• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2830

Miejsko–Gminne Zawody Sportowo–Pożarnicze w Siedleczku

Puchar Przechodni Wójta Gminy Wągrowiec zdobyła Ochotnicza Straż Pożarna w Łeknie podczas Miejsko – Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych w Siedleczku.

Mimo wysokiej temperatury wszystkie chętne drużyny OSP zgromadziły się 30 czerwca na boisku sportowym w Siedleczku, gdzie wszystkich przybyłych powitał Łukasz Wiatrowski – prezes Zarządu Miejsko – Gminnego Związku OSP RP w Wągrowcu, któremu meldunek o gotowości do zawodów złożył Radosław Sierpowski – komendant miejsko – gminny związku. Otwarcia tegorocznych zawodów sportowo – pożarniczych dokonała Anna Pałka – sekretarz Gminy Wągrowiec.

Emocje z minuty na minutę wzrastały, gdyż faworytów do zdobycia tego najważniejszego pucharu było kilku. W ubiegłym roku najwyższe trzy miejsca w kategorii „A” zdobyły OSP w Siennie (117 pkt), Pawłowie Żońskim (124 pkt) i Wągrowcu (125 pkt).

Kilka dni wcześniej drużyny OSP miały również okazję przećwiczyć na tym boisku zadania wykonywane podczas zawodów, aby doskonalić swoje umiejętności.

– Ten największy puchar będzie stał u nas – powiedział z radosnym uśmiechem przed rozpoczęciem zawodów strażak z OSP w Rąbczynie.

Po odprawie sędziów zawodów, którymi byli przedstawiciele poszczególnych OSP i Komendy Powiatowej PSP, sędzia główny . asp. Sławomir Wyrzykowski zdecydował o rozpoczęciu rywalizacji sportowo – pożarniczej.

Jako pierwsza wystartowała na torze biegu sztafetowego Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Łekna, a po niej z Brzezna Starego, Ochodzy (zwycięzca z ubiegłego roku), Runowa, Sienna, Pawłowa Żońskiego.

Następnie w sztafecie swoje umiejętności prezentowały kobiety (kategoria „C”), które miały do pokonania między innymi: płotek lekkoatletyczny i równoważnię. Jako pierwsze wystartowały zawodniczki z OSP w Siennie (zwycięzcy z ubiegłego roku), a po nich z Ochodzy i Łekna.

Sześć przeszkód do pokonania na torze biegu sztafetowego mieli zawodnicy z kategorii męskiej „A”, wśród których były między innymi: tyczki, równoważnia i drewniana ściana.

W sztafecie męskiej najlepiej wypadły drużyny z OSP w Wągrowcu i Siennie, które pokonały tor w czasie 56 sekund każda z nich.

Wszyscy jednak z niecierpliwością czekali na widowisko podczas ćwiczeń bojowych, które rozpoczęła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Łekna, mając do pokonania: płotek, tunel, równoważnie, rozwinięcie czterech węży, wlanie wody z hydronetki do zbiorniczka oraz wykonanie odpowiednich węzłów. Pełną linię gaśniczą miały podczas ćwiczeń bojowych (dwie roty) zawodniczki z kategorii „C”, z których jako pierwsza wystartowała drużyna z OSP w Siennie, następnie z Ochodzy i Łekna.

Kolejną kategorią w ćwiczeniach bojowych byli mężczyźni, którzy po złożeniu meldunku sędziemu głównemu przystąpili do jak najszybszego rozwinięcia linii bojowej. Każda sekunda podczas tego ćwiczenia miała znaczenie w końcowej kwalifikacji, szczególnie temu, że przy równej ilości punktów dwóch drużyn, ostatecznie wygrywała ta, która miała krótszy czas w bojówce. Jako pierwsza z dziewięciu drużyn „S” biorących udział wystartowała OSP w Siennie.

Tylko sekundowe różnice dzieliły poszczególne drużyny OSP w klasyfikacji końcowej, która przedstawia się następująco:

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze: Sienno – 1021 pkt, Brzezna Stare – 1015 pkt, Runowo – 992 pkt, Łekno – 985 pkt, Pawłowo Żońskie – 969 pkt, Ochodza – 954 pkt.

Kategoria „C”: OSP w Łeknie – 131.2 pkt, OSP w Siennie – 134.3 pkt, OSP w Ochodzy – 149 pkt.

Kategoria „A”: OSP w Łeknie – 97.3 pkt, OSP w Wągrowcu – 98.2 pkt, OSP w Runowie – 107.4 pkt, OSP w Siennie – 111 pkt, OSP w Pawłowie Żońskim – 116 pkt, OSP w Brzeżnie Starym – 120 pkt, OSP w Kaliszanach – 120.1 pkt, OSP w Ochodzy – 121.4 pkt, OSP w Rączynie – 125.3 pkt.

