...
Cytować
+35 #58 RE: Wapno. Zawiadomienie wójta okazało się klapąHak 2018-07-22 16:03
Cytuję tunyd:
Co za różnica czy bez matury czy po wągrowieckim uniwerku ?

Oczywiście moze być byle debil, bo po co się ma męczyć z nauką jak rodzice, rodzina, znajomi mają układy i wcisną gdzieś swojego "geniusza" :lol:
Cytować
-37 #57 RE: Wapno. Zawiadomienie wójta okazało się klapątunyd 2018-07-22 15:15
Co za różnica czy bez matury czy po wągrowieckim uniwerku ?
Cytować
+37 #56 RE: Wapno. Zawiadomienie wójta okazało się klapąPromowanie 2018-07-22 14:37
Cytuję zdziwiony:
Cytuję Marian:
Tak się dzieje, jak za władzę i stanowiska zabierają się ludzie bez wykształcenia i żadnej wiedzy, nie znający się na niczym. Tyle wykształconych młodych ludzi szuka pracy, albo pracuje na jakichś marnych posadach, ale do urzędów pchają się matoły bez szkoły i funkcjonalni analfabeci

PODOBNO TERAZ DO URZĘDU PRZYJMUJĄ PRACOWNIKÓW BEZ MATURY JEŚLI TO PRAWDA TO JAJCA JAK BERETY!!!

Córki, synowie kolesi, koleżanek i rodzina to są samorządowe kadry. Przecież gdzies muszą pracować powiedzą, a inni co tam niech się ze swoim wykształceniem schowają... Nie będą brali obcych jak swoi są pod ręką matoły i funkcjonalni analfabeci jak napisałeś ;-)
Cytować
+38 #55 ewid.l.zdziwiony 2018-07-22 13:50
Cytuję Marian:
Tak się dzieje, jak za władzę i stanowiska zabierają się ludzie bez wykształcenia i żadnej wiedzy, nie znający się na niczym. Tyle wykształconych młodych ludzi szuka pracy, albo pracuje na jakichś marnych posadach, ale do urzędów pchają się matoły bez szkoły i funkcjonalni analfabeci

PODOBNO TERAZ DO URZĘDU PRZYJMUJĄ PRACOWNIKÓW BEZ MATURY JEŚLI TO PRAWDA TO JAJCA JAK BERETY!!!
Cytować
+38 #54 wyborytutejszy1 2018-07-22 12:11
Cytuję Wyborca:
Podobno wójt gminy nie będzie startował w wyborach takie ploty słychać w Wapnie. Szykują się zmiany w urzędzie. Ale czy skończą się rządy skarbnik.

Skończą,jeśli wybierzemy NASZEGO CZŁOWIEKA Z NASZEJ GMINY.
Cytować
+35 #53 wyborytutejszy 2018-07-22 12:08
Cytuję Głodny Jaś:
A nie można od zaraz?Wygnać z Wapna-tak jak on wygnał ludzi wykształconych-z podwójnymi fakultetami.Wójtem zrobić syna Andrzeja Kubisz i to od razu-bo ten bawi się za Wasze pieniądze.

Cytuję złyxxl:
Wszystko w rękach mieszkańców gminy.Wybory już niedługo.Nie głosujcie na radnych,którzy nic nie robią.Większość z nich jest do wymiany.Dajcie szansę młodym.Obecni się nie sprawdzili.Jedynie trzech młodych chłopaków chce coś robić.Nic dobrego nie wnoszą a jak się pojawi problem to nic nie mówią i tylko pokornie spuszczają głowy, żeby się nie narazić.Obejrzyjcie sobie sesje rady gminy w internecie.

