• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 827

Rzecznicy konsumentów świętowali 20-lecie

10 czerwca w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania miała miejsce konferencja dotycząca dochodzenia roszczeń konsumenckich w postępowaniu pozasądowym.

W spotkaniu wzięli udział byli i obecni rzecznicy konsumentów z terenu Wielkopolski, w tym Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Wągrowcu Katarzyna Kubacka oraz Zbigniew Byczyński, który pełnił funkcję Rzecznika Konsumentów w naszym powiecie w latach 2000-2017, Miejski Rzecznik Konsumentów w Warszawie Małgorzata Rothert oraz Miejski Rzecznik Konsumentów w Szczecinie Longina Kaczmarek.

Prelekcje dotyczące postępowania pozasądowego (ADR) zaprezentowali zaproszeni specjaliści z Wielkopolskiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Urzędu Regulacji Energetyki, Biura Rzecznika Finansowego, Biura Rzecznika Praw Pasażera Kolei, Europejskiego Centrum Konsumenckiego oraz Biura Arbitra Bankowego.

Spotkanie było również dobrą okazją do podsumowania 20 lat istnienia instytucji Rzecznika Konsumentów w Wielkopolsce. Wszyscy obecni na spotkaniu Rzecznicy Konsumentów otrzymali od Dyrektora Delegatury UOKiK w Poznaniu Jarosława Krügera podziękowania za zaangażowanie na rzecz pomocy konsumentom w Wielkopolsce.

Nie obyło się bez wspomnień dotyczących początków instytucji rzecznika oraz wymiany spostrzeżeń, doświadczeń i problemów dotyczących codziennych obowiązków służbowych.

Rzecznicy konsumentów są obecni w naszym kraju od 1 stycznia 1999 r. Właśnie wtedy weszła w życie ustawa zmieniająca niektóre przepisy określające kompetencje organów administracji publicznej w związku z reformą ustrojową państwa. Od tego momentu samorządy powiatowe muszą powoływać miejskich lub powiatowych rzeczników konsumentów. Udzielają oni bezpłatnych porad w urzędach miast i w starostwach powiatowych całej Polsce.

Komentarze   

Jezus
+17 #1 Rzecznicy konsumentów świętowali 20-lecieJezus 2019-06-13 22:06
Ta kobieta to kpina kto jej płaci byłem u niej z moją sprawą nic kompletnie nie zrobiła . Zostałem oszukany a ona rozłożyła ręce w mojej sprawie i powiedziała że może mi wniosek do sądu napisać i tyle . Biurko obłożone książkami ale nic z tego nie wynika w głowie zero ani wiedzy ani kompetencji. Dyplom za co? Powinna być rozliczona ze spraw ile wygra tyle dostanie wynagrodzenia może w tedy by się wzięła za robotę jak dla mnie to przedstawienie to totalne dno.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.