• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 4494

Dożynki Parafialno-Gminne 2019 w Damasławku

Dzisiaj w Damasławku dobyły się Dożynki Gminno-Parafialne. Dopisało wszystko, oprócz pogody.

Mimo deszczu rolnicy z gminy Damasławek podziękowali dzisiaj za plany. Dożynki Gminno-Parafialne rozpoczęła dziękczynna msza święta, a zaraz po niej odbyły się obrzędy dożynkowe.

Jak na dożynki przystało, wójt gminy Cyprian Wieczorek podzieli się z mieszkańcami gminy chlebem, który został wypieczony z tegorocznych zbiorów. Nie zabrakło też występów artystycznych.

Na scenie, a właściwie tuż przed nią, zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca Krajna. Na scenie mogliśmy zobaczyć zespół Talarki z Niemczyna oraz występ kabaretowy Joanny Bartel.

W trakcie dożynek Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały dla wszystkich mały poczęstunek. Serwowano grochówkę, kiełbasę z grilla, a nawet pieczonego prosiaka. Całość zakończyła zabawa taneczna z DJ Cubase.

W uroczystościach dożynkowych udział wzięła Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, adwokat, która w zbliżających się wyborach parlamentarnych walczy o mandat senatora RP.Komentarze   

gruby
+3 #26 RE: Dożynki Parafialno-Gminne 2019 w Damasławkugruby 2019-09-12 18:05
Jestem za pis ale w życiu nie zaqgłosuje na osoby które są blisko jakiegoś smrodu i za kase są wszędzie
zyguś
-2 #25 RE: Dożynki Parafialno-Gminne 2019 w Damasławkuzyguś 2019-09-12 10:49
gruby - nie odróżniasz Sejmu od Senatu. Senat to pani Jolanta, natomiast Sejm to Kubiak. JA natomiast nie chcę "miernego" posła z mojego terenu powiatu. Dla mnie czas Pani Kubiak się skończył, słaby czas jej działania i wchodzenia w "dupkę" PO, PSL i SLD. Nie zna realiów powiatu wągrowieckiego i działa ze szkodą dla PiSu.
Flagowy
+11 #24 RE: Dożynki Parafialno-Gminne 2019 w DamasławkuFlagowy 2019-09-12 10:21
Czerwony Kapturek :) Pizłgła se czerwony kubrak by z daleko ją bylo widać. Teraz przed wyborami w dupę włażą prostaki.. Żeby sobie lekką kasę zarabiać przez cztery lata. Na uj nam tylu posłów ? Niech jakąś firmę założy i buli podatki a nie do koryta
Janowy
-9 #23 RE: Dożynki Parafialno-Gminne 2019 w DamasławkuJanowy 2019-09-12 09:43
GT - widocznie jest dobra w tym co robi I zada za to nieco kasy. Udowodniła to zamykając mordę Angorze i Interii (widzisz - jesli piszesz jakie to "redakcje" to wszystko staje sie jasniejsze). Dlaczego ten list był "absurdalny"? Absurdalny bo blokował tzw. "hejt" na stronach tych portal? Szczegóły jakies podasz zamiast ogólników? Poza trym - staneła przeciwko dwóm medialnym mocarstwem - to jej dodaje blasku - nie uwazasz? P pozwach przeciwko CBA i prokuraturze w sprawie GetBack zapewne nie słyszałeś? czy celowo tego nie przytoczyłeś? Wychodzi na to, ze babka faktycznie pracuje niezaleznie od poglądów politycznych ....
Miałeś napisać co PIS ma zrobic w sprawe Stokłosy. Został uniewinniony, POwski procurator sie nie odwołał i jeszcze przed wyborami w 2015 roku było POzamaiatane. Ciekawym jest jednak fenomen, ze HS - tak znana postać a wciaz wygrywa w tej Pile. Potwierdza to tylko moja teze, ze mieszkancy wielkopolski uwielbiają gdy rządzą nimi ludzie z zarzutami - tak jak cały elektorat oPOzycji ...Zarzuty które zostały to smiech na sali ...
Proponujesz kontrolę, które mają na siłe coś wykryć (a Heniu jest juz tak nauczony, ze nic ne wykryje, bo on moze teraz działac zupełnie legalnie)?