Prawda,jedyni,k tórzy się udzielają i chcą coś zmienić to Maciej K. i Mikołaj Sz.
Cytować
+46 #52 RE: Wapno. Zawiadomienie wójta okazało się klapą*** 2018-07-20 09:58
Żadnych spadochroniarzy z Damasławka


Kiepski policjant,niedo szły wójt Damasławka,kiep ski dyrektor szkoły w Wapnie
Cytować
+49 #51 RE: Wapno. Zawiadomienie wójta okazało się klapąCarlitos 2018-07-17 17:49
Cytuję ras:
Cytuję Wyborca:
Podobno wójt gminy nie będzie startował w wyborach takie ploty słychać w Wapnie. Szykują się zmiany w urzędzie. Ale czy skończą się rządy skarbnik.


Poeta ucieka do WRC, lecz i tak moze wystartuje lub namasci wlasnego PAMPERSA. Grabarz GOKu (bez kregoslupa) kupiony, bo dostal stawke kosmiczna do umiejetnosci i nie wystartuje na jesien na wojta. Dogadany jest juz z "szefowa urzedu", ze pomaga w tuszowaniu.

Tylko ktos spoza urzedu moze oczyscic sytuacje i obecna patologie urzedu !!!!!!!!

Jak widać wszystkie samorzady w powiecie trawi rak skur...syństwa. Wietrzenie już bliskie!
Cytować
+44 #50 RE: Wapno. Zawiadomienie wójta okazało się klapąras 2018-07-17 14:01
Cytuję Wyborca:
Podobno wójt gminy nie będzie startował w wyborach takie ploty słychać w Wapnie. Szykują się zmiany w urzędzie. Ale czy skończą się rządy skarbnik.


Poeta ucieka do WRC, lecz i tak moze wystartuje lub namasci wlasnego PAMPERSA. Grabarz GOKu (bez kregoslupa) kupiony, bo dostal stawke kosmiczna do umiejetnosci i nie wystartuje na jesien na wojta. Dogadany jest juz z "szefowa urzedu", ze pomaga w tuszowaniu.

Tylko ktos spoza urzedu moze oczyscic sytuacje i obecna patologie urzedu !!!!!!!!
Cytować
+44 #49 RE: Wapno. Zawiadomienie wójta okazało się klapą... 2018-07-17 12:45
Cytuję ziomek:
[quote name="Wyborca"]Podobno wójt gminy nie będzie startował w wyborach takie ploty słychać w Wapnie. Szykują się zmiany w urzędzie. Ale czy skończą się rządy skarbnik.[/quot


MY MIESZKAŃCY MUSIMY MĄDRZE WYBRAĆ NASZEGO CZŁOWIEKA Z NASZEJ GMINY BO NIKT OBCY NIE BĘDZIE DBAŁ O NASZĄ GMINĘ.NIECH MŁODZI PRZEJMĄ WŁADZĘ.DAJMY IM SZANSĘ.Żadnych spadochroniarzy z Damasławka
Cytować
+50 #48 wyboryziomek 2018-07-12 21:26
[quote name="Wyborca"] Podobno wójt gminy nie będzie startował w wyborach takie ploty słychać w Wapnie. Szykują się zmiany w urzędzie. Ale czy skończą się rządy skarbnik.[/quot
MY MIESZKAŃCY MUSIMY MĄDRZE WYBRAĆ NASZEGO CZŁOWIEKA Z NASZEJ GMINY BO NIKT OBCY NIE BĘDZIE DBAŁ O NASZĄ GMINĘ.NIECH MŁODZI PRZEJMĄ WŁADZĘ.DAJMY IM SZANSĘ.
Cytować
+60 #47 wyborytutejszy 2018-07-08 17:35
Cytuję Nadstarosta:
Cytuję Głodny Jaś:
A nie można od zaraz?Wygnać z Wapna-tak jak on wygnał ludzi wykształconych-z podwójnymi fakultetami.Wójtem zrobić syna Andrzeja Kubisz i to od razu-bo ten bawi się za Wasze pieniądze.

Radosław Kubisz to typowy urzędnik, który potrafi ładnie mówić, uspokajać i zgadzać się ze starostami. Przez wiele lat był szefem wydziału odpowiedzialnego za pozyskiwanie funduszy unijnych. A chcesz wiedzieć ile pozyskali? Niewiele w stosunku do tego, jakie jest zapotrzebowanie. Zobacz sobie stan dróg powiatowych w mniejszych miejscowościach. Szkoły mają mało sprzętu, mało wyposażenia. I teraz co, Kubisz zostanie wójtem i nagle odmieni gminę Wapno? Nagle się zmieni, zacznie być sprawnym menadżerem?

