• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2103

Uwaga! Zwiększa się liczba zachorowań na grypę!

Na terenie powiatu wągrowieckiego zaobserwowano nieznaczny wzrost zachorowań na grypę. Powiatowy Inspektor Sanitarny apeluje, aby nie bagatelizować choroby.

- Najwięcej zachorowań na grypę notuje się od wczesnej jesieni do późnej wiosny. W tym roku od początku września na terenie naszego powiatu obserwujemy nieznaczny wzrost zachorowań z objawami grypy i innych chorób grypopodobnych. Dlatego apeluję, by nie bagatelizować grypy i szczepić się — poinformował Paweł Gilewski, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wągrowcu.

Grypa to ostra choroba zakaźna, która przenosi się drogą kropelkową (kichanie, kaszel) oraz bliski kontakt. Najczęstszymi objawami są: gorączka, dreszcze, kaszel, ból gardła, ból głowy, ból mięśni, zmęczenie. Grypa trwa zwykle kilka dni, a chorzy zazwyczaj dość szybko wracają do zdrowia. Jednak dla osób z problemami zdrowotnymi takimi jak: choroby płuc, choroby serca, cukrzyca, przewlekłe choroby nerek, wątroby, otyłość itp. grypa może okazać się bardzo groźna, a czasami nawet śmiertelna.

Grypa jest chorobą, której można skutecznie zapobiec, wykonując sezonowe szczepienia ochronne. Szczególnie ważne jest to dla osób w starszym wieku, z chorobami przewlekłymi, pracowników ochrony zdrowia, a także kobiet w ciąży.

W przypadku wystąpienia objawów choroby należy pozostać w domu, aby nie rozsiewać wirusa.

Komentarze   

+6 #3 RE: Uwaga! Zwiększa się liczba zachorowań na grypę!dziadek 2018-10-26 14:24
Gilewski to syn milicjanta ?
Cytować
+15 #2 RE: Uwaga! Zwiększa się liczba zachorowań na grypę!axi 2018-10-26 11:10
Może warto zastanowić się w tym momencie nad sposobem zarejestrowania do lekarza rodzinnego.Bo chory musi iść wystać swoje w kolejce, wcześnie rano aby pozyskać numerek do lekarza. Czy nie można wprowadzić rejestracji telefonicznej np. dzwonię dzisiaj i proszę o umówienie wizyty na następny dzień do lekarza. Czy konieczne jest stanie w deszczu i podczas wiatru. I nie piszczcie tutaj, że ludzie sami to generują. Przecież tam jest mój, Twój lekarz rodzinny do którego i tak ciężko jest się dostać. A w przypadku kiedy chcę tylko skierowanie, muszę wziąć L-4 / bo przecież nie urlop/ po to aby zabrać komuś numerek i wejść do lekarza raptem na 5 minut. W szczególności dotyczy to Przychodni Rodzinnej przy ul. Przemysłowej.
Cytować
+15 #1 RE: Uwaga! Zwiększa się liczba zachorowań na grypę!xs 2018-10-25 21:37
Gilewski w domu to możwsz Ty siedzieć jak jesteś chory Nie każdy jest na garnuszku podatnika ini muszą zapierd .. chorzy bo inaczej po premi i dyrekcja z byka patrzy
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