A moze mu narkotyki podrzucić, co? A jaki sędzia w Poznaniu wyda wyrok na HS dziś (skoro tego oblano gnojówka za wyrok 8 lat w więzieniu) ? Stoisz troche na ziemi?
GT
+12 #22 RE: Dożynki Parafialno-Gminne 2019 w DamasławkuGT 2019-09-12 08:03
Niepotrzebnie się krępujesz Janowy, możesz śmiało głosować na Turczynowicz, bo PiS i Stokłosa to teraz jedna drużyna! Ma on swojego posła w PiSie, centrala klepnęła koalicję w Pile, a krótce potem minister Szyszko wydał posłowi pozwolenie na odstrzał żubra. Na dodatek PiSowska prokuratura dba, by teraz HS miał dużo czasu na polowania i sądy nie musiały się kłopotać jego sprawami. Jeśli komuś trzeba więcej, to znaczy, że albo nie chce, albo nie potrafi czegoś tu zrozumieć.
A wracając do pani Turczynowicz, to trzeba przypomnieć jej rolę przy okazji afery w NBP, kiedy to wyszło, że dwie piękne panie bez kompetencji zarabiają fortunę. Wtedy nasz pani kandydatka na zlecenie NBP wysłała absurdalny list do kilku redakcji żadając wycofania publikacji. Najciekawsze w tej sprawie jest pytanie, dlaczego Glapiński, mając do dyspozycji armię prawników wybrał adwokat z Poznania, która za to zgarnęła... 26 tys zł?
Janowy
-8 #21 RE: Dożynki Parafialno-Gminne 2019 w DamasławkuJanowy 2019-09-11 21:59
Polaku - nie wylądowała w PIS - to po pierwsze. Chce byc niezależną. Prawdę pisząc - to dopiero widząc jej zdjęcie zacząłem szperać szukając czegoś na jej temat. Podziwiam ją jako matkę trójki dzieci (ogromne wyzwanie) i inteligentną kobietę. Pracowała zarówno dla PIS jak i dla Stokłosy. Walczyła z Angorą i Interią dla PIS. Zrobiła chyba więcej dobrego niż złego (świadczą o tym szydercze artykuły Lisa na jej temat). Jednakże nie mam dobrej odpowiedzi na argumentacje GT czy Grubego - praca dla Stokłosy kładzie się na niej duzym cieniem. Przez nich zwątpiłem - przyznaję się. A ty tutaj nie wniosłeś nic oprócz POwskiego smrodu. Słyszałeś że program PO zamiast do czajki spłynął już do Bałtyku i samych Szwedów poruszył swa głębią? A moze zechcesz nam go tutaj przedstawić w skrócie czy jakis link przytoczyc?
Polak katolik
+12 #20 RE: Dożynki Parafialno-Gminne 2019 w DamasławkuPolak katolik 2019-09-11 18:08
He he ktoś miał jakieś wątpliwości co do tej pani? Jak wylądowała w PIS to znaczy, że ma jakieś - nazwijmy to grzeszki. No, a jak naczelny troll Janowy oddelegowany z farmy trolli na odcinek wągrowiecki ją chwali to już nie mam żadnych wątpliwości, że głosowanie na tą panią to jak strzał w kolano.
dera
+12 #19 RE: Dożynki Parafialno-Gminne 2019 w Damasławkudera 2019-09-10 23:43
Pani kandydatka na senatora która broniła Stokłose, ja już podziękuje tej pani .Dobrze że ktoś naświetlił co to za osoba.
gruby
+4 #18 RE: Dożynki Parafialno-Gminne 2019 w Damasławkugruby 2019-09-10 22:56
Po pierwsze wyj Halyne a jak ja mam głosować na osobe powiązaną z h s i jego szwindlami to już wole miernote Kubiak Trzeba być konsekwentnym i jak się tępi kombinacje w PO tak trzeba też u siebie Bo chyba nikt nie wierzy w wielką uczciwości stokłosy i osób z nim związanych Dziwne jak on się oczyścił bo biedny już by dawno gnił w kiciu za 1000 zł nie rozliczone z fiskusem
Janowy
-8 #17 RE: Dożynki Parafialno-Gminne 2019 w DamasławkuJanowy 2019-09-10 22:45
Gruby - a jaka jest alternatywa dla niej w Wagrowcu? Bo nikt nie potrafi mi wskazać ...
Janowy
-5 #16 RE: Dożynki Parafialno-Gminne 2019 w DamasławkuJanowy 2019-09-10 22:24
