• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1822

Mieścisko inspiracją dla innych samorządów w Wielkopolsce

"Kina za Rogiem" w Mieścisku inspiracją dla samorządów w Wielkopolsce. 20 samorządów z Wielkopolski chce powielić projekt.

fot. Jakub Rutnicki / Facebook

- Ideą projektu Kino za Rogiem jest stworzenie nowej filozofii kina odwołującego się do tęsknoty za kameralną wspólnotą, do pomysłu na kino dla przyjaciół. Ważne jest zatem zbudowanie sieci małych kin, tanich w obsłudze i utrzymaniu, ale takich, które zachowują najważniejsze zalety współczesnych kin sieciowych, w szczególności cyfrową jakość obrazu i dźwięku — tłumaczy Przemysław Renn, wójt Gminy Mieścisko.

Kina za Rogiem, to przede wszystkim sale multimedialne adaptowane do funkcji małego kina, tworzone w ramach istniejącej infrastruktury publicznej i prywatnej w domach kultury, bibliotekach, szkołach, ośrodkach edukacyjnych i sportowych, remizach strażackich, sanatoriach, klubach czy kawiarniach.

- Kino za Rogiem, to alternatywna propozycja zaspokajania potrzeb kulturowych. Alternatywa polega na tym, że nie tylko animator kina, ale także widz ma wpływ na dobór repertuaru. W naszym kinie można obejrzeć nie tylko filmy, ale też transmisje na żywo wydarzeń kulturalnych i sportowych oraz własne prezentacje multimedialne — dodaje wójt Mieściska.

Właśnie takie kino działa z powodzeniem w Mieścisku od maja 2018 roku w ramach Gminnej Biblioteki Publicznej, jako jedno z 4 tego typu kin w Wielkopolsce.

- Jak powinna wyglądać realizacja projektu "Kino za rogiem” dyskutowaliśmy w Mieścisku wspólnie z Panem Burmistrzem Zbąszynia Tomaszem Kurasińskim. W tej miejscowość, od ponad pół roku, dział już taki obiekt. Jak realizować inwestycje i prowadzić taki obiekt dyskutowaliśmy z twórcami tego wspaniałego projektu. Jestem przekonany, że cenne uwagi wykorzystane zostaną podczas realizacji inwestycji w pięknym Zbąszyniu - poinformował Jakub  Rutnicki, poseł RP.

21 marca na zaproszenie Wójta Gminy Mieścisko Przemysława Renna oraz Posła na Sejm RP Jakuba Rutnickiego w Kinie za Rogiem w Mieścisku złożyli wizytę przedstawiciele prawie 20 samorządów z całej Wielkopolski, zainteresowani wdrożeniem tego pomysłu w swoich miastach i wsiach. Wśród nich byli m.in. burmistrzowie i wójtowie, radni oraz dyrektorzy instytucji kultury takich gmin jak np. Pniewy, Kuślin, Zbąszyń, Siedlec, Opalenica, Chrzypsko Wielkie czy Kwilcz. Spotkanie było okazją do zapoznania się z zasadami funkcjonowania kina, kosztów realizacji projektu i jego utrzymania, sprawdzenia możliwości technicznych zastosowanych technologii czy porozmawiania na temat zainteresowania mieszkańców tym miejscem.

Atrakcyjność kina polega przede wszystkim na bardzo wysokiej jakości sprzętu, zapewniającego dźwięk i obraz na najwyższym poziomie, a także niskiej cenie biletów. Cena biletów to 5,00 lub 8,00 złotych.

Kino działa prężnie, już w dzisiaj o godzinie 18:00 dramat wojenny "303. Bitwa o Anglię". W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Kontakt: Mieścisko, ul. Kościuszki 11, tel. 61 427 80 76.

Komentarze   

+4 #3 AudytWyborca 2019-03-25 18:15
Panie wójcie gminy Miescisko może pan poinformować wyborców co z tym audytem w urzędzie gminy w Miescisku to był jeden z pkt do zrealizowania przez pana w gminie.....czyż by ktoś nabrał wodę w usta na ten temat czekamy za informacją.
Cytować
+6 #2 RE: Mieścisko inspiracją dla innych samorządów w WielkopolsceMieszkaniec 2 2019-03-24 20:59
Póki co nowy wójt Miesciska chwali się tym, co zapoczątkował jego poprzednik. Dobrze, że takie kino powstało, ale pytanie z ka kogo, bo na pewno nie dla młodych. Młodzież pragnie czegoś innego i do kina woli jechać do dużego miasta, aby się z tej pipidowy wyrwać, bo tu o młodzieży się nie myśli. Może Pan wójt pomyślałby o młodych i stworzył coś dla nich np. jakiś skatepark, nową salę gimnastyczną, dom kultury uaktywnić, bo tam nic się nie dzieje(patrz Damasla
wek), terenów w Miescisku do zagospodarowani a nie brakuje. Na osiedlach nie ma porządnych placów zabaw dla dzieci, brakuje chodników, żeby dzieci bezpiecznie mogły się poruszać po okolicy, więc zakasac rękawy i do roboty z nie czekać na oklaski w kwestii dla mieszkańców mało ważnych.
Cytować
+5 #1 RE: Mieścisko inspiracją dla innych samorządów w Wielkopolscendji 2019-03-24 11:44
Już koledzy z PO zjechali do Meksyku
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