Pan Kubisz dla dobra gminy powinien wycofać się z życia naszego samorządu.
Cytować
+56 #46 RE: Wapno. Zawiadomienie wójta okazało się klapąWyborca 2018-06-26 19:08
Podobno wójt gminy nie będzie startował w wyborach takie ploty słychać w Wapnie. Szykują się zmiany w urzędzie. Ale czy skończą się rządy skarbnik.
Cytować
+62 #45 gminamieszkaniec123 2018-05-30 17:03
Cytuję agro:
Cytuję f:
....Pewnie w Szubinie, żeby być przy Edycie!


Obstawiam Wągrowiec w okolicach Intermarche. Przekonacie się na jesieni...

Niech idzie,my go tu nie chcemy!!!
Cytować
+62 #44 gminanadzieja 2018-05-30 17:01
Najważniejszym zadaniem NOWEGO wójta będzie sprzątnąć całe to "gówno"
Cytować
+80 #43 Księgowośćzwd 2018-05-10 14:59
Cytuję Mieszkanka:
Pan Kubisz nie raz uczestniczył w działaniach Pana Wójta tak samo jak Pani Skarbnik. Ciekawe były powroty pań po urlopach macierzyńskich. Pani Sekretarz za długo pracowała w urzędzie żeby świadomie szkodzić gminie. Większość głosowała na obecnego Wójta a teraz wiesza na niego psy. Przyszedł nie doświadczony i uległ podpowiedzą nie tych co trzeba. A jeszcze jedno te panie, które zawdzięczają prace Pani Alinie nie ładnie tak obgadywać bo gdyby nie ona nie byłoby dobrej posadki.


Święta racja droga Pani! Mam nadzieję, że Pani Sekretarz wróci do pracy tylko po to żeby Pani z księgowości mogła spojrzeć jej w oczy. Pani Alinko! Z uniesioną głową do Urzędu! To oni powinni się wstydzić, nie Pani! Chciałabym zobaczyć, jak będą sie teraz pod Pani okiem uwijać jak mróweczki. Na Pani podwójne CZ zawiodłam się najbardziej, nie mam pojęcia jak można być tak fałszywym i niewdzięcznym.
Cytować
+75 #42 WapnoMieszkanka 2018-05-09 14:11
Pan Kubisz nie raz uczestniczył w działaniach Pana Wójta tak samo jak Pani Skarbnik. Ciekawe były powroty pań po urlopach macierzyńskich. Pani Sekretarz za długo pracowała w urzędzie żeby świadomie szkodzić gminie. Większość głosowała na obecnego Wójta a teraz wiesza na niego psy. Przyszedł nie doświadczony i uległ podpowiedzą nie tych co trzeba. A jeszcze jedno te panie, które zawdzięczają prace Pani Alinie nie ładnie tak obgadywać bo gdyby nie ona nie byłoby dobrej posadki.
Cytować
-1 #41 człowiek Zbynia?ojej 2018-05-07 15:11
Cytuję agro:
Cytuję f:
....Pewnie w Szubinie, żeby być przy Edycie!


Obstawiam Wągrowiec w okolicach Intermarche. Przekonacie się na jesieni...


Przecież to nie ma żadnego związku ze sprawą Zbycha, smuteczek Cię męczy, że Ciebie nie stać? Trzeba było się uczyć a nie na treningi Unii biegać :D
Cytować
+79 #40 RE: Wapno. Zawiadomienie wójta okazało się klapąKAJO 2018-05-07 12:22
Cytuję Marian:
Ja mam nadzieję, że w końcu pan Kubisz zrobi porządek w gminie. Dla niego współpraca z wójtem, który nie ma pojęcia o niczym to musi być dramat.


