• Bank
  • Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2735

Pożar kotłowni w Werkowie

W poniedziałek 4 lutego 2019 r. kilka minut po godzinie 15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP z Wągrowca wpłynęło zgłoszenie o pożarze kotłowni w budynku mieszkalnym w miejscowości Werkowo.

- W trakcie przyjęcia zgłoszenia osoba zgłaszająca przekazała informację, że wszyscy domownicy zdążyli opuścić mieszkanie. Do zdarzenia zadysponowano siły i środki z JRG PSP w Wągrowcu i OSP Łekno. Po przyjeździe pierwszego zastępu straży pożarem objęte było wydzielone pomieszczenie kotłowni w budynku parterowym, w którym znajdowały się dwa mieszkania — poinformował st. sekc. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu.

Strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych natychmiast przystąpili do zabezpieczania miejsca zdarzenia. Po wstępnym opanowaniu ognia przystąpiono do oddymiania mieszkania. Podczas prac związanych z dogaszaniem pożaru korzystano z kamery termowizyjnej.

- W kotłowni, gdzie najprawdopodobniej doszło do powstania pożaru, znajdował się bojler CO, którego ocieplenie z pianki poliuretanowej topiąc się, wytworzyło dużą ilość dymu. Dym rozchodząc się po mieszkaniu, spowodował duże straty poprzez okopcenie ścian i sufitów mieszkania. W trakcie pożaru przepalaniu uległa sieć wodociągowa zalewając mieszkanie. Płomienie wychodzące przez okno kotłowni spowodowały stopienie się części styropianowej elewacji — dodaje st. sekc. Piotr Kaczmarek.

O zdarzeniu poinformowano Wójta Gminy Wągrowiec, ponieważ lokal, w którym doszło do zdarzenia, jest własnością Gminy. Lokal zamieszkiwany był przez dziesięcioosobową rodzinę.

W momencie zakończenia akcji gaśniczej lokal nie nadawał się do zamieszkania, ze względu na odcięcie mediów oraz na zapach spowodowany spalenizną. Przyczyny pożaru wyjaśni dochodzeniowe prowadzone przez KPP Wągrowiec.

Komentarze   

Papa Smerf
+3 #4 RE: Pożar kotłowni w WerkowiePapa Smerf 2019-02-06 13:07
Cytuję kordian:
Jest Janowy - biegły od p-poż

Hehe, zaraz ci ten "gigant intelektu" wykaże, że to Tusk że Schetyną podpalał, a Róża Thun stała na czatach.
kordian
+4 #3 RE: Pożar kotłowni w Werkowiekordian 2019-02-06 10:11
Jest Janowy - biegły od p-poż
Janowy
-9 #2 RE: Pożar kotłowni w WerkowieJanowy 2019-02-06 09:55
Cytuję Baśka:
To jest tak jak się samemu nie zapracowało i nie potrafi się uszanować tego co się dostało. Państwo powinno wypłacać 1000+, a nie marne 500+. Będzie mogła gmina wyremontować z naszych podatków.

W 2017 roku w Polsce było ponad 6300 pozarów domów i budynków. Głownie od instalacji elektrycznej. Tam tez nikt nie szanował swojej własnosci ...? Bardzo szybko zabrałąś się do osądzanie innych ludzi ...
Baśka
-5 #1 RE: Pożar kotłowni w WerkowieBaśka 2019-02-06 08:19
To jest tak jak się samemu nie zapracowało i nie potrafi się uszanować tego co się dostało. Państwo powinno wypłacać 1000+, a nie marne 500+. Będzie mogła gmina wyremontować z naszych podatków.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.