Puchar przechodni otrzymała OSP w Łeknie.

- Zebraliśmy wielu nowych, młodych i energicznych ludzi, dzięki którym odnieśliśmy ten sukces. Wszyscy czujemy się zintegrowani w środowisku strażackim - powiedziała Kinga Wiśniewska, prezes OSP w Łeknie.

Najmłodszą uczestniczką zawodów była dziesięcioletnia Magdalena Kaniewska z OSP w Ochodzy, której pamiątkowy puchar wręczył Andrzej Woźnicki – członek Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Poznaniu.

- Dzisiaj na tych zawodach udowodniliście swoimi umiejętnościami, że można na was liczyć – powiedział Przemysław Majchrzak, wójt Gminy Wągrowiec podczas podsumowania zawodów sportowo – pożarniczych.

Zawodom przyglądali się: Tomasz Kranc – starosta wągrowiecki, st. bryg. Zbigniew Dziwulski – komendant Komendy Powiatowej PSP w Wągrowcu, Zbigniew Cholewiński – kierownik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w UM w Wągrowcu, Eugeniusz Piec – radny Rady Gminy w Wągrowcu.

Organizatorami Zawodów Miejsko – Gminnych był Zarząd Miejsko –Gminny Związku OSP RP w Wągrowcu, Urząd Gminy w Wągrowcu i Urząd Miejski w Wągrowcu.

Podziękowania również otrzymali: Rada Sołecka z sołtysem Justyną Mikołajczak — Piec i Ochotnicza Straż Pożarna w Siedleczku za przygotowanie przysmaków kulinarnych.

Tekst i foto: Jan Maćkowiak
Komentarze   

Uczestnik
0 #10 RE: Miejsko–Gminne Zawody Sportowo–Pożarn icze w SiedleczkuUczestnik 2019-07-06 13:49
Sienno brak słów 😅😅
Jezus
+3 #9 Miejsko–Gminne Zawody Sportowo–Pożarn icze w SiedleczkuJezus 2019-07-02 06:00
Jaki Wójt taka organizacja i poziom zawodów .
koko
+2 #8 RE: Miejsko–Gminne Zawody Sportowo–Pożarn icze w Siedleczkukoko 2019-07-01 23:01
Tyle, że sołtyska nie była organizatorem tych zawodów. Z tego co widać to organizatorzy są podani. Chyba jakieś indywidualne animozje do sołtysowej, która zawsze jest uśmiechnieta.
Kasia mala
-2 #7 RE: Miejsko–Gminne Zawody Sportowo–Pożarn icze w SiedleczkuKasia mala 2019-07-01 12:23
Szkoda ze w siedleczku. Zero organizacji nowy soltys nie stanal na wysokosci zadania...
Skwar piekota to wiadomo ze woda i cien beda potrzebne czy pani soltys tego nie ogarnia
koko
-1 #6 RE: Miejsko–Gminne Zawody Sportowo–Pożarn icze w Siedleczkukoko 2019-07-01 11:01
Przybyło też dużo mieszkańców gminy na te zawody. W mieście na stadionie nie było żadnego zainteresowania .
Uczestnik zawodów
+2 #5 BrawoUczestnik zawodów 2019-07-01 10:45
Natomiast ja uważam, że miejsce organizacji zawodów było trafione i tylko podziwiać że w Siedleczku jest takie miejsce, w dodatku utrzymane w takim stanie! Cieszę się również, że zawody ponownie wędrują po różnych miejscowościach , bo w jedno i to samo miejsce już się nie chciało jeździć!
Beti
+6 #4 ZBeti 2019-07-01 09:34
Zrezygnowano z musztry po to aby przyspieszyć przebieg zawodów. A na koniec jakieś tańce i przyśpiewki.... A zawodnicy stoją w słońcu po sztafecie i bojowce. Po co to przedłużenie... ?
Radoslaw
+3 #3 SiedleczkoRadoslaw 2019-07-01 07:49
Wszystko ok tylko nie było gdzie usiąść na tych zawodach zero organizacji duże słońce cienia brak i wody do picia dla przybyłych ludzi którzy chcieliby popatrzeć .
Stefan69
+3 #2 RE: Miejsko–Gminne Zawody Sportowo–Pożarn icze w SiedleczkuStefan69 2019-07-01 00:52
Sienno :D:D:D
Gazety
+7 #1 MediaGazety 2019-06-30 23:17
Uwaga powstaje spalarnia śmieci w Wągrowcu!

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.