On idzie z nim reka w reke i razem odpowiadaja za obecny chaos i nielad. Jest już 2 kadencje przewodniczacym i nic z tego nie wynika. Mam nadzieje, ze nowe rozdanie skruszy ten beton z ZG i RK na czele.
Cytować
-77 #39 klapaMarian 2018-05-07 12:02
Ja mam nadzieję, że w końcu pan Kubisz zrobi porządek w gminie. Dla niego współpraca z wójtem, który nie ma pojęcia o niczym to musi być dramat.
Cytować
+90 #38 Urzędnik na wójta?Nadstarosta 2018-05-06 10:10
Cytuję Głodny Jaś:
A nie można od zaraz?Wygnać z Wapna-tak jak on wygnał ludzi wykształconych-z podwójnymi fakultetami.Wójtem zrobić syna Andrzeja Kubisz i to od razu-bo ten bawi się za Wasze pieniądze.

Radosław Kubisz to typowy urzędnik, który potrafi ładnie mówić, uspokajać i zgadzać się ze starostami. Przez wiele lat był szefem wydziału odpowiedzialneg o za pozyskiwanie funduszy unijnych. A chcesz wiedzieć ile pozyskali? Niewiele w stosunku do tego, jakie jest zapotrzebowanie . Zobacz sobie stan dróg powiatowych w mniejszych miejscowościach . Szkoły mają mało sprzętu, mało wyposażenia. I teraz co, Kubisz zostanie wójtem i nagle odmieni gminę Wapno? Nagle się zmieni, zacznie być sprawnym menadżerem?
Cytować
+47 #37 RE: Wapno. Zawiadomienie wójta okazało się klapąagro 2018-05-05 15:34
Cytuję f:
....Pewnie w Szubinie, żeby być przy Edycie!


Obstawiam Wągrowiec w okolicach Intermarche. Przekonacie się na jesieni...
Cytować
+79 #36 RE: Wapno. Zawiadomienie wójta okazało się klapąbreko 2018-05-05 14:11
Cytuję Głodny Jaś:
A nie można od zaraz?Wygnać z Wapna-tak jak on wygnał ludzi wykształconych-z podwójnymi fakultetami.Wójtem zrobić syna Andrzeja Kubisz i to od razu-bo ten bawi się za Wasze pieniądze.


Tylko nawet jako przewodniczący razem z wójtem idzie ramie w ramie,wiec to żadna zmiana. Dostal cieply stolek niedawno. Potrzeba Czlowieka z idea,a nie karierowicza.
Cytować
-76 #35 A nie...Głodny Jaś 2018-05-05 12:16
A nie można od zaraz?Wygnać z Wapna-tak jak on wygnał ludzi wykształconych- z podwójnymi fakultetami.Wój tem zrobić syna Andrzeja Kubisz i to od razu-bo ten bawi się za Wasze pieniądze.
Cytować
+76 #34 RE: Wapno. Zawiadomienie wójta okazało się klapąKyzia 2018-05-04 21:13
Przynajmniej od czasu aferki nie musimy tak często, jak
było do tej pory, oglądać Pana Wójta w sklepach..
Jego przywtania i "milutkie rozmówki" o niczym były irytujące
Niestety, nie przymilanie się mieszkańcom a praca na rzecz gminy jest sednem stanowiska Wójt Gminy
Tymczasem mówi się że Zbinio nie znał nawet założeń budżetu.
Ciekawe, może napisze nowele której tematem będą relacje panujące w Urzędzie, ale może epiej nie... Bo i pisanie jego takie sobie
Cytować
+78 #33 RE: Wapno. Zawiadomienie wójta okazało się klapązłyxxl 2018-04-28 18:42
Cytuję ZibiUG:
Oświadczenie: gmina nie mieć piniędzy, być biedna bo nie mieć wiatraki. Ja lubić swoją robota, wręczać kwiaty i jeździć po imprezach. Jeno ludzie głupi i wredni. Nie docenią i do tego jeszcze oczernią. A baby z koła gospodyń pieką kiepskie placki. Nie tak jak w innych gminach.