GT - Cały proces Stokłosy toczył sie wyłącznie pod rządami POzgraji - od 2008 do 2015 roku - temu nie zaprzeczysz. Próbujesz jak Lis przekierować winę za uniewinnienie HS na PIS i jeszcze wymagasz aby po 12 latach od jego zatrzymania (to przez PIS go zatrzymano - zgadza się?) zabrał mu sie do dupy? Powaznie tak piszesz aby? A moze wspomnisz jeszcze skorumpowanych sedziów przez HS ? Dokładając kwiatka do obrazu "niezawisłego sądownictwa" w Polsce tuska?Poza tym - jaki "nowy wiatr"? Przeciez jeszcze we wrzesniu 2015 roku "Komórkowski musiałby przejechać na pasach zakonnicę w ciąży”, zeby nie wygrać wyborów"! Nie pamiętasz już? Nie było żadnych wiatrów - był absolutny szok, po wygranej PIS, PIS bez mediów, non stop tłuczony i wyszydzany - gdzie ty te wiatry widziałeś? Moze w Wagrowcu, gdzie czerwono-różowo do dzis, a na słowo PIS piana ze strachu na usta wychodzi?
Napisałem gdzieś, ze nie ma sojuszu PIS i HS? Chyba nie. Napisałem, ze to mi sie tez do konca nie podoba, nic nie jest doskonałe, ale zobaczymy - może cos z tego wyniknie dobrego dla regionu.
Dwa zarzuty - 4 lata i cisza. Sąd w Poznaniu oczywiście - bastionie PO/SLD - masz kolejny argument, ze system sądowniczy w tym kraju jest do wypalenia i odbudowania od nowa. To o czym mówi od dawna PIS - zgadza się?
Łeb ukręcił wszytskiemu Stokłosa i jego głęboka kieszeń. Nic nie dziwi - szczególnie w panstwie teoretycznym jakie istniało za Tuska. Pani mecenas była skutecznym narzędziem w ukręcaniu i sprawdziła sie. Potwierdziłem przeciez to juz ...
gruby
+7 #15 RE: Dożynki Parafialno-Gminne 2019 w Damasławkugruby 2019-09-10 22:17
już nie głosuje na nią skoro współpracowała z\ tym z stokłosą
JP
+4 #14 RE: Dożynki Parafialno-Gminne 2019 w DamasławkuJP 2019-09-10 21:49
Leszek odpuść sobie te pisowskie pranie mózgu ;) masz już prawa emerytalne ....
GT
+7 #13 RE: Dożynki Parafialno-Gminne 2019 w DamasławkuGT 2019-09-10 21:39
Prokurator powinien się po wyroku na korzyść Stokłosy odwołać, ale wiał już nowy wiatr z Warszawy i dostał nakaz, żeby sprawę odpuścić. Zresztą po tym wyroku zostały jeszcze 2 zarzuty dla Stokłosy - o bicie i więzienie pracowników i zanieczyszczenie środowiska. I co? Cztery lata później cisza o tych zarzutach! Wszystko poukręcano! Pani Turczynowicz odegrała w tym niemałą rolę. Sojusz PiS i Stokłosy nie jest żadną bajką - wystarczy popatrzyć na Piłę. Widzę też, że nie znasz lokalnych realiów, skoro twierdzisz, że teraz H.S. nie łamie teraz przepisów. Takie dewastowanie środowiska jakiego się dopuszcza nie uszłoby w żadnym innym kraju UE!
Janowy
-8 #12 RE: Dożynki Parafialno-Gminne 2019 w DamasławkuJanowy 2019-09-10 15:08
GT - przyznaję, ze dziwi mnie obrona HS przez panią w czerwonym. Nie znam tutaj szczegółów wiem tylko , ze to ona wyskoczyła z przedawnieniem i ... wygrała. Dlatego nie będę się wymadrzał ale szacunek dla niej mam bo broniła tez innych spraw, zgodnych z moja linią. Robienie z niej aniolka Glapisnkeigo to robienie z siebie Lisa - to tak na boku. PIS polubio sie z HS - tez wychodzi na to , ze masz rację. Ciemna plama na PIS, ale zobaczymy co z tego dla region wyniknie. A kontrole HS dzisiaj przez instytucje rządowe ? - zapomnij - HS juz nie musi zarabiać nielegalnie , on juz legalnie działając ma takie zyski, o jakich nam sie nie sniło. PIS wie o tym i ty tez powinnes to zrozumiec - jest aktualnie nietykalny jak Kulczyk czy Czarnecki.
Nie zgodze się natomiast co do twierdzenia, ze PIS odsunał prokuratorów od sprawy HS. To stało się o wiele wczesniej, a kiedy sprawe zakonczono uniewinnieniem, z nowym prokuratorem to był to wrzesien 2015 roku. PIS wtedy rządził....?
