• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1523

Akcja wysiedlania kuropatw oraz bażantów

Po raz kolejny na terenie Gminy Wągrowiec przeprowadzono akcję proekologiczną wysiedlania bażantów oraz kuropatw.

- W przedsięwzięciu tym uczestniczyły Koła Łowieckie: nr 28 „Szarak”, nr 87 „Drop” oraz nr 32 ‘Jeleń. W tym roku do udziału zostali zaproszeni uczniowie ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Koszt tegorocznej akcji polegający na zakupie ptaków został sfinansowany ze środków Gminy Wągrowiec i wyniósł 8 000 zł. Ptaki zostały wyhodowane przez OHZPtaszkowo” Gospodarstwo Rolne — poinformował Przemysław Mjachrzak, wójt Gminy Wągrowiec.

Na wstępie panowie z kół łowieckich w ramach wprowadzenia do akcji wysiedlania przygotowali krótką prezentację na temat ptaków, opowiadali między innymi o ich pochodzeniu, o zagrożeniach, jakie istnieją w naszym klimacie, o tym, jak ważne jest zapewnianie im dostępu do paszy w karmnikach oraz wody w poidłach, dopóki samodzielnie nie rozpoczną żerowania.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały, po czym z jeszcze większą radością uczestniczyły w samej akcji uwalniania ptaków.

Członkowie Koła Łowieckiego nr 32 „Jeleń” wspólnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu wysiedlili 100 sztuk bażantów na ścieżce edukacyjnej „Bracholińska Ostoja”, natomiast Koło Łowieckie nr 87 „Drop” wspólnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jakuba Wujka w Siennie 100 sztuk kuropatw na terenie przylegającym do szkoły.

Koło Łowieckie nr 28 „Szarak w ramach umacniania oraz propagowania działań proekologicznych współpracowało z dziećmi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Łekna, na terenie Łekno/Wiśniewo wypuszczono 50 sztuk bażantów.

Komentarze   

Daruś
-2 #9 cygan jeseś najlepszyDaruś 2019-10-25 18:01
Dałeś wymienionym lepiej jak ryczką ;)
Jastary
-4 #8 RE: Akcja wysiedlania kuropatw oraz bażantówJastary 2019-10-23 07:59
adamadam - szanowny myśliwy, żeby postrzelać trzeba popracować lub nająć ludzi do pracy i im zapłacić. Niczego nie ma za darmo. Zabawa też kosztuje. I niech pan nie narzeka, że tak ciężko pan pracuje na łowisku, bo to jest przyjemność, a nie harówa. Takie kity może pan wciskać swoim brachom "czerwonym" jeżeli w to uwierzą.
adamadam
-11 #7 readamadam 2019-10-22 16:16
sam jestem członkiem tego koła co wsiedlało bażanty nie jestem osoba partyjną i powiem tak ze koledzy z koła cięzko pracują co tydzien budując podsypy dla nich i dokarmiając .Moja propozycja jest taka że moze któraś z osób chce zobaczyc co robią mysliwi w łowiskach niech kiedys jedzie z nami i zobaczy Łowiectwo to nie tylko pozyskiwane zwierzyny ale to i praca w łowisku wiec moja prośba jest taka zanim ktoś kogos oceni moze najpierw niech trosze pozna wszystko od środka .Fakt jest taki ze jest demokracja i każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi ale nie oznacza to ze mysliwy jest złym człowiekiem pozbawionym zasad
Janowy
-7 #6 RE: Akcja wysiedlania kuropatw oraz bażantówJanowy 2019-10-22 11:58
Piotrek - udokladnie ci - zaniechany kilka lat temu wycinki drzew w puszczy białowieskiej z powody wycia "ekologów", POcelebrytów i oPOzycjji. Pomimo słów Szyszki - najwiekszego polskiego eksperta od robaków i lasów ... Dzis, dzieki temu zaniewchaniu, dzrewa zakazone kornikiem juz umarły a my mamy kornika wpieprzjacego już lasy odlegle juz o 100 km od puszczy (na Podlasiu) z kornikiem. W tym samym czasie gdy walczzoni z Szzyszzką, w Bawari z powodu kornika cięto drzewa az się sypało ...
Jastary
-5 #5 RE: Akcja wysiedlania kuropatw oraz bażantówJastary 2019-10-22 11:37
Cygan - kupił od czerwonych dla czerwonych.
Nic w przyrodzie nie ginie, a tym bardziej w Gminie Wągrowiec. Wygoogluj i dojdziesz po nitce do kłębka.
Coś za coś nadal obowiązuje dopóki PiS nie zrobi naprawdę mocnej czystki.
Piotrek
+9 #4 Re. CiekawskiPiotrek 2019-10-21 23:58
W Polsce wycina się drzewa w puszczach , wybija zwierzęta ito wszystko dla ratowania przyrody. Później robi się takie akcje żeby pokazać jakie te koła łowieckie są przyjazne środowisku.
cygan
+18 #3 RE: Akcja wysiedlania kuropatw oraz bażantówcygan 2019-10-21 20:45
Wójt kupił ptaki żeby myśliwi (starzy komuniści czerwoni prokuratorzy , sędziowie, milicjanci
ormowcy i cała reszta czerwonych świń) mieli do czego strzelać to teraz czekamy aby kupił ryby i wpuścił do jezior Nie ładnie panie wójcie dupe lizać starym komuchom
Janowy
-9 #2 RE: Akcja wysiedlania kuropatw oraz bażantówJanowy 2019-10-21 20:25
Koła Łowieckie ... stara, betonowa nomenklatura i rezerwuar wyborców PIS, którzy mają gdzieś przyrodę i drugiego człowieka. Ta akcja to na odczepne, żeby ludziom gęby zamknąć i dodatkowo robiona rękoma dzieci.
Ciekawski
+13 #1 HmmmCiekawski 2019-10-21 19:54
A czy przypadkiem koła łowieckie nie wybijają właśnie tych ptaków? Tutaj duzo pieniedzy wydane zeby pozniej dla przyjemnosci ustrzelic?

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas miesięcznie 43 tys. unikalnych użytkowników
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.