• Nekrolog_mianowski
  • Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2498

Pożar kotłowni w Werkowie

W poniedziałek 4 lutego 2019 r. kilka minut po godzinie 15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP z Wągrowca wpłynęło zgłoszenie o pożarze kotłowni w budynku mieszkalnym w miejscowości Werkowo.

- W trakcie przyjęcia zgłoszenia osoba zgłaszająca przekazała informację, że wszyscy domownicy zdążyli opuścić mieszkanie. Do zdarzenia zadysponowano siły i środki z JRG PSP w Wągrowcu i OSP Łekno. Po przyjeździe pierwszego zastępu straży pożarem objęte było wydzielone pomieszczenie kotłowni w budynku parterowym, w którym znajdowały się dwa mieszkania — poinformował st. sekc. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu.

Strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych natychmiast przystąpili do zabezpieczania miejsca zdarzenia. Po wstępnym opanowaniu ognia przystąpiono do oddymiania mieszkania. Podczas prac związanych z dogaszaniem pożaru korzystano z kamery termowizyjnej.

- W kotłowni, gdzie najprawdopodobniej doszło do powstania pożaru, znajdował się bojler CO, którego ocieplenie z pianki poliuretanowej topiąc się, wytworzyło dużą ilość dymu. Dym rozchodząc się po mieszkaniu, spowodował duże straty poprzez okopcenie ścian i sufitów mieszkania. W trakcie pożaru przepalaniu uległa sieć wodociągowa zalewając mieszkanie. Płomienie wychodzące przez okno kotłowni spowodowały stopienie się części styropianowej elewacji — dodaje st. sekc. Piotr Kaczmarek.

O zdarzeniu poinformowano Wójta Gminy Wągrowiec, ponieważ lokal, w którym doszło do zdarzenia, jest własnością Gminy. Lokal zamieszkiwany był przez dziesięcioosobową rodzinę.

W momencie zakończenia akcji gaśniczej lokal nie nadawał się do zamieszkania, ze względu na odcięcie mediów oraz na zapach spowodowany spalenizną. Przyczyny pożaru wyjaśni dochodzeniowe prowadzone przez KPP Wągrowiec.

Komentarze   

+3 #4 RE: Pożar kotłowni w WerkowiePapa Smerf 2019-02-06 13:07
Cytuję kordian:
Jest Janowy - biegły od p-poż

Hehe, zaraz ci ten "gigant intelektu" wykaże, że to Tusk że Schetyną podpalał, a Róża Thun stała na czatach.
Cytować
+4 #3 RE: Pożar kotłowni w Werkowiekordian 2019-02-06 10:11
Jest Janowy - biegły od p-poż
Cytować
-9 #2 RE: Pożar kotłowni w WerkowieJanowy 2019-02-06 09:55
Cytuję Baśka:
To jest tak jak się samemu nie zapracowało i nie potrafi się uszanować tego co się dostało. Państwo powinno wypłacać 1000+, a nie marne 500+. Będzie mogła gmina wyremontować z naszych podatków.

W 2017 roku w Polsce było ponad 6300 pozarów domów i budynków. Głownie od instalacji elektrycznej. Tam tez nikt nie szanował swojej własnosci ...? Bardzo szybko zabrałąś się do osądzanie innych ludzi ...
Cytować
-5 #1 RE: Pożar kotłowni w WerkowieBaśka 2019-02-06 08:19
To jest tak jak się samemu nie zapracowało i nie potrafi się uszanować tego co się dostało. Państwo powinno wypłacać 1000+, a nie marne 500+. Będzie mogła gmina wyremontować z naszych podatków.
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