• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1494

Skoki. Pokaz ekonomicznego palenia bez dymu

Paląc w piecu, wcale nie musimy kopcić. Przekonali się o tym mieszkańcy Skoków, którzy uczestniczyli w pokazie ekonomicznego palenia w piecu.

Z inicjatywy Tadeusza Kłosa, burmistrza Miasta i Gminy Skoki, w ramach cyklu spotkań „Przy Śniadaniu”, 2 lutego 2019 roku został zorganizowany pokaz ekonomicznego palenia w piecu.

Do pokazu użyto dwóch prymitywnych pieców z tą różnicą, że w jednym rozpalono ogień „od góry”, a w drugim „od dołu”. Jak można było się naocznie przekonać, piec rozpalony „od dołu” emitował bardzo duże ilości dymu do atmosfery.

- Zgodnie z instrukcją portalu „Czyste Ogrzewanie”, prowadzonego przez Wojciecha Tretera każdy, kto ma piec, kocioł albo kominek, natychmiast może zacząć palić w nim praktycznie bez dymu, to jest o 50 — 80% czyściej i nie dość, że nic nie kosztuje, to jeszcze pozwala oszczędzić do około 30% opału — bo skoro lepiej dopala się paliwo, to powstaje z niego więcej ciepła — poinformował Tadeusz Kłos, burmistrz Skoków.

Jak to działa? Wystarczy zastosować opisaną poniżej technikę palenia bez kopcenia.

Stare piece kopcą dlatego, że źle w nich palimy, paliwo smaży się zamiast poprawnie i w całości spalać. Dym i smród powstaje wtedy, gdy dużą ilość węgla lub drewna podpalasz od dołu, lub wrzucasz na żar.

Komentarze   

-6 #12 RE: Skoki. Pokaz ekonomicznego palenia bez dymukordian 2019-02-06 15:10
Poprzednik ma racje gaz jest najtanszy jak już masz instalacje i rachunki opłacają teściowie
Cytować
+6 #11 SmogMieszkaniec wrc 2019-02-06 14:19
O czym wy mówicie gaz jest najtańszym źródłem ciepła mam gaz od 20 lat i wiem co mówię a wszyscy Ci którzy mówią o węglu to palą wszystko i wszystkim byle ciepło i tu jest ta oszczędność a o zdrowiu nikt nie pomyśli o o tym że smrodzi na pół miasta i sąsiadom wszyscy którzy palą i zatruwaja nas i środowisko powinni płacić dodatkowo na ochronę środowiska i na fundusz zdrowia bo po cichu zabijają siebie i wszystkich którzy wdychaja te trujące gazy !!!
Cytować
-4 #10 Brak wiedzyJustyna1 2019-02-06 12:28
Cytuję gfvdt:
Co za bzdury wszystko zależy od jakości opału

Troszkę wiedzy z fizyki to wiedziałbyś kolego że to nie wszystko jedno.
Cytować
-7 #9 RE: Skoki. Pokaz ekonomicznego palenia bez dymuIrek 2019-02-06 08:22
Jarek Berend w programie Randka w Ciemna zdecydowal sie na pania o imieniu Wóngrowiec miala byc piekna mloda inteligetna z podagiem A jest stara oblensna z dolem do remontu niewydolnoscia krazeniowa i smierdzi jej z geby papierosami na dodatek z dlugami a swoje biedne dzieci wysyla do peacy do innych a pobiera idnich kase w postaci podatkow nic nie dajac w zamian Wóngrowiec to kobieta wyzwalajaca energie
Cytować
-8 #8 RE: Skoki. Pokaz ekonomicznego palenia bez dymuMiB 2019-02-05 22:42
Cytuję stachu:
DZIWIE SIĘ, ŻE MIASTO PROPAGUJE PALENIE WĘGLA, CHYBA JESZCE NIE ZAUWAŻYLI, ŻE OD 10 LAT W MIEŚCIE JEST SIEC GAZOWA ...., CZY NIE LEPIEJ PROPAGOWAĆ TĄ NAJCZYSTSZĄ FORMĘ OGRZEWANIA ??? CZAS OŚWIECIC CIEMNOGRÓD, ŻE GAZ WCALE NIE JEST DROGI, A W NIEKTÓRYCH SYTUACJACH JEST NAJTAŃSZĄ FORMĄ OGRZEWANIA

