• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 12569

Kolejna zbiorowa ucieczka z MOS w Gołańczy

Kolejna zbiorowa ucieczka z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gołańczy. Uciekły cztery dziewczyny, jedna z nich to dziecko poniżej 12 roku życia.

Dzisiaj z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gołańczy uciekły cztery dziewczyny. W akcję poszukiwawczą zaangażowano policjantów. Kilka minut temu podopieczne MOS zostały odnalezione i przetransportowane do ośrodka.

Jak doszło do ucieczki aż czterech wychowanków, skoro ośrodek jest zamykany i monitorowany?

Nieoficjalnie mówi się, że do ucieczki doszło w trakcie przejścia wychowanków na stołówkę. Wszystko odbyło się na oczach wychowawców.

To już kolejna zbiorowa ucieczka podopiecznych z tego ośrodka. Przypomnijmy, że 9 września uciekło aż 7 wychowanków, część z nich policjanci znaleźli dopiero w godzinach wieczornych w Murowanej Goślinie.

Wcześniej ucieczki na taką skalę zdarzały się bardzo rzadko, jednak od czasu zmiany dyrektora stają się normą.

Aktualnie Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii w Gołańczy kieruje Justyna Bartol-Baszczyńska, która po wygranym konkursie stanowisko dyrektora objęła 1 września. Mija zaledwie miesiąca od powołania, a nowa pani dyrektor zalicza kolejną... wpadkę.

Po wrześniowej ucieczce 7 podopiecznych starosta wągrowiecki Tomasz Kranc zażądał od dyrektorki wyjaśnień. Nie wiemy, jak wyglądała rozmowa, jednak czas pokazał, że nic nie wniosła, podopieczni uciekają nadal.

Rodzi się pytanie, czy Justyna Bartol-Baszczyńska panuje nad placówką, którą zarządza i co w tej sytuacji zrobi starosta wągrowiecki, który sprawuje nadzór nad gołanieckim MOS-em?