CAŁA PRAWDA.NIC DODAĆ NIC UJĄĆ!!!
Cytować
+76 #32 RE: Wapno. Zawiadomienie wójta okazało się klapąxc 2018-04-27 20:03
Cytuję Marian:
Tak się dzieje, jak za władzę i stanowiska zabierają się ludzie bez wykształcenia i żadnej wiedzy, nie znający się na niczym. Tyle wykształconych młodych ludzi szuka pracy, albo pracuje na jakichś marnych posadach, ale do urzędów pchają się matoły bez szkoły i funkcjonalni analfabeci

to Z.Grabowski - wójt specjalnej troski
Cytować
+76 #31 klapaMarian 2018-04-27 14:52
Tak się dzieje, jak za władzę i stanowiska zabierają się ludzie bez wykształcenia i żadnej wiedzy, nie znający się na niczym. Tyle wykształconych młodych ludzi szuka pracy, albo pracuje na jakichś marnych posadach, ale do urzędów pchają się matoły bez szkoły i funkcjonalni analfabeci
Cytować
+80 #30 samorządchodząca katastrofa 2018-04-26 18:55
W Wapnie ludzie żyją katastrofą górniczą, a nie zauważają drugiej katastrofy ... samorządowej. To nie katastrofa zniszczyła GOK, szkoły wiejskie, czy zdewastowała bibliotekę.
Cytować
+86 #29 oświetleniezłyxxl 2018-04-24 20:32
Cytuję Tomek9999:
Na ulicy Długiej we Wapnie ok kilku lat oświetlenie jest tylko dociagnięte do połowy drogi... znając zycie jeszcze sobie poczekamy .... bo przeciez sa sprawy " wazniejsze".

w naszej gminie jest ulica,na której nie ma ani jednej lampy oświetleniowej i raczej nie będzie
Cytować
+77 #28 ff 2018-04-24 15:30
Cytuję No i świetnie:
Niestety, Zbigniew nie jest człowiekiem honoru i nie przyzna się do popełnionego błędu. Powinien przeprosić przede wszystkim Panią Sekretarz, a i mieszkańców za zmarnowanie ich podatków.Na miejscu Pani Aliny ruszyłabym do sądu cywilnego z pozwem o zniesławienie. Zarówno przeciwko Zbigniewowi jak i Krzysiowi o bardzo małym rozumku. Z resztą czemu się dziwić, niedaleko pada jabłko od jabłoni. Z tego miejsca chciałabym serdecznie pozdrowić wychowanka Unii Wapno, który na FB ochoczo wykłócał się z Panem Jakubem (szacun, człowiek o ogromnej wiedzy, kochający swój region), który twierdził, ze Zbigniew jest dobrym wójtem, bo był super trenerem. Mam nadzieję, że kolega z Podolina dołoży się do odszkodowania dla Pani Sekretarz. A "Pan Wójt", no cóż, dla mnie pozostanie Zbychem, gardzę tym człowiekiem. Ciekawe czy już szuka mieszkania poza Wapnem :)