Tutaj masz krótki harmonogram:
•kwiecień 2006 - zatrzymanie urzędniczki Ministerstwa Finansów, podejrzewanej o korupcję. Elżbieta Z. przyznaje, że pośredniczyła w przekazywaniu łapówek od Henryka Stokłosy sędziemu administracyjnemu.
•lipiec 2006 - funkcjonariusze CBŚ wchodzą do domu i biura nieobecnego pilskiego przedsiębiorcy.
•październik 2007 - były senator, ścigany międzynarodowym listem gończym, zostaje zatrzymany w Niemczech.
•grudzień 2008 - po roku Henryk Stokłosa opuszcza areszt po wpłaceniu 3-milionowej kaucji.
•1 kwietnia 2009 - poznański Sąd Okręgowy rozpoczyna proces Henryka Stokłosy, jego głównej księgowej oraz byłego sędziego administracyjnego.
•28 luty 2013 - zapada wyrok skazujący pilskiego biznesmena na 8 lat więzienia. Henryk Stokłosa opuszcza salę w kajdankach. Po kilku tygodniach opuszcza areszt, a kwota poręczenia wzrasta do 5 milionów.
•6 marca 2014 - Sąd Apelacyjny uchyla do ponownego rozpoznania wyrok skazujący byłego senatora i współoskarżonych.
•21 września 2015 - nieprawomocna decyzja o umorzeniu zarzutów korupcyjnych. Prokurator sie nie odwołala. Wyrok sie uprawomocnił. To co mógł wtedy PIS zrobić?
Możesz wytłuamczyć? MAJĄC KASTĘ W TOGACH PRZECIW SOBIE?
GT
+8 #11 RE: Dożynki Parafialno-Gminne 2019 w DamasławkuGT 2019-09-10 13:21
To ciekawe co piszesz Janowy, bo sam przyznajesz, że ta cała Turczynowicz pracowała wraz z tak znienawidzonym przez PiS Ćwiąkalskim dla Stokłosy... Tylko, że za kontakty z H.S. PO wywaliła Ćwiąkalskiego (to był prawdziwy powód, a nie śmierć więźnia), a PiS buduje z nim sojusze, jak np. w Pile. Po 2015 dojna zmiana odsunęła wcześniejszych prokuratorów od jego spraw, wszystko się poprzedawniało. Ciekawe jednak jest to co dzieje się wokół H.S. teraz. A mianowicie... nie dzieje się nic! Żadnych niepokojących kontroli PiP, ZUS, BHP czy US! Pełen spokój! A zgodzimy się chyba, że były senator nie lubi grać czysto. Pierwsza lepsza kontrola i Stokłosa znowu miałby sąd na karku, więc dba o to, ażeby żadnych wnikliwych kontroli nie było! Pani Turczynowicz przez bliskie układy z PiSem (to przecież kolejny aniołek Glapińskiego, który doił NBP) pełni w tej układance bardzo ważną rolę. Stokłosa i PiS to teraz przyjaciele.
Janowy
-11 #10 RE: Dożynki Parafialno-Gminne 2019 w DamasławkuJanowy 2019-09-10 09:38
Stachu - tutaj faktycznie GT ma rację - nie ma co się unosić. Stokłosa faktycznie przegiął i to dość znacznie. I nie usprawiedliwia go nic - korupcaj była na pewno ale obrońca był mistrz Cwiąkalski (minister sprawiedliwości w rządzie tuska) i nie wiem czy to nie miało wpływu na dalsze losy procesu Sotkłosy Stokłosa najpierw dostał w Poznaniu 8 lat (2013 rok) a we wrzesniu 2015 (rzady Kopacz), po odwołaniu został uniewinniony (bo zarzuty korupcyjne się przedawniły , wg. nowych przepisów (!!)). "....- W międzyczasie zmieniły się przepisy. Lipcowa nowelizacja ustawy karnej spowodowała, że były senator powinien być sądzony już według nowych przepisów. A według nich zarzuty korupcyjne się przedawniły – wyjaśniał sędzia Tomasz Borowczak. Tak więc prokurator nie odczytał dziś aktu oskarżenia. Decyzja sądu o umorzeniu części zarzutów jest nieprawomocna. Jednakże prokurator prawdopodobnie nie będzie się odwoływał...."
Tutaj miala w tym udział nasz ładna pani adwokat ...
Wszystko to miao miejsce za rzaów PO/PSL 9 czasów złotych dla kasty sedziowskiej.