Sam jesteś ciemnogród. Weź pod uwagę że za gaz płacisz panu Władimirowi ,a węgiel możesz kupić polski. Kasa zostaje w kraju. Ale ty wolisz sponsorować nowe rakietki ,które ustawi w Kaliningradzie niż nasze szpitale, szkoły i drogi. Udział gazu naszego i skroplonego na razie znikomy. Niemcy wycinają stary las ,budują kopalnie na potęgę i wycofują się z atomu. I co? Niemcy też ciemnogród?
Cytować
0 #7 RE: Skoki. Pokaz ekonomicznego palenia bez dymuKordon 2019-02-05 21:45
Ale ten pokaz był w Skokach, tam wszyscy mają gaz? chyba nie
Cytować
-4 #6 RE: Skoki. Pokaz ekonomicznego palenia bez dymukor5g 2019-02-05 21:40
stachu - czy Ty głupi jesteś Myślisz że ludzie nie wiedzą co jest tańsze do palenia/? Po drugie cepie nie wszyscy mają centralne ogrzewanie co dopiero gaz Idiota sie znalazł w każdym domu jest ina sytuacja począwszy od materialnei itd.Imbecyl myśli że ludzie z przyjemnością palą w piecach
Cytować
-13 #5 RE: Skoki. Pokaz ekonomicznego palenia bez dymustachu 2019-02-05 21:28
DZIWIE SIĘ, ŻE MIASTO PROPAGUJE PALENIE WĘGLA, CHYBA JESZCE NIE ZAUWAŻYLI, ŻE OD 10 LAT W MIEŚCIE JEST SIEC GAZOWA ...., CZY NIE LEPIEJ PROPAGOWAĆ TĄ NAJCZYSTSZĄ FORMĘ OGRZEWANIA ??? CZAS OŚWIECIC CIEMNOGRÓD, ŻE GAZ WCALE NIE JEST DROGI, A W NIEKTÓRYCH SYTUACJACH JEST NAJTAŃSZĄ FORMĄ OGRZEWANIA
Cytować
-4 #4 Tak tylko pytamKenzo 2019-02-05 20:59
A czy nie jest tak, że forma rozpalania jest uzależniona od nadmuchu? Czy w piecu, w którym nadmuch jest pod rusztem ma sens rozpalanie od góry?
Cytować
0 #3 RE: Skoki. Pokaz ekonomicznego palenia bez dymuKopciuch 2019-02-05 20:40
Ja tez mam kopciucha. Pale "od gory" nie jest tak ze nie ma dymu. Jest po rozpaleniu przez kilka godzin. Nie sa to czarne kłęby jak przy normalnym paleniu jak juz sie calosc rozpali to dymu juz nie ma. Nie wiem czy jest to ekonomiczne ja potrzebuje okolo 40 kg. orzecha dziennie dla mnie takie palenie jest wygodniejsze. Rozpala sie i przez jakies 12 godzin do pieca nie podchodze. W piecu jest tez czysciej.
Cytować
-4 #2 Skoki. Pokaz ekonomicznego palenia bez dymuJezus 2019-02-05 20:33
Wielka filozofia kupuje się piec na eko groszek i nie ma dymu więc nikomy to już nie będzie przeszkadzać i praktycznie o nic nie trzeba się martwić . Tylko że te dotacje co państwo daje to jedne wielkie oszustwo tyle na temat.
Cytować
-9 #1 RE: Skoki. Pokaz ekonomicznego palenia bez dymugfvdt 2019-02-05 20:08
Co za bzdury wszystko zależy od jakości opału
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