Pewnie w Szubinie, żeby być przy Edycie!
Cytować
+100 #27 !!!No i świetnie 2018-04-24 15:09
Niestety, Zbigniew nie jest człowiekiem honoru i nie przyzna się do popełnionego błędu. Powinien przeprosić przede wszystkim Panią Sekretarz, a i mieszkańców za zmarnowanie ich podatków.Na miejscu Pani Aliny ruszyłabym do sądu cywilnego z pozwem o zniesławienie. Zarówno przeciwko Zbigniewowi jak i Krzysiowi o bardzo małym rozumku. Z resztą czemu się dziwić, niedaleko pada jabłko od jabłoni. Z tego miejsca chciałabym serdecznie pozdrowić wychowanka Unii Wapno, który na FB ochoczo wykłócał się z Panem Jakubem (szacun, człowiek o ogromnej wiedzy, kochający swój region), który twierdził, ze Zbigniew jest dobrym wójtem, bo był super trenerem. Mam nadzieję, że kolega z Podolina dołoży się do odszkodowania dla Pani Sekretarz. A "Pan Wójt", no cóż, dla mnie pozostanie Zbychem, gardzę tym człowiekiem. Ciekawe czy już szuka mieszkania poza Wapnem :)
Cytować
+95 #26 RE: Wapno. Zawiadomienie wójta okazało się klapąSąsiad z bloku 2018-04-24 12:45
Brawo Zbyszek:)teraz musisz pod sklepem kolejną historie wymyślić w końcu idą wybory:)wiatrak i nie poszły to teraz o gazociągu piździsz:)Czas na Ciebie i twojego szefa czyli skarbniczkę:)Ra da Gminy pod i jej przewodniczacy do wyjebania LUDZIE OGARNIJCIE SIE!!!
Cytować
+45 #25 RE: Wapno. Zawiadomienie wójta okazało się klapąTak 2018-04-24 06:30
Cytuję xyz:
nie przesadzajcie z tym odszkodowaniem jest to z góry ustalona kwota - trzykrotność poborów sekretarz. Bardziej powinna martwić gaża kancelarii prawnych. Wójt powinien przeprosić sekretarz, wypłacić odszkodowanie, przywrócić do pracy i zaoszczędzić na kosztach sadowych, bo i tak wiadomo że sprawę przegra. Przegrany opłaca również koszty adwokata osoby wygrywającej.


Widać, że nie wiesz o czym piszesz. Kwota na pewno będzie wyższa i to 4 razy.
Cytować
+103 #24 o szkolestary górnik 2018-04-24 00:39
Cytuję Mieszkaniec Wapna:
A nie sądzicie ze to tak miało być.
Baczek sie zmył w lechpolu posadka
Droga asfaltowa pod dom jest wiec pasi.
Nowy Wójt jest .
Teraz Grabowska pracownika co częsła gminą wójt nagle zwalnia. Teraz sprawa i bedzie po sprawie a potem odszkodowanko i pasi.
No i zaraz wybory. To i Nowemu wojtowi też bedzie sie należało. Czas pokaże.
A co do wyborów. To dajcie młodym szanse .
Prezes klubu. Rogalski do usuniecia
Dyrektor szkoły do usuniecia. Za malo zarabia.
Prezes spółdzielni do usuniecia.
Koliński nastepny do usuniecia.
Massakra. Pozdraeiam


No fakt, dyrektor szkoły, który nigdy wcześniej głową nie pracował. A wiadomo, że psy inteligencją nie grzeszą... I tacy ludzie u nas zajmują kierownicze stanowiska i zawiadują oświatą...
Cytować
+76 #23 RE: Wapno. Zawiadomienie wójta okazało się klapąMieszkaniec Wapna 2018-04-23 22:43
A nie sądzicie ze to tak miało być.
Baczek sie zmył w lechpolu posadka
Droga asfaltowa pod dom jest wiec pasi.
Nowy Wójt jest .
Teraz Grabowska pracownika co częsła gminą wójt nagle zwalnia. Teraz sprawa i bedzie po sprawie a potem odszkodowanko i pasi.
No i zaraz wybory. To i Nowemu wojtowi też bedzie sie należało. Czas pokaże.
A co do wyborów. To dajcie młodym szanse .
Prezes klubu. Rogalski do usuniecia
Dyrektor szkoły do usuniecia. Za malo zarabia.
Prezes spółdzielni do usuniecia.
Koliński nastepny do usuniecia.
Massakra. Pozdraeiam
Cytować
+43 #22 Wapno.xyz 2018-04-23 22:03
nie przesadzajcie z tym odszkodowaniem jest to z góry ustalona kwota - trzykrotność poborów sekretarz. Bardziej powinna martwić gaża kancelarii prawnych. Wójt powinien przeprosić sekretarz, wypłacić odszkodowanie, przywrócić do pracy i zaoszczędzić na kosztach sadowych, bo i tak wiadomo że sprawę przegra. Przegrany opłaca również koszty adwokata osoby wygrywającej.
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