I teraz pytanie do GT - co "dobra zmiana" miała z tym wspólnego, skoro sprawa została zakończona sprytnie za rządów POzgaji (rzytem na tasme), a z pierwszego prokuratora i głownego świadka zrobiono niemalże bandyte - idiotę (czyli wskazano im nalezne miejse)? Znów wznowic proces mając przeciw sobie tą cała kastę w togach? Miało to sens? Teraz Stoklosie mozna juz trampki pocałować (tak samo jak Kulczykowi i dzisiątkom takich "byznesmynow" bojących się PIS).
GT
+16 #9 RE: Dożynki Parafialno-Gminne 2019 w DamasławkuGT 2019-09-10 07:51
Już ci tłumaczę Janowy-stachu skąd te miejsca pracy. Spora część powstała za kradzione pieniądze, bo pan Stokłosa bardzo nie lubił płacić podatków i innych opłat państwu. Gdybyśmy ty czy ja nie zapłacili podatku czy ZUSu i próbowali za to stworzyć miejsca pracy, skończyło by się to dla nas marnie. Ale pan Stokłosa znalazł sobie dojścia w chodzieskiej prokuraturze, izbach skarbowych, a nawet ministerstwie finansów, dzięki czemu wszelkie postępowania przeciwko niemu były utrącane. Niejeden prokuratorski domek powstał za łapówki od niego. Kiedy o sprawie zrobiło się głośno i zajrzała mu w oczy wizja wieloletniego więzienia, nastała "dobra zmiana"... Nic nie stało się jemu i tym wszystkim, którzy w łapę pobrali prawdziwe majątki. Dzisiaj wszyscy znów mają się świetnie!
stachu
-15 #8 RE: Dożynki Parafialno-Gminne 2019 w Damasławkustachu 2019-09-10 00:02
ile miejsc pracy dał Pan Stokłosa a ile np. Pan Budka czy też wspaniała kandydatka na Premiera Pani Kidawa Bonska albo Wasza ulubiona Kamilla Gasiuk Pisowicz czy też inna dwuczłonowa Szajlin cos tam coś tam :)
TajnePrzezPoufne
+17 #7 RE: Dożynki Parafialno-Gminne 2019 w DamasławkuTajnePrzezPoufne 2019-09-09 20:43
Ta pani to kolejny projekt polityczny Henryka Stokłosy, z którym od lat ściśle współpracuje. Wcześniej udało zakotwiczyć Porzucka w Sejmie pod sztandarami PiS, więc teraz wysyła swojego człowieka do Senatu. Postać Stokłosy to niestety jedyne co ją łączy z naszą ziemią. Czy nikogo nie dziwi, że od czasu "dobrej zmiany" nasz oligarcha ma spokój ze wszystkimi dochodzeniami prokuratorskimi? :-?
Piter
+14 #6 RE: Dożynki Parafialno-Gminne 2019 w DamasławkuPiter 2019-09-09 19:35
Nikt kto ma trochę oleju w głowie, a przede wszystkim sumienia i honoru, nie wystartuje z listy PIS.
stachu
-24 #5 RE: Dożynki Parafialno-Gminne 2019 w Damasławkustachu 2019-09-09 13:35
powiem tak Pani w czerwonym rzuca się w oczy, ładnie się prezentuje... nie wiem, może akurat tym zdobyła mój głos... dziękuje
Janowy
-20 #4 RE: Dożynki Parafialno-Gminne 2019 w DamasławkuJanowy 2019-09-09 12:53
Ładna pani z tej Kierryło. Po przejrzeniu jej życiorysu mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że jest kolejnym przykład, ze przedstawiciele PIS przebijają kilkakrotnie swoim zachowaniem, inteligencja bydło dzisiejszej oPOzycji. Szachistka światowej kalsy, sportsmenka, obronczyni ludzi bezz kasy i do tego matka 3 (!!!) dzieci. Coś co Golemy i inne Polaki Patrioty uważają za patologię. Jeśłi jeszcze nie myli sie w oświadczeniach majątkowych z ilością mieszkań (a nie słyszałem o tym) to szacunek prawdziwy z mojej strony. Najwyższy!
A co tam PO wstawio w Wagrowcu? Kopacz dwa ?
bonk
+19 #3 preczbonk 2019-09-09 09:02
wynocha z wiadomościami kościelnymi !
Ytrcu
+8 #2 Mistrz drugiego planuYtrcu 2019-09-08 21:39
Najlepiej na zdjęciu wyszedł śetka z wickiem 🤪
ytcru
+11 #1 RE: Dożynki Parafialno-Gminne 2019 w Damasławkuytcru 2019-09-08 12:33
Ten w trampkach chciał pokazać jaki jest trendy a wyglądał jak żul spod sklepu

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.