Komentarze   

Zw
0 #34 SxZw 2019-11-08 15:27
Możecie lachę ojebac ja siedziałem tam i wiem ci i jak to co wy piszecie to śmiechu warte
Brak zdziwienia
+3 #33 RE: Kolejna zbiorowa ucieczka z MOS w GołańczyBrak zdziwienia 2019-10-29 22:11
Do bobofrut. Nie wiem jakie słuchy, ale chyba z Twoim słuchem albo czytaniem ze zrozumieniem jest coś nie tak. Dwukrotnie jak portal udostępniał informację o ucieczce, była informacja o tym, że szukają je zastępy policji. A portal pisze o tymczasem co chce, dlaczego nie napisał o tym, że znane osoby były w mos, pod hasłem sport droga do przedsiębiorczo sci, strona mos pęka w szwach od różnych atrakcji inicjatyw jak tam zaglądałem.. Nikt nie napisze.. W ciągu dwóch miesięcy dzieje się więcej niż w całym zeszłym roku, może stąd ta nagroda
Bobofrut
-2 #32 Zdziwienie!!!Bobofrut 2019-10-24 20:06
Gdzieś wyczytałem, że Panią dyrektor nagrodzono na dzień nauczyciela. Jeśli to prawda to budzi ZDZIWIENIE. Po tak krótkim dyrektorowaniu i takiej wpadce, pt. : nie zgłoszona zbiorowa ucieczka, po chwili druga ucieczka. Słowa do nadzoru: nie tędy droga!
Obiektywny
+4 #31 RE: Kolejna zbiorowa ucieczka z MOS w GołańczyObiektywny 2019-10-14 22:56
Pani Dyrektor robi super robotę. Bardzo jej kibicuje.
Martyna81
+6 #30 OpiniaMartyna81 2019-10-06 17:22
To nie ma znaczenia jaka P. Dyrektor, młodzież cały czas się tam zmienia, każdy przychodzi z innym problemem. Co ta Pani Dyrektor ma zrobić? Ma wszystkich trzymać zamkniętych w klatce? To później będzie, że się znęca..
grzybiarz
+5 #29 RE: Kolejna zbiorowa ucieczka z MOS w Gołańczygrzybiarz 2019-10-06 10:59
Żaden nowy dyrektor nie zapanuje w tej sytuacji jeśli połowa personelu to rodzina, lub znajomi. W ośrodku tym panuje mafia, czy nikt tego nie widzi
azun
+2 #28 stare infoazun 2019-10-05 14:16
wczoraj znowu 4 osoby uciekły w świat
REAL
0 #27 PROFESJONALNIEREAL 2019-10-04 08:54
Bardzo niedoinwestowan e są placówki podległe pod powiat. Jeśli mają bezproblemowo to proponuję doinwestować lub skontrolować jaki zysk finansowy przez lata miał powiat na maszynkach do robienia pieniędzy. Niekiedy trzeba stracić by zyskać. Lepiej dla powiatu i placówek by podlegały pod kuratorium w Poznaniu, a nie pod delegaturę w Pile. Ci ostatni przyczyniają się do dezorganizcji
Nie krytykuj
+13 #26 RE: Kolejna zbiorowa ucieczka z MOS w GołańczyNie krytykuj 2019-10-03 19:33
Mimi w samo sedno :)
MiMi
+26 #25 RE: Kolejna zbiorowa ucieczka z MOS w GołańczyMiMi 2019-10-03 17:08
Dziwne, że w poprzednich latach, gdy było dużo więcej ucieczek portal o tym nie pisał. Wielokrotnych ucieczek tych samych wychowanków. Może dlatego, że obecna, nowa dyrektor nie jest w żaden sposób spowinowacona z redaktorem?
Wieszacie psy na nowej dyrektor, a ona robi mega dobrą robotę i sprząta bałagan po poprzednim dyrektorze. A to, zapewne nie podoba się wielu pracownikom.
Powodzenia Pani Justyno :)
mała
-5 #24 żenadamała 2019-10-03 16:56
najpierw poprzedni dyrektor pozatrudniał znajomych i członków rodziny jako wychowawców, teraz kobieta bez doświadczenia ,po znajomości zostaje dyrektorką więc jak tam ma być dobrze?
Nie krytykuj
+21 #23 RE: Kolejna zbiorowa ucieczka z MOS w GołańczyNie krytykuj 2019-10-02 17:45
Drogi Użytkowniku, wejdź na stronę MOS Gołańcz i zobacz, że jest ponad 20 wpisów od początku roku szkolnego, a co za tym idzie inicjatyw, spotkań, angażowania się w życie poza placówką wychowanków MOS. Jest to wspólna praca dzieci i całej kadry z Dyrekcją na czele. Bo z tego co mi wiadomo mos ma dwie panie dyrektor, które razem wspierają placówkę.
