• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1318

Drogi powiatowe z dofinansowaniem

W ramach Funduszu Dróg Samorządowych Powiat Wągrowiecki otrzymał dofinansowanie na na remont i przebudowę dróg powiatowych. Wyremontowany zostanie docinek z Rąbczyna do Żabiczyna oraz droga w Sławicy.

Wśród 56 zadań powiatowych rekomendowanych do dofinansowania znalazły się dwa, zgłoszone przez Powiat Wągrowiecki: remont drogi powiatowej nr 1609P odc. Rąbczyn - Żabiczyn (wartość projektu 1.084.769,18 zł) oraz remont drogi powiatowej nr 1660 P w miejscowości Sławica (wartość projektu 613.670,34 zł). Wysokość dofinansowania wyniesie 50%. Pozostała część będzie pochodzić ze środków własnych powiatu.

Po podpisaniu stosownych umów ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Na drodze RąbczynŻabiczyn, na odcinku 990 m, zostanie wymieniona nawierzchnia bitumiczna, a w miejscach występujących wybojów i spękań, zaprojektowano wymianę konstrukcji nośnej. Naprawa uszkodzonych części jezdni obejmować będzie wykonanie warstwy mrozoochronnej oraz podbudowy z kruszywa łamanego.

Droga w Sławicy przejdzie wymianę warstw bitumicznych oraz naprawę uszkodzonej nawierzchni. Objęty remontem odcinek ma długość 995 m. Krawężniki najazdowe oraz kostka brukowa na zajazdach i przejściach dla pieszych zostaną podwyższone z uwzględnieniem projektowanej warstwy wyrównawczej i ścieralnej. Odtworzone zostanie również istniejące oznakowanie poziome. Poprawa parametrów technicznych drogi wpłynie znacząco na komfort i bezpieczeństwo jazdy wszystkich jej użytkowników oraz przyczyni się do skrócenia czasu przejazdu.

Warto zaznaczyć, że na liście rezerwowej znalazły się dwa inne zadania zgłoszone przez Powiat Wągrowiecki w kwietniu w ramach tego samego konkursu, tj. rozbudowa ulicy Antoniewskiej w Skokach (droga powiatowa 1656P) na odcinku od ulicy Rakojedzkiej do mostu na rzece Mała Wełna oraz budowa ul. Nad Nielbą w Wągrowcu (droga powiatowa nr 1627P). W przypadku pojawienia się oszczędności po przetargach istnieje szansa na ich realizację w ramach tego konkursu.

Powiat wągrowiecki w sierpniowym naborze wniosków ponownie zawnioskował o dofinansowanie rozbudowy ulicy Antoniewskiej w Skokach oraz złożył wniosek na przebudowę ul. Grzybowej w Wągrowcu.Komentarze   

Rozwiązanie
+5 #9 RE: Drogi powiatowe z dofinansowaniemRozwiązanie 2019-09-08 07:01
W piątek i sobotę obstawić stróżami prawa wszystkie ulice wjazdowe i wyjazdowe do Wągrowca w mieście tez patrole w miejscach obleganych noca i problem wypadkow oraz burd rozwiązany. Odbierać prawa jazdy, badajac nie tylko alkomatem i wróci normalność.Nawe t bez remontu jakiejkolwiek drogi będzie bezpiecznie.
Ziuta
-6 #8 ŹenadaZiuta 2019-09-07 22:02
Droga rąbczyn -źabiczyn to tragedia, co da taki remont śmiechu warte. To jest kpina,robić to jesienią -zimą bo pewnie tak będzie. Ta droga jak już była łatana, to był to okres zimowy. Brak słów
Janowy
-6 #7 RE: Drogi powiatowe z dofinansowaniemJanowy 2019-09-07 21:55
Krytyk - tam ma własnie być taki gruntowny remont. Nie te zaspywanie dziur i ugniatanie ich noga przez znudzonego Edzia - system wągrowiecki. Teraz będzie system PIS-owski - wymiana całej nawierzchni a tam gdzie się droga zapada podbudowa podkładu. W końcu. Trzeba było 30 lat aby PIS objął władzę i zrobił tę drogą "po niemiecku".
krytyk
+1 #6 drogikrytyk 2019-09-07 14:47
remont drogi Rąbczyn Żabiczyn to wyrzucanie kasy w błoto jak zawsze zrobią na zimn i koniec remontu .Tam powino zerwac całą nawierzchnie i położyć nowy dywanik a tak to kasa pójdzie w błoto
ss
-2 #5 RE: Drogi powiatowe z dofinansowaniemss 2019-09-06 10:08
Niezbyt rozumiem - budowa ul Nad Nielbą skoro tam już robią od kilku miesięcy ?
rgieslko
-9 #4 RE: Drogi powiatowe z dofinansowaniemrgieslko 2019-09-06 07:32
rgielsko rządzi i tyle wam napise
lunatyk
+4 #3 RE: Drogi powiatowe z dofinansowaniemlunatyk 2019-09-06 07:29
Co z drogą? Ustawić patrole co 500 m i zabierac prawo jazdy młokosom i pod wpływem. Zresztą w pobliskim mieście dokąd zmierzają " szczury nocne" uaktywniajace się na noc potrzebna jest też taka kontrola.WIECEJ PATROLI PO ZMROKU!
nik
-3 #2 RE: Drogi powiatowe z dofinansowaniemnik 2019-09-06 00:19
A co z drogą Wgrowiec =Nowa Wieś .Przechylona jezdnia od zakrętu na wysokości Rgielska do zakrętu przed Nową Wsią i wyrwa przy kanale po lewej stroni jadąc od Wągrowca .Dodatkowo dziesiątki tirów do gorzelni i z drewnem .Co będzie przy choćby lekkim oblodzeniu zimą .Czy musi się coś wydarzyć ?
Pol
-4 #1 DrogiPol 2019-09-05 21:41
A co z drogą śmierci Wągrowiec Miescisko?!

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.