Warto też zobaczyć, że w zeszłym roku szkolnym biorąc pod uwagę cały rok tych wpisów było około 60, teraz po miesiącu jest 20. Dzieje się w mos też pozytywnie, może o tym wrc napisze? Bo łatwo napisać taki artykuł ale nie jest łatwo zachęcić młodzież dzieci to zaangażowania się w cokolwiek w dobie smartfona, internetu, używek, bezstresowego wychowania itp.. D
leon
+7 #22 cdn.flota samochodowa MPWIK Wagrowiecleon 2019-10-02 16:13
Stare powiedzenie mowi:najlepszy interes robi się na ….używanych autach?To pan wie panie K.Co pan dalej zamierza kupic do firmy na wyprzedaży?Prow izja pana zadawala?Wazne żeby powstala nowa-stara flota za zlotowki za wode!
Roman
+1 #21 jedzenie dla MopsRoman 2019-10-02 15:59
jeżeli jedzenie takie kiepskie to może powinni sie skontaktować z hurtownią Euro kesz w Wagrowcu i porozmawiać o kupnie jedzenia z krótką ważnością to oni sprzedadzą taniej i nie będzie bułka z plastrem sera
ikws
-6 #20 RE: Kolejna zbiorowa ucieczka z MOS w Gołańczyikws 2019-10-02 13:55
Proponuje zamknąć placówkę!
Zresztą jak tak dalej pójdzie to nie sądzę, że rodzina zdecyduje się umieścić dziecko w tej placówce. A wtedy?
A wtedy w pierwszym tygodniu września cała kadra będzie mogła wziąć udział w sprzątaniu świata :)
Rodzic
+5 #19 ...Rodzic 2019-10-02 13:12
Nie wiem co powiedzieć o ośrodku, ale gdy rok temu mój syn tam przebywał to byłam bardzo zadowolona, zwłaszcza z młodych wychowawców którzy opiekowali się moim synem. Niestety z tego co mi syn powiedział tych ludzi już niee ma w placówce. Młodzi z energią, nie wypaleni.
Pozdrawiam
wychowawca
+42 #18 RE: Kolejna zbiorowa ucieczka z MOS w Gołańczywychowawca 2019-10-02 11:29
Witam Państwa serdecznie.Nigd y nie wchodziłam na ten portal ponieważ nic mnie nie ciekawiło. Teraz jednak przeczytałam artykuł, który dotyczy mojego miejsca pracy. Hmm tyle panstwu chciałabym napisac ale niestety nie moge poniewaz obowiazuje mnie tajemnica i moze dobrze. Jednak na poczatek mam informacje do Pani ANGELA 123. Prosze Pani nie zdziwie sie jak placowka Pania oskarzy o oszczerstwa poniewaz dobrze Pani wiadomo , że za pięc posiłków płaci sie 11 zł. A masło do bułek jest zawsze i obkładu nie brakuje. A co de depresji to powiem Pani tyle, że depresja nie objawia sie w trzech dniach. Najpierw jest przyczyna potem stres. Wiec jesli dziecko miało depresje to przyczyna i stres nie mogło wystapic w placowce. No ale to na wstepie bo odbieglam od tematu. Mam pytanie do pana prowadzacego ten portal dlaczego tak sie uwziął na MOS ? Czy wiecie Państwo, że we wrzesniu w MOW Antoniewo miały miejsce dwie ucieczki . Ostatnia w zeszłym tygodniu uciekło czterech wychowanków. Znalezli ich ale kompletnie pijanych. Dlaczego tego artykułu nie ma tutaj. A co do naszych dzieci tego sie nie napisze bo to dla Was nie ma wartosci sensacji ale podziele sie tym z Wami. Nasze dzieci np. w pierwszy weekend wrzesnia wzieły udział w sprzataniu swiata. Zaden z nich nie pochodzi z Gołańczy , a chetnie sprzatali to miasto i gminę. Czy wiecie, że nasze dzieci pomagały przygotowac impreze Piknik przy bunkrze. A na koniec podam przykład jak nasze dzieci regularnie działajac w kole wolontariatu spedzaja czas z osobami uposledzonymi umysłowo w ŚDSie w Gołańczy. Kogo z komentujacych byloby na to stać???? Wiec powtórze pytanie dlaczego o tym sie nie pisze. Powiem Wam bo wielu z Was nie potrafiłoby skomentowac takiego artykułu bo nie ma znamion sensacji i afery. A co do Dyrekcji to moge sie podzielić, że wreszcie mamy Dyrekcję, która nam pomaga nas rozumie i najwazniejsze czego nam brakowało jest za pracownikami i nas wspiera. A do tych państwa ktorzy obwiniają placówke wychowawcow i Dyrekcje za ucieczki informuję, że zaburzonemu dziecku nie wiele trzeba aby podjąć decyzje o ucieczce. Np. rodzic poinformował, że kolejny raz nie zabierze dziecka do domu lub inne powody nie zależne od nas. To wszystko mam nadzieje, że zmieniłam trochę obraz naszej placówki w Państwa oczach. pozdrawiam serdecznie mimo negatywnych komentarzy!!!
...
-23 #17 RE: Kolejna zbiorowa ucieczka z MOS w Gołańczy... 2019-10-02 08:12
Małgorzata problem w tym, że od 1 września nie ma już dyrektora o którym piszesz, teraz panuje tam chaos.
klara 123
+20 #16 RE: Kolejna zbiorowa ucieczka z MOS w Gołańczyklara 123 2019-10-02 07:24
Boże problematyczne dzieci poniżej 12 roku życia.A gdzie mamusia i tatuś? Pozbawić praw jeśli nie potrafią sprostać zadaniu, jakim jest wychowanie. Brać pod lupę rodziców, a nie wychowawców, to tylko ich praca.Ważniejsz e jest to dlaczego te dzieci mają problemy i kto je spowodował, przecież tyle lat spędziły w domach.
Malgorzata
+10 #15 WitamMalgorzata 2019-10-02 07:14
Ja poslalam dziecko do tego Osrodka i musze przyznac ze kadra jak i Pan Dyrektor pomogl nam bardzo syn skonczul gimnazjum poprawil swoje zachowanie nie bulo z nim problemow. I polecam Osrodek tam naprawde pomagaja dziecia naprawde pomagaja tylko dziecko samo musi zrozumiec ze potrzebuje pomocy
Leon
+11 #14 nowy-stary samochod do MPWIKLeon 2019-10-02 07:06
Panie Burmistrzu ! Kto podejmuje decyzje co do zakupu samochodu wartego przeszlo milion, zl używanego prawie 5-cio letniego beczkowozu,gdzi e można kupic za te cene nowy!!!!Decyzje i wyboru dokonuje niedouczony pracownik ,który nie potrafi wypelnic tabelki rozliczając paliwo? A prezes ( przywieziony w teczce) to aprobuje!!!!Par anoja!!!!
Angela 123
-14 #13 RE: Kolejna zbiorowa ucieczka z MOS w GołańczyAngela 123 2019-10-02 06:54
to najgorszy ośrodek jaki może być zabrałam dziecko w ciągu 3 dni pobitego i z depresją . wychowawca przez tel twierdzi że codziennie rozmawia z podopiecznym a dzieci tak na prawde nie mają pojęcia jak wygląda . Powinni ostro się za nią wziąć . za jedzenie płacisz a dzieci wręcz się biją o jedzenie przez trzy dni np na obiad bułka i gulasz , śniadanie sucha bułka i plasterek sera brak słów .nie dziwię się że dzieci uciekają
miska ryżu
+5 #12 RE: Kolejna zbiorowa ucieczka z MOS w Gołańczymiska ryżu 2019-10-02 06:06
Proszę tez podać zarobki w tych placowkach i w ogóle w placowkach oswiatowych, prześlemy odcinki wypłat. A potem sobie krytykujcie i wymagajcie za miske ryżu nie bedzie miał ko pracować, ręczę. Wychowujcie swoje dzieci w domu, a nie u kosmetyczki i na saksach za granicą. Będzie jeszcze weselej, tylko czekać
Rozsądek
+23 #11 RE: Kolejna zbiorowa ucieczka z MOS w GołańczyRozsądek 2019-10-02 00:00
To sa dzieci, ktore potrzebuja pomocy, czasami ucieczka to ich jedyny sposob na rozwiazanie problemu.. Czasami to wyraz ich protestu niekoniecznie musi to byc zwiazane z placowka.. MOS to placowka otwarta, to nie MOW czy Zaklad Poprawczy z kratami w oknach. W normalnej szkole uciekaja na wagary i portal o tym nie pisze... Dlaczego chodza na wagary i czy ktos ich szuka.. Tutaj uciekaja tez z otwartej szkoly, po prostu z internatem i Socjoterapia. A tendencyjnosc tego wpisu jest porazajaca. Moze troche wiecej obiektywnego spojrzenia. I moze troche szacunku i wsparcia dla kazdego kto zaczyna prace z trudna mlodzieza, a nie krytyka, nieprzychylnej Dyrekcji...Ucie czki sie zdarzaja, skoro policja ich szukala to znaczy ze procedury zachowane. To, ze jedna z nich miala ponizej 12 lat, tez nic dziwnego skoro MOS jest dla szkoly podstawowej po reformie edukacji. Takze obiektywizm, obiektywizm i jeszcze raz obiektywizm...
Nie krytykuj
+22 #10 RE: Kolejna zbiorowa ucieczka z MOS w GołańczyNie krytykuj 2019-10-01 23:03
Niech nie wypowiada się ten kto nie ma zielonego pojęcia o pracy w tego typu ośrodku. Te dzieci to nie anioły. Pracowników to trzeba podziwiać a nie wytyka błędy. Pani Dyrektor jest zbyt krótko by ją oceniać. Dajcie kobiecie się wykazać i nie krytykujcie. Patolą to nur są te dzieciaki tylko ich rodzice. Ogólnie dajcie ludziom robić swoje i zsjmijcie się swoimi czterema literami.
xyz
+16 #9 RE: Kolejna zbiorowa ucieczka z MOS w Gołańczyxyz 2019-10-01 22:07
Baca za chwile zaczną uciekać dzieci z wągrowieckiego żłobka bo pani dyrektor też jedzie na dwa etaty i niezbyt ma czas doglądać żłobek
Qbik
+4 #8 RE: Kolejna zbiorowa ucieczka z MOS w GołańczyQbik 2019-10-01 21:57
Szkołę mi tym gównem zeszmacili.
Jak się gowniarstwo nie umie zachować to do zamkniętego ośrodka.
Kiedyś by w hufcu pracy wylądowali i tyle a tu się nad patolami będą umartwiać.
Golańcz
-18 #7 RE: Kolejna zbiorowa ucieczka z MOS w GołańczyGolańcz 2019-10-01 20:45
hannah - nie przeinaczaj. Napisali, że ucieczki "NA TAKĄ SKALĘ" stały się normą, wskaż kiedy uciekło 4 lub 7 podopiecznych za czasów poprzedniego dyrektora? Konkretna data?
Pojedyńcze ucieczki, były, są i będą, ale grupowe to faktycznie nowość.
hannah
+40 #6 komu bije dzwon(wrc)hannah 2019-10-01 20:27
Od czasu zmiany dyrektora ucieczki stały się normą? No,proszę Was-WRC! A gdzie pozamiatane za poprzedniego dyrektora próby samobójcze(cięc ia,przedawkowan ie leków itd..)skoki z okna,ucieczki m.in.po prześcieradle z okna itp. itd. Nie wiedzieliście? Nie wierzę...
Gość
-10 #5 RE: Kolejna zbiorowa ucieczka z MOS w GołańczyGość 2019-10-01 20:23
Byli lepsi kandydaci na to stanowisko: doświadczeni i z werwą, dojrzałością i postawa tylko nikt ich nie zauważył. Teraz to już za późno i będzie coraz gorzej.
hyip
+9 #4 #przyszłyposełhyip 2019-10-01 20:19
w końcu szkoła to nie więźienie, zaszaleją i wrócą :D
hyip
+12 #3 #przyszłyposełhyip 2019-10-01 20:18
Tomek za chwilę będzie posłem Rzeczpospolitej , dajcie mu prowadzić kampanie a nie jakieś pierdoły
Sławek
+19 #2 GośćSławek 2019-10-01 20:03
A pomyślał ktoś może że to były dyrektor ułatwia im te ucieczki?! Ja bym się temu lepiej przyjrzał! Ewidentnie tu chodzi o stołek dyrektora 😜 Były dyrektor widać się bardzo stara! Ale myślę że nasi włodarze się bacznie temu będą przyglądać!
Baca
-1 #1 O ironio !!!Baca 2019-10-01 20:03
Jak można panować nad placówką skoro pracuje się w tym czasie w innej szkole ? Pan Starosta mało płaci to jego Dyrektorzy muszą dorabiać. Da Pan parę tysi więcej kobicie😁